reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamy w danii

reklama
hej :-)

justynaj ja tez zamowilam te paczki, ale zabralam sie do tego chyba dopiero 3 dni temu i jeszcze zadnej nie odebralam. Chcialam dzis sie wybrac do matasa, zeby chociaz odebrac karte klubowa, ale jak sie patrze przez okno to sie odechciewa :p Chyba tylko tak po osiedlu sie z Luska przejde. Dobrze, ze chociaz po poludniu wychodzi troche slonca.

Nie wiem za to, gdzie odbiera sie te paczki z libero, jest jakas lista sklepow? Czy to przyjdzie w liscie? W ogole ten mail z libero mi potraktowalo jako spam i znalazlam go dopiero wczoraj :-D

Ze sklepow z wozkami dalej nie mam odpowiedzi, dzwonilam do nich, mieli mi wczoraj wyslac odpowiedz, czy maja to, co mnie interuje i w jakiej cenie i dalej nic. Niby taki kryzys, ale jakos szczegolnej troski o klienta nie wykazuja :confused:

anansie wspolczuje, tyle sie napisac i nic. Jak sie w ogole czujesz? Pewnie chcialabys juz urodzic?

Cos cisza tutaj, nikt nie zaglada....

Buziaki
 
Anansie wiem co czujesz, bo tez kiedys tak mi sie stalo i to nie raz. Wiem,ze nawet nie mialam sily sie powtarzac i juz nicnie pisalam albo w skrocie. Moze sprobuj chociaz skrocic to co napisalas;-) czekamy
ja juz zawsze! kopiuje to co napisze ze zawsze moge wkleic, choc bez emotikonow i wytluszczen tekstu ale zawsze tresc jest

Lulim wiec tak, nie wiem czy wiem o wszystkich, ale paczki odebralam z Libero, z Matasa - dzis i jeszcze zostala minz babysamu.
wiec z tych dwoch juz nazbierala mi sie mala kolekcja probek.
najbardziej jestem zadowolona z Libero. Naprawde i pieluszki i chusteczki do pupy, do raczek i twarzy, oliwka, kosmetyczka, i jeszcze pare rzeczy.
z matasa tez nawet fajna paczka. Kilka pieluszek pampers, szamponik dla dziecka probka, bepanten tez malutki, kilka probek dla doroslych pasty colgate, i dla dzieci od 0-6, poza tym gazeta ulotki a wszystko w fajnej torbie z dzidziusiem,ktora moze byc do pieluch np.
ja zapisalam sie do klubu matas i klubu matas baby na necie. Przyszedl mi email ze karta czeka na mnie w matasie pod adresem ktory napisalam ( tam gdzie chodze). No i odebralam karte na ktora bede zbierala punkty, i zapytalam sie o baby pakke i mi przyniosla:-). Dokumentu zadnego nie pokazalam tylko podalam nr telefonu.
Natomiast z libero to chyba na stronie libero sie zapisalam przyszedl mi email z info, ze dostane list na okolo. 2 mies. Albo blizej porodu.i rzeczywiscie przyszedl tydzien temu i poszlam do føtex.ale mozna jeszcze w dwoch miejscach odebrac bedzie napisane w liscie.list tzeba zabrac ze soba.
z kolei z babysamu odebrala moja kolezanka i nie byla zadowolona, ale jest kosz na pieluchy i tez jakies probki tylko podobno malo. A zapisalam sie na babybox.dk i dostalam e-mail ktory musze wydrukowac i z tym isc do babysam
Mnie takie duperele ciesza, a odbieram je przy okazji jak robie zakupy i mysle,ze to jest mile.
zycze powodzonka z wozkiem bo wiem, ze to nie jest latwe a za kup bardzo wazny. Dla mnie liczylo sie ze musi byc emmaljunga big star supreme i zaden inny i wiem jak to jest jak sie cos upatrzy i bardzo chce kupic a nie zawsze to jest tak w zasiegu reki :-)
 
hej:biggrin2:

justynaj napisalam sie tyle i nie skopiowalam bo nigdy mi sie tak nie zrobilo,a tu wszystko mi zniknelo i nie mialam juz checi pisac tak sie wkurzylam;-)co do zgagi to ja mam caly czas i ciagle:tak:nic sie w tym temacie nie zmienilo.moj maz mi kupil ten balancid ale pomagalo tylko na chwile,wyprobowalam tez gavisckon i tez bez wiekszych efektow i pani w aptece polecila galieve i to tez nie jest szal,ale pomaga na dluzej wiec trzymam sie tego...
super,ze podgladalas swoja kruszynke co tam wyrabia w brzuszku:tak:
jezeli chodzi o wyprawke to ja podobnie jak Lulim mam sporo rzeczy po malej.zostawilam takie w neutralnych kolorach wiec maly tez bedzie mogl nosic.kupilismy z mezem tylko takie malenkie na poczatek bo akurat te najmniejsze oddalam:tak:mam nianie elektryczna po malej,lozeczko,przewijak,reczniki z kapturkiem,bujaczek.jak bedzie juz wiekszy to mamy