reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamy z Austrii

Anet mowila zeby sprobowac dac jej przed spaniem butle zeby spala. No i wczoraj o dziwo zjadla z butli 60ml potem cyc i spala od 20:30 do prawie 4 rano wiec mysle ze butla przed spaniem jej nie zaszkodzi a mala ma 11tygodni :)

Napisane na SM-G928F w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Karolask dzięki, to musze Cie znalesc na fb bedzie łatwiej...
Kochana Mamusiu Olu... wiem ze chcesz jak najlepiej ale Link do: Jakie są konsekwencje dokarmiania dziecka mlekiem modyfikowanym? przeczytaj sobie. Podaje oczywiscie dobre źródło.
Polecam rowniez blog hafija jak i mleczne wsparcie dla mam w ciazy i karmiacych juz. Warto wiedziec wiecej dla dobra naszych dzieci zwlaszcza w 21 wieku, a co sie zdecyduje to juz kazdego z osobna sprawa, warto uaktualniac info czego np niektorzy Lekarze niestety nie robią a my mamy pozniej zbieramy plony...
Pozdrawiam i życzę dobrego weekendu!
 
No z lekarzami to jakaś masakra jest. Na styczniowych dziewczyna chciała 3miesięczniakowi dawać marchewki i jabłka!! WTF?? Lekarz jej powiedział, że jak mały ciągle głodny to może mu dawać już! Paranoja :) Nie wnikając już w to że musiałby chyba z kilo tej marchewki zjeść, żeby się nasycić jak mlekiem...
 
Ja się doczekać nie mogę pokazania Mai nowych smaków, ale jeszcze czekamy z tym dwa miesiące, aż będzie miała pół roku (o ile będzie już siedzieć). Karmi się nam dobrze i obie to lubimy, ale jakoś mi się wydaje, że będzie z nowymi smakami niezła frajda. Tzn. pomijając bałagan, jaki pewnie będzie towarzyszył temu jedzeniu;)

A zaplanowałyście już jakieś wyjazdy wakacyjne? Znacie jakieś tricki ułatwiające wyjazd z maluszkiem, np. dmuchany basenik jako wanienka?
 
Hmm my bedziemy w czerwcu po slubie. I tak myslimy zeby tydzien spedzic nad polskim morzem albo w.gorach ale jeszcze zobaczymy ;)
 
Oj z ta dieta u maluchow roznie bywa. Ja nie widze nic zlego w tym zeby dziecku od 4msc podawac marchewke i ewentualnie jakis kleik ryzowy.
Sama starszemu synowi zaczelam podawac wlasnie w wieku 4 msc marchewke bananka i kaszki oczywiscie stopniowo ladnie jadl ladnie spal i nie bylo problemu. Kiedys dzieci wszystko jadly i bylo ok a teraz to takie troche wymyslanie.

Napisane na SM-G928F w aplikacji Forum BabyBoom
 
Idzie kupa naszej /ludzi kasy na te rozne badania, obserwacje dzieci ludzi przez te organizacje, wkoncu wiemy wiecej na temat kp czy szczepionek... chodzi o edukacje, czlowiek cale zycie sie uczy i dowiaduje roznych rzrczy i wtedy moze swiadomie podejmowac rozne decyzje ktore pozniej rzutuja na dalsze zycie jego lub jak w naszym przypadku naszych dzieci rowniez.
Dawniej rozne rzeczy sie praktykowalo... ale to nie znaczy ze to dobre było, choroby cywilizacyjne wychodzą.. np problemy bardzo częste z przewodem pokarmowym.. to czasem ale nie koniecznie oczywiscie wychodzi po latach, a my co mozemy zrobic to starac sie dbac i wychowywać zdrowe kolejne pokolenie bo i tak tego syfu wokol jest wiec dlaczego nie uchronić choc troche..
Nasze mleczko jest najlepiej dopasowane dla dzieciaczka wiec polecam walczyc o laktacje ale wiadomo czasem rozne sytuacje skłaniają do mm...
...takie moje nocne przemyślenia :p
 
Ojj... łzy mi stanęły w oczach dziś jak mała płakała przy kłuciach... zobaczymy jak zniesie te szczepienia.
Wzrost 61cm, waga 5940g, główka 41cm i 15 tygodni :)

Anet :) słuszne te Twoje przemyślenia. Ja się natknęłam ostatnio na artykuł odnośnie schemtu żywienia. Bo tam dalej stoi, że po 4 mscu można papki podawać :/
 
reklama
Właśnie każdy mówi coś innego o rozszerzanie diety ale skoro dziecko tego nie potrzebuje to po co? To tylko dodatkowy problem bo gotować trzeba:p a z mleczkiem cycka chyc i gotowe:) poza tym np mam przyjaciółkę i ona normalnie papki dawała i starszemjw 6 miesiącu zaczela a młodszy nie chciał więc nie zmuszała i zaczęła w 8-9 miesiącu i dziecko super zdrowe i w ogóle, więc po co się spieszyć:) my się zdecydowaliśmy na blw i nie mogę się doczekać:)
 
Do góry