reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamy z Austrii

Witam. Wlasnie się dowiedziałam , że jestem w ciąży,a w środę mialam robione prześwietlenie zęba. Teraz się troche denerwuje. Czy któras z was miała podobny przypadek, lub coś mądrego na ten temat czytała? Dziękuje wam za odp.
 
reklama
mn.k strasznie przykro ze jestescie w takiej sytuacji.. Niestety nie pomoge

magdalena6 nie bylam w takiej sytuacji, rozumiem, ze sie denerwujesz. Jesli to bardzo wczesna ciaza to uwaza sie ze czynniki teratogenne takie jak alkohol maja dzialanie 1-0 czyli albo prowadza do poronienia albo nie maja negatywnego wplywu na plod. Wydaje mi sie ze to samo tyczy sie promieniowania rtg. Mysle ze duzo gorsze byloby napromieniowanie np. klatki piersiowej. Przy zebie dawka jest na pewno duuuzo mniejsze a i duzo dalej od malenstwa. Takze tak, glowa do gory :) bylas juz u lekarza?
 
hey ;-)widze ze Kobitek w ciazy nam tu przybywa,fajnie:-Dw grupie siła;-)zawsze to łatwiej o jakąs porade:-pmagdalena6 trzymam kciuki ,oby wszystko było w porzadku:tak:mam jeszcze takie pytanko do dziewczyn ktore juz sa mamusiami ,powiedzcie mi jak radziłyscie sobie z mdłosciami,moze ktoras ma jakies sprawdzone sposoby? :crazy:bo ja juz nie daje rady:no::no:pozdrawiam i zycze milego niedzielnego popołudnia.
 
ONLY Ja jeszcze w ciąży jestem, ale okres mdłości mam już na szczęście za sobą... niestety nie będę zbyt pomocna, bo nic specjalnie mi nie pomagało na mdłości. Herbata z imbiru chyba była najskuteczniejsza, ale nie na 100%. Ciężko cokolwiek doradzić tak na prawdę, bo każda z nas inaczej reaguje nawet na ciążę. Ja od ok 12 tygodnia czuję się super. Życzę Ci by i Tobie jak najszybciej zleciał ten czas... a zleci strasznie szybciutko :-) Już się nie mogę doczekać porodu, a tu jeszcze tyyyyle czasu :-)
 
magdalena nalepiej skonsultuj sie z lekarzem,choc mylse ze nie jest zle bo zawsze zakladaja ochrone ale zapytac zawsze mozna a nawet trzeba
only i ja nie pomoge z mdlosciami niestety.Mialam je teraz a w I ciazy nie ale nic nie pomagalo i malo przytylam i tez na koniec pierwszego trymestru minelo.Choc ostatnio wrocily nie tak intensywne ale sa :baffled: dzieciak sie rozwija i coraz mniej miejsca ma i nieraz jak ucisnie zoladek to mi wszystko w gardle stoi :confused2: Nieraz pomagaja male posilki (bardzo male) ale czeste
mn.k ja co roku skladam o przedluzenie familien,teraz musze dostarczac potwierdzenie ze szkoly,ze mlody sie uczy.No ale zawsze trafiam z terminem.Jak przychodzi pismo to masz 3tyg potem przychodzi jeszcze raz w razie czego i zas 3 tyg ale po 3 miesiacach to ciezko bo oni wyczulenia na dwa domy sa.Albo siedzisz tu i tu wychowujesz malucha albo robia problemy...Mam nadzieje,ze u ciebie bedzie ok.
Dziewczyny udanego odstawiania cycusia zycze :-)

U nas remont trwa i chyba mam powoli dosc ale to przedewszystkim,ze sily nie te dobrze ze maz sam sobie radzi :-)
 
Only, mi na mdłości pomagało jedzenie sucharków... miałam je zawsze koło łóżka i jak tylko się obudziłam to od razu je wcinałam...to był też sprawdzony sposób w podróży do Polski
 
Pierwszy raz sie teraz dowiedzialam ze trzeba gdzies zanosic piecztki z MUTTER KIND PASS... Moj maly ma juz 15 miesiecy a ja jeszcze nigdzie nie pokazywalam tych szczepionek.... Moze dlatego zabrali mi te zasilki??? Wiecie cos na ten temat?
Nie znam jezyka a jestem sama i to przez to te wszystkie moje niedopatrzenia bo malo rozumiem co oni do mnie mowia w tych urzedach ahhh...
Czy ktos mi pomoze?
 
Witam wszystkie mamy .Ja w Austrii (fohnsdorf) tylko pracuje jako opiekunka osób starszych co 6 tygodni zjezdzam do Polski do syna i męża na 6 tyg. za którymi bardzo tesknie.Brakuje mi ich bardzo chce zrezygnowac z całkowitych wyjazdów bo rodzina dla mnie jest na pierwszym miejscu.pozdrawiam wszystkich
 
mn.k tak pieczatki trzeba zalanczac lub kserowac i pokazac oryginal.Sa obowiazkowe bilanse i szczepionki i na tej podstawie dostaje sie pieniadze za brak moga zawiesic.Zawsze mozna pogadac ,ze sie nie zrozumialo i powinni dac dalej.Idz i sie dowiedz to moze przyspieszysz sprawe.Jak masz pytania pisz tu smialo w miare mozliwosci zawsze pomozemy.Ja co prawda mialam dluga przerwe bo syn ma 7,5 roku a teraz jestem w ciazy i troszke sie pozmienialo.No ale w MKP jes napisane o wariantach KBG i ile musisz miec obowiazkowych wizyt.Mam nadzieje,ze zalatwisz wszystko jak nalezy i bedzie juz dobrze.
beata no rozumiem doskonale tez bym nie zniosla takej rozlaki a jesli w Pl wam ciezko to moze tu ich sprowadzic i zostac-rozwazaliscie taka opcje?
 
reklama
Vici tu gdzie jestem jest ciezko z praca,maz mój nie zna jezyka a bez tego to ciezka sprawa a i jeszcze mam syna co chodzi do czwartej klasy i nie wiem jak by było ze szkoła i kwestia mieszkania
 
Do góry