reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Mamy z Austrii

Aniag78 no dzisiaj właśnie nie otwierałam okien, przesłaniać nie muszę, bo przed samymi oknami mamy ogromne drzewo, więc aż tak dużo słońca nie wpada, a mimo to duchota jak nie wiem:( Na wieczór w sypialni okna nie otwieram, bo jak w nocy mały budzi się do karmienia to zapalam lampkę i zaraz wlatuje pełno robali, a mam insektofobię :( Musimy chyba kupić moskitiery na okna :p Wiatrak mamy, ale włączam tylko tam gdzie nie ma dziecka, boję się, że go zawieje... Teraz przy zamkniętych oknach i braku wpadającego słońca mamy w mieszkaniu 31 stopni, oszaleć można :p
 
reklama
Upały już minęły :-):-) w Eltern-Kind-Zentrum akurat nie spotkałam nikogo z PL, myślę, że poszukam po porstu w centrum polonijnym. Czy któraś z Was, drogie Mamy, ma doświadczenie z zajęciami z pływania dla bobasów i jeśli tak, to od jakiego wieku polecacie zacząć?
 
Witam :) Niedawno urodzilam coreczke :) i chcialabym zlozyc wniosek na Kinderbetreuungsgeld ale nie wiem skad go moge wziac. Czy moglybyscie mi pomoc i napisac gdzie taki wniosek sie znajduje:) Pozdrowienia :)
 
pauluska_sz gratuluję córeczki :) mi wniosek przyszedł pocztą, ale można go wziąć w Wiener Genietskrankenkasse albo pobrać tutaj: https://www.help.gv.at/linkaufloesung/applikation-flow?leistung=LA-HP-GL-Kinderbetreuungsgeld_2009&flow=FO&quelle=HELP
A masz już złożony wniosek o Familiebeihilfe? Bo jeśli dobrze się orientuję to najpierw trzeba załatwić to a dopiero potem kinderbetreuungsgeld
 
orientujecie sie moje drogie czy pani dr zipora-liora ginekolog przyjmuje prywatnie dopoki nie ma sie ubezpieczenia na meza...
 
Witam mamusie;-) mam pytanie słyszała może któraś z was o takim Panie dr med. Michael Gleicher to jest pediatra z 19 bez podobno mówi po polsku.Tylko nie wiem czy przyjmuje na Wgkk? Jeśli któraś ma jakieś info na temat tego Pana dr. to czekam na odp...:-D
 
mamami1 pan dr jest tzw Wahlarzt, czyli nie ma umowy z żadną kasą chorych. Podejrzewam, że jak pójdziesz z rachunkiem do wgkk to pewnie zwrócą ok 40-60% kwoty, ale najpierw za wizytę trzeba zapłacić.
 
czesc :) moze moglabym do was dolaczyc ? Mieszkam w wiedniu 3 lata i wlasnie jestem w 24 tygodniu ciazy :)
Mimo ze jestem tu tyle czasu , jakos nie orientuje sie w tych urzedowych sprawac , wiec mam nadzieje ze w tej kwestii bede mogla liczyc na jakakolwiek pomoc z waszej strony : )
 
Witam nowe mamusie! Chetnie pomoge jesli bede w stanie :happy:

Dzisiaj dostalam "Mitteilung uber den Bezug der Familienbeihilfe" do kwietnia 2015. Jutro pojde to zaniesc do WGKK, bo wniosek i wszystkie dokumenty juz zlozylam, a mialam miesiac na dostarczenie tego pisma. Ledwo zdaze, ufff... Mezulo jeszcze nie wiedzial, ze decyzja przyszla i dzisiaj dzwonil do Finazamtu i powiedzieli mu, ze wnioski z kwietnia sprawdzaja - opoznienie maja :crazy:

Co do upalow, to ja straszna saune mialam w mieszkaniu (na 4. pietrze i oknami na jednej scianie, nowe budownictwo). Nie pomagaly otwarte okna, ani zamkniete. No i nie mamy tez balkonu, zero przewiewu :-( Młody non stop mi spal.. ja nie moge wytrzymac, a co dopiero takie malenstwo... w piatek zmykam znowu do Polski na tydzien do domku rodzinnego w Szczyrku, gory, "czyste" powietrze i ogrodek, a nie te bloki wstretne :zawstydzona/y:
 
reklama
Witajcie dziewczyny, my tez ciezko przeszlismy upaly,wiatrak chodzil na nonstopie,ja tez stad uciekam w gory,nic nie powiedzialam w domu rodzinnym tak wiec zrobie niespodzianke.Synkowi widac juz pierwszego zeba wiec jestem z niego dumna.Pozatym denerwuje mnie ten Wieden, a zwlaszcza kosmiczne ceny owocow i warzyw tych bio dla dziecka,do tego jestem straszna przeciwniczka sloiczkow ,naszczescie moi rodzice prowadza gospodarstwo ekologiczne wiec maly odzyje ;)pozdrawiam
 
Do góry