reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Mamy z Austrii

vixen89-Oj u mnie też upał w mieszkaniu... Ja jeszcze z brzuszkiem, zostało mi jakieś 5,5 tyg do terminu.Noce są fatalne, goraco,duszno i stałe przewracanie z boku na bok. Zawsze lubiłam gorące lato, ale nie tym razem:-D mam nadzieje ze niedługo przyjdzie ochłodzenie bo nawet do parku nie chce mi sie wychodzić... A twoje malenstwo rosnie zdrowo? W taki upał to łatwo o potówki u dziecka prawda?ojjj boję sie ja sobie poradze jak juz dzidzia bedzie ze mną.
 
reklama
mamami1 współczuję, jeszcze w ciąży też nie umiałam spać, bo było mi tak gorąco, a nie było takich upałów... Musisz przetrwać, pocieszę Cię, od poniedziałku temperatura ma spaść, 21 stopni :)
Tak, Mały rośnie, dziś byliśmy u pediatry i ładnie przybrał, ale niestety muszę go dokarmiać mm, bo moje mleczko nie starczało :( zaczęłam pić herbatę na laktację i teraz chcę ograniczyć mm do tylko jednej butelki na noc, a w ciągu dnia tylko pierś, zobaczymy co nam z tego wyjdzie, dzisiaj nawet ładnie spał tylko po cycku, więc jestem dobrej myśli :)
Filip ma niestety trądzik niemowlęcy więc teraz to już nawet nie wiem które to jeszcze trądzik a które potówki :( ale poci się niesamowicie, aż mi go szkoda, też czekam na małe ochłodzenie!
Co do Twoich obaw - poradzisz sobie :) Ja też się bałam, ale jakoś dajemy radę :)
 
vixen89-A jakiego masz pediatre wybranego? i czy jestes zadowolona z opieki? Ja sie własnie zastanawiam, najlepiej jak by był polskojęzyczny:tak:A te herbatki laktacyjne dają cos jak sie je pije jeszcze przed porodem?Też Ci nie zazdroszczę z takim malenstwem na taki gorąc...Ale jak piszesz do poniedziałku musimy jakos dotrwać:tak:
 
Chodzimy do pani Dr. Claudia Theodoropolous-Klein, 16. Bezirk. Póki co jestem zadowolona, pani doktor mówi też po polsku, więc można się bez problemu porozumieć :)
Nie wiem czy herbatki coś dają jak pije się przed porodem, ale myślę, że tak. Z tymże bałabym się pić wcześniej, bo kto wie, możesz mieć nadmiar pokarmu, to wtedy taka herbatka raczej nie wskazana :p
 
vixen fajnie,ze mlody rosnie i sie dobrze rozwija,powodzenia z opnanowaniem laktacji,ja niestety tez szybko Victora dokarmialam.Niestety w Pl nie mialam porzadnej poradni laktacyjnej i w 4 miesiacu skonczylam karmienie.Jak tu przyjechalam po 2 mies od porodu juz nie bylo co ratowac...laktacja u mnie zanikala sama.
mamami jeszcze troszke i bedziesz tulic maluszka,herbatki przez nie zalecam bo nie wiadomo jak u Ciebie bedzie z laktacja wygladalo.W 2 dobie po porodzie moze byc nawal a jak bedziesz jeszcze herbatki pic to moze byc maloprzyjemnie...

U mnie tez goraco,upaly ale ja lubie,uwielbiam choc 26° w domu przy oknach otwartych cala dobe...Wiezczorami spada do 21-22 wiec nie ma az takiej tragedii.Jakos dajemy rade.Basen na ogrodzie i zyjemy :-D Wczoraj caly dzien bylam z Victorem na basenie w Trofaiach bo po 2 lekcji cala klasa tam poszli,ja doszlam przed 12 i tak do 17 posiedzilismy.Lekko nogi przypieklam niestety ale reszta jest ok.
 
vixen89. No też własnie myślałam o tej Pani dr. A powiedz jak to było z pierwszą waszą wizytą? trzeba sie najpierw umówić na konkretny termin i w tedy zapisać dziecko, czy można bez wcześniejszego uzgadniania przyjsc zapisać malenstwo i zaczekać w kolejce na wizytę? I jak wygląda pierwszy miesiąc dużo jest tych wizyt?
Och pytań jest dużo zanim człowiek się wdroży w to wszystko...

