reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamy z Austrii

Pierwszy raz byłam na Flohmarkt w 23bez. duuuuzo tego i ciasno ale dałam rade heh. jak nie byłam zadowolona bo znalazłam tylko 3 fajne bodziaki sweterek czapeczke i spodenki bo mało było w roz.50/56. ale może jeszcze jakiś zalicze w tym sezonie bo patrzyłam na terminy i będzie teraz w pazdzierniku sporo ale kazdy w innym bez.a moze znacie jakies dobre second hand w wiedniu z fajnymi markowymi ciuszkami??ostatnio na polskim allegro udało mi się zlicytować 4pary bodziaków i spodnie legginsy z amerykanskiej firmy carters. super bawełna prawie jak nowe za 30 zł zestaw- super rzeczy są z nexta ale tu w wiedniu cięzko o nie... a wracając do poprzedniego mojegoo pytania, wiecie może gdzie kupie i jest wybór wykładzin?? chciałabym położyć jeszcze przed zima w sypialni bo niedługo dojdzie łóżeczko itd. żeby bło ciepło i przyjemnie w stópki.
 
reklama
ola8806 nic się nie bój, pani doktor będzie do Ciebie mówiła po polsku :tak: Dwa razy trafiłam na polskie pielęgniarki i w razie potrzeby one wszystko tłumaczyły. A tak to zazwyczaj pielęgniarka mówi po niemiecku, ale ona tylko każe rozebrać dziecko do zważenia, a jak jest szczepienie to daje papierek do podpisania, a potem już pani doktor przychodzi.
Ja też na jutro nie mam planów, więc godzina nie gra roli, napisz o której Ci pasuje, a ja się dostosuję :) Dobrze pamiętam, że Ty też mieszkasz w 17. Bezirku?

Beabea znajoma to samo miała, jest po fizjoterapii i wyszło jej, że musiałaby zdać 12 egzaminów. Ale np jej koleżanki, które są również po fizjoterapii, dowiadywały się mniej więcej w tym samym czasie i im wyszło 4-6 egzaminów, trafiły po prostu na inną osobę... Trochę to niesprawiedliwe. Ja nie musiałam nostryfikować dyplomu, ale wydaje mi się, że gdyby chciała uczyć w szkole to pewnie bym musiała, bo tu jednak system szkolnictwa trochę różni się od tego w Polsce.

mala90 na razie tylko raz byłam na flohmarkcie, niestety trafiłam na taki gdzie były same książki i zabawki, więc nic nie kupiłam :( Też było ciasno, tłum ludzi, ciężko było się z wózkiem przebić :p A moje dziecko nie toleruje nosidełka niestety. Co do sh to weszłam z ciekawości do jednego, nazywa się Humana, logo globus i napis "People to people", to jakaś organizacja chyba jest. W każdym bądź razie ciuchów dużo, ale cenowo hmm, np za zwykłą bluzkę dla mnie życzyli sobie 16€, gdzie w niektórych sklepach na przecenie to nową w tej kwocie spokojnie kupię. Ubranek dla dzieci nie widziałam, być może były na piętrze (bo ta filia akurat piętrowa była), no a z wózkiem nie miałam jak tam wejść. Może są tu typowe sh, jeszcze na taki nie trafiłam:p Patrzyłaś na willhaben? Może tam uda Ci się coś ciekawego upolować :)
Jeśli chodzi o wykładziny to za bardzo nie pomogę, w sobotę byliśmy w XXXLutz po dywan, wybór bardzo duży i były przeceny, chyba nawet 40%, niestety nie zwróciłam uwagi czy były wykładziny.

Pochwalę się, Synek ma już dwa ząbki:D Przebiły się dwie jedyneczki na dole, czyli te wzgórki o których wcześniej pisałam to jednak na ząbki były :)
 
Ostatnia edycja:
hej Dziewczyny:-)jesli chodzi o jakies fajne second handy to znam jeden taki nazywa sie bodajrze SILVA w 16 bezirku ,mozna tramw.44 dojechac za wattgasse jeszcze 2 stacje).niestety nie pamietam ulicy:zawstydzona/y:sporo ciuszkow dla dzieci i dla dorosłych tez duzy wybor:tak:jak sie tam wybiore to zapisze ulice i wam jeszcze podam:-p
 
Witam Elize na swiecie i zycze zdrowka, a Filipkowi gratuluje zabkow :happy2:

ja chlopakow tez wyciagnelam na Flohmarkt, kupilam kilka zabawek i pare gadzetow. nastepnym razem zastanowie sie co nam potrzeba, bo w sumie obeszlabym sie bez tych rzeczy...

mb_1 no wlasnie kontaktowalam sie z bmwf i podobnie mi odpisali, ze nie wolno mi uzywac tytulu "DI" tylko "mgr inz." no i ze dyplom uznaja, ale praca w zawodzie po nostryfikacji jedynie.

oj tak, ostatnie spotkanie bardzo udane, my z mikimar zaliczylysmy juz powtorke po sasiedzku, to co dziewczyny spotykamy sie z bobasami :-) moj Mlody zabkuje, meczy sie okropnie, jest niespokojny, no wyjsc z domu musimy, bo na spacerkach, na powietrzu aniol wcielony :happy2:
 
Ja co prawda nie mieszkam juz a At - ale bedac tam nie mialam za duzo mozliwosci nauki do niedoszlych tesciow w wiekszosci wpadala polonia, w szkole mialam tylko ang. ale sluchalam sluchalm i troche sie osluchalam. teraz mieszkam i pracuje w De w pzrybylam prawie 2 lata temu z minimalnym niemiecki i dosc dobrym angielskim. w chwili obecnej nie mam wiekszych problemow ze zrozumieniem i z nawiazaniem kontaktu no i niemcy sa tacy ze jak nie zrozumiesz beda mowic po angielsku :D ae faktem jest ze przebywam praktycznie o otoczeniu niemieckim :D. no i przede wszytim trzeba chciec chciec i jeszcze raz chciec :D
 
Witajcie!

