reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamy z Austrii

Hej dziewczyny, chyba wreszcie udalo nam sie zajsc w ciaze! Test wyszedl pozytywny, to przypuszczalnie 5 tydzien. Wizyta na poczatku lipca i wtedy dopiero tak na pawde bedzie mozna cokolwiek powiedziec... :)
 
reklama
mokito to trzymam kciuki aby sie potwierdzilo i cichutko gratuluje
gabi ja mam takini z ciazy i mam nadzieje,ze cycki tam mi sie zmieszcza aletez musze zmiezyc ;-)
 
Witam mam do Was pytanko odnośnie Kinderbetreuungsgeld ,dziecko już się urodziło i jeżeli chciałabym wrócić do Pl i robić tam następne potrzebne badania to dostanę te pieniądze czy muszę mieszkać tutaj aby je dostawać?
 
Szyszunia wydaje mi się ze musisz tu mieszkać jak by się dostawalo te pieniądze i można było mieszkać w Polsce to ja też chętnie do Pl wracam.
 
Mokito trzymam kciuki za dobre wieści :)

Szyszunia musisz mieszkać w At, zarówno mama jak i dziecko muszą mieć stały meldunek tu, Anmeldebescheinigung itd. Bez urazy, ale które państwo będzie płaciło nie swoim obywatelom na dodatek mieszkającym w swoich krajach ;) jakby tak było można to by wszystkie kobiety rodziły w innych krajach a potem wracały do Pl.
Kiedyś tam niby słyszałam, że znajomy znajomego czyjegoś znajomego ma żonę i dzieci w Polsce i kasę dostają, ale ja w to nie wierzę, bo Polacy różnie gadają, bezpośrednio nie znam takiego przypadku
 
To by było zbyt piękne nikt by już dzieci w Polsce nie rodził:p jeżeli chodzi o rodzinne to znam paru panów którzy tu pracują żony z dziećmi są w Polsce i oni kasę dostają mają ja wypłacana raz na rok, ale jak to zalatwiali to nie mam pojęcia:-)
 
Dziewczyny rodzinne beda placic ale KGB nie.Rodzinne to norma,ze bierze sie w kraju gdzie korzystniej wychodzi ale ile przy tym zalatwiania :szok:
 
reklama
Czesc dziewczyny... to znowu ja...
Niestety poronilam... orientujecie sie moze czy w austrii przysluguje w takiej sytuacji jakis urlop ? W Polsce jest to 8 tygodni.
Jesli nie wiecie to gdzie moglabym uzyskac pewne informacje na ten temat....?
 
Do góry