Vici-Pozazdrościć tego basenu w ogrodzie, ja nie mam nawet balkonu a co dopiero marzyć o ogrodzie z basenem hihihih :-D No tak już nie długo będę miec małego przy sobie, ale teraz najbardziej sie ciągnie ten czas do rozwiązania, no i jeszcze te myśli jak to wszystko będzie wyglądało...Ale damy radę,tyle kobiet już urodziło i przeżyło to jakoś to i ja muszę dac radę:-D
 
vixen89 na paszport pierwszy czekałam tydzień.

mamami1 My chodzimy w 17 bez do Dr Gröhs, śmiało mogę polecić, tylko ze ona nie mówi po polsku :( Pierwsza wizytę mieliśmy tydzień po porodzie, zważyli , zmierzyli i usg bioderek. Następna po 3 tygodniach, a później już raz w miesiącu :D U nas trzeba było najpierw zadzwonić i umówić termin ze względu na to ze Dr potrzebuje troszkę więcej czasu dla maluszka przy pierwszej wizycie.
Porodem się nie przejmuj :D szybko zapomnisz, zleci tak ze nawet się nie obejrzysz a maleństwo będzie już z Toba :D

My walczymy z zębami, znaczy jeszcze ich niema skubańców ale już planują ze w niedługim czasie się wyklują, czym meczą moje dziecię. :D Miejmy nadzieje ze szybko to pójdzie i odzyskam mojego wiecznie wesołego chłopca :D

Trzymajcie się cieplutko dziewczyny w te upalne dni ;D
 
Vici dziękuję, naprawdę chciałabym karmić tylko piersią, ale mój synuś to niestety straszny leniuszek, bardzo często przysypia przy piersi dosłownie co dwie minuty i najchętniej wisiałby na cycku cały dzień, co jest bardzo kłopotliwe, czasem nawet nie było kiedy iść do toalety... No i tak wisiał po kilka godzin a przybierał mało. Próbuję go zawsze budzić, ale czasem nic nie skutkuje, albo obudzi się by znów za dwie minuty zasnąć, nie wiem już co z tym robić :(
4 miesiące karmienia piersią to i tak ładnie, zawsze to 4 miesiące mleczka mamusi :)
Zazdroszczę basenu i temperatury w domu! U nas całą dobę 30-31 stopni, otwieranie okien nic nie daje :(

mamami1 trzeba wcześniej zapisać maleństwo. Dzwoniłam w dzień wyjścia ze szpitala, ale nie umiałam się dodzwonić, to posłałam szybko męża żeby zaklepał wizytę. Za pierwszą wizytę płaciłam 50€, bo nie mieliśmy jeszcze nr ubezpieczenia dla dziecka. Przy następnej wizycie już mieliśmy, od razu zwrócili pieniążki. Raz przyszłam bez terminu i bez wcześniejszego telefonowania (Filip dostał trądziku, nie wiedziałam co to, więc chciałam skontrolować), to też nas niby przyjęli, ale pani w rejestracji powiedziała, że zawsze wcześniej trzeba zadzwonić. Wizyt do tej pory mieliśmy 3 (bez tej nadprogramowej z trądzikiem :p), kolejna za dwa tyg.
Jak masz jeszcze jakieś pytania to pytaj śmiało, ja też o wszystko tutaj pytałam i inne mamy zawsze służyły radą, teraz i ja chętnie pomogę :)
 
Dahlinea tak tak, my też mamy paszport do odbioru już za tydzień :)
Oj ja bardzo boję się ząbkowania, mam nadzieję, że szybko i sprawnie to u Was przebiegnie :p
 
reklama
Hej kobietki :) Dziś w końcu upał nam trochę odpuścił, na dworze wiaterek i tylko 28 stopni, co przy wczorajszych 36 i braku ruchu powietrza wydaje się wielkim wybawieniem :) Ja niestety bardzo źle znoszę upały, jestem spuchnięta jak beczka, nogi mnie bolą, że mam chęć je sobie wyrwać, do tego przypiekłam się jak burak (przy mojej karnacji i filtrze 50 nawet 10 minut na słońcu wystarcza). Ratuje mnie tylko basenik małego, gdyby nie te wspaniały wynalazek z chłodną wodą, schowany pod drzewami, to by mnie nikt wołami z domu nie wyciągnął. Warzywniak tak mi zarósł, że rzodkiewki można 20 minut szukać :/ Chyba zacznę go pielić późnymi wieczorami, bo innej rady nie ma.

vixen89 przy takich temperaturach najlepiej nie otwierać okien i pozasłaniać rolety/żaluzje od strony słonecznej. U nas sa otwarte dopiero wieczorem, kiedy robi się chłodniej i zamykane dopiero jak słońce zaczyna przygrzewać. Do tego wiatraczek i w domu da się spokojnie wysiedzieć :) Nawet przewiew w taki upał nic nie da, bo tylko ukrop z dworza wwiewa do środka.
 
Do góry