reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamy z Austrii

mn.k niestety nic nie doradzę, nie wiem jak to wygląda... Wszystko załatwiała mi księgowa.

25letnia Mama super, ja też mam dużo czasu, to możemy się umówić :) Też bardzo żałuję, że nie uczyłam się sama w domu jak miałam multum czasu, teraz trochę ciężej. Tzn może i czas by się znalazł, ale jakoś nie mam samozaparcia. Liczę na to, że jak wrócę do pracy to znów trochę podszlifuję język :p A kiedyś to pewnie mój syn będzie mnie uczył :D A jak Twoja córcia radzi sobie w przedszkolu?
 
reklama
Dziewczyny ja też chętnie się spotkam:) od jutra do końca tygodnia przyszłego tygodnia mnie nie ma, bo wyjeżdżamy do Włoch, ale od października jestem już dostępna. Fajnie by było w końcu kogoś poznać, bo chodzenie samemu na spacer z dzieckiem jest przygnębiające. Wprawdzie jakoś przetrwałam te 9 miesięcy, ale z kimś zawsze raźniej.

Jeśli chodzi o kurs niemieckiego to jest jakiś wieczorny? Też chętnie bym się wybrała, bo wstyd mieszkać tu rok i nic nie umieć:( A w domu przy dziecku nie mam na to czasu:(
 
ola8806 jestem chętna na wspólny spacer, jak wrócisz z urlopu to może w końcu uda nam się zgadać :) Jeśli chodzi o kurs niemieckiego to jest wieczorny w DeutschAkademie (od 18:00 do 21:00), ale jest dość drogi, bo 250€ za miesiąc (4x w tygodniu są zajęcia)
 
25letnia Mama Ja mieszkam w 2;) do szpitala mam trochę daleko no ale ja patrzyłam na język;) tylko z drugiej strony to jak coś boli to Ci język nie pomoże bo z nerwów to nawet po polsku można przestać mówić;) Do pokazywania jak oddychać też;) A gdzie są takie kursy językowe z dziećmi?? to nawet lepszy niż taki wieczorowy;) i jak za darmo to już wogóle super;) No moja mała już nie długo ale jakoś się nie pcha;P Też będę mieć córeczkę;P ale pierwszą;) A jakiego masz pediatrę?? mówi po polsku??

No to dziewczyny widzę że grono chętnych na spacer/kawę/herbatę się powiększa;) Fajnie będzie się spotkać i poznać;) Przynajmniej zawsze mamy wspólny temat dzieci;) a może jesień będzie fajna;) i można będzie spacerować;)
 
Jeju, aż mi smutno, że nie mam się z kim spotkać w Linz! W Wiedniu jestem tylko raz na 2 miesiące.
Co do Deutschakademie, to muszę stwierdzić, ze to najtańszy w Wiedniu kurs jeśli chodzi o ilość godzin! Nie chcę im robić reklamy, ale takie są fakty. Szkoda tylko, że to taka duża szkoła, ale myślę, że masowość odczuwa się jedynie w czasie wakacji.
 
Dzień dobry dziewczyny...
i ja się chętnie spotkam, jeśli to wciąż aktualne:-) Dziecka jeszcze nie mam, ale rośnie w brzuszku:-)
Jestem tu z mężem od roku i jakoś ciężko jest się spotkać z ludźmi, których tu poznaliśmy... każdy jakiś taki zabiegany, zapracowany...
Także ja się również chętnie dołączę... dzidziuś dopiero w kwietniu... już się nie mogę doczekać...
 
vixen89 córcia w przedszkolu radzi sobie bardzo dobrze ale to pewnie dla tego ze ma polska wychowawczynie i 6 polskich dzieci w grupie:p Także chodzi bardzo chętnie, nie wiem tylko czy szybko nauczy się niemieckiego bo z dziećmi na pewno po polsku rozmawia. A przydałby się jej niemiecki bo ma 4 latka i szkołe nie długo.

gabi89 no 2. bez. to nie daleko:) a ten kurs to Mama Lernt Deutsch. Tylko trzeba by było sprawdzić od kiedy mają rozpoczęcie kursu. Ja bym chciała dopiero tak na wiosnę zacząć bo po porodzie to nie wiadomo jak będzie z samopoczuciem i chęciami do nauki:p a co do pediatry to dziś idę na pierwszą wizytę z Weroniką i wieczorem napisze czy pani okazała się miła i czy na prawdę mówi dobrze po polsku:):p

No to dziewczyny ja mam czas w następnym tygodniu od wtorku codziennie ( no chyba że córcia w międzyczasie postanowi wyjść na świat), także czekam na propozycje spotkania:) Fajnie, nareszcie będzie z kim pogadać:D:)))
 
kapelutek mam to samo, niby ma się znajomych, ale spotkać się ciężko, bo tak jak piszesz, wszyscy zabiegani. Fajnie, że nas coraz więcej do spotkania!

25letnia Mama to faktycznie córcia ma łatwiej, ale niemieckiego też się nauczy, nie bój się :) W kilku grupach też miałam polskie dzieci, ale nie wiem, jakoś się z tym nie ujawniałam, bałam się, że potem pójdzie opinia, że się spoufalam albo coś :p

Ja też mam czas w przyszłym tyg, mój mąż ma akurat urlop, to mógłby zostać z synkiem, także na pierwsze spotkanie mogłabym się sama wybrać :) Przyznam, że byłoby to moje pierwsze samodzielne wyjście bez dziecka, trochę mi tego brakuje :p Dzień i godzina nie gra roli :)
 
reklama
25letnia Mama no nie daleko;) 3 bez to tam gdzie Renweg?? Ja jestem chętna na taki kurs i też myślałam dopiero tak po nowym roku;) a gdzie jest ta szkoła??;) żeby przed wakacjami skończyć;) To daj znać jaka ta pani doktor i gdzie przyjmuje;P

No ja dziewczyny to się narazie do szpitala wybieram;/ więc nici z wyjścia;/ a mam już dość samotnego siedzenia w domu ale jak tylko dojdę do siebie po porodzie to dam znać i idziemy na kawę;P
 
Do góry