Produkcja postow ruszyla pelna para; nadrobic nie sposob :-p

Gabi serdeczne gratulacje! Niech malenka Eliza rosnie zdrowo!

Mala ja znam sh typowo dzieciecy na Taborstraße; z U2 idzie sie glowna droga w strone Schwedenplatz i po lewej stronie jest sklep z sukniami slubnymi; sh zaraz obok. Kilka miesiecy zamawialam z NExta ciuszki; wysylka byla gratis. Ostatnio w h&m kupilam body na dlugi rekaw z bawelny organicznej 3sztuki za 10€; bardzo fajne jakosciowo.

Ola super, ze urlop udany i wrocilas wypoczeta.

Vixen gratuluje pierwszych zabkow!

Marynka zycze duzo sily i spokojnych nocek!

Rowniez chetnie sie z Wami spotkam. U mnie ze wzgledu, ze Kilian przestal mi sypiac w wozku, najbardziej pasuje mi kazdy dzien (poza srodami) po godzinie 14.

Na szlifowanie jezyka i poznanie nowych mam polecam spotkania Babyfee w Luftburg (Prater):
Kolariks Freizeitbetriebe - Babyfee – die Termine! - Neu!
 
Ostatnia edycja:
Marynka ja nie mialam problemu, moj pracodawca uznal moj dyplom i normalnie dostawalam pensje taka, jakbym studia tu skonczyla. Zobaczymy jak bedzie, gdy teraz po karenz zaczne szukac pracy ;-)
 
UUUUUUUUUUUUUUUUUUUU dziewczyny szalejecie hehehe nie poznaje tego watku ale to dobrze :tak::tak:
mala ja kupilam ostatnio do pokoju wykladzine w hornbach i w przecnie bo koncowka dalam 3euro m2 wiec tanizna a fajna nie na gumie tylko grubym filzu.Ja wybralam jasnozielona bo niestety nie mieliby bezowej tyle ile bym potrzebowala.
ola fajnie,ze urlopik udany a,ze chlodno w pl no coz lato juz minelo :sorry2:
vixen gratki zebolkow :yes: a jak Filip znosi ich wyzynanie?Daje wam popalic czy jest znosnie? U nas Victor tylko 4 przechodzil ciezko...
 
Odnośnie flohmarktów, wybiera się któraś z Was do Klosterneuburg 12 października? My się przejedziemy, polujemy na plastikowe krzesełko do karmienia (drewniane się nie sprawdza, młody z niego wychodzi), stolik z krzesełkami i jakieś fajne ciuszki. Mi się uzbierał już porządny karton rzeczy do sprzedania, sami musimy się gdzieś wystawić :-)
Patili Next często ma wysyłkę gratis? Jak to wychodzi cenowo? Ja czasem zamawiam z Gymboree, Old Navy, Carters, ale jednak siostra musi mnie to później przesyłać, bo tak to by drogo wyszło :dry:
memyselfandus co tam Reniu?
maryńka przy ząbkowaniu najlepszym przyjacielem okazuje się Dentinox Gel, jest niezastąpiony, po spacerach oczywiście :-D
vixen89 gratulacje Filipkowych zębiszczy :) Szybciutko mu wyskakują.
gabi89 gratuluję kruszynki, śliczne imię wybrałaś:-)
mala90 jeśli chodzi o angielskie i amerykańskie marki ubranek, to niestety rzadko można je w AT trafić i sprzedający je dobrze cenią. Ja z Cartersa zamawiam jak są wyprzedaże, ceny są ciekawe (np zestaw body długi rękaw, krótki i spodnie to wydatek 10-12 dolców). Za używane bluzeczki z Nexta babki na flomarkach krzyczą po 3-4 euro, gdzie normalnie kupuję po 0,50-1 euro firmówki europejskie:szok: Wiedzą co to jakość i firma:-)
 
reklama
Gabi89 Serdeczne gratulacje niech Eliza rosnie zdrowo
Vixen gratulacje dla Filipka z okazji pierwszych zabkow
Ania78 do Klosteneuburga mam daleko ale chetnie bym sie wybrala
ONLY Patili dzieki za info o second handach trzeba bedzie sie kiedys wybrac

Dziewczyny co wy gotujecie na obiad tak na codzien juz mi pomyslow brakuje :p chodzi glownie zeby maz mial co zjesc jak wroci z pracy.
U nas horror Kuba nauczyl sie wstawac i mysli ze za soba bedzie mial zawsze asekuracje puszcza siie i rzuca do tylu na pewniaka przez co musze byc caly czas przy nim
Odnosnie flomarktu dzieciecego cos ma byc u nas w tym tygodniu w 11 bezirku
 
Do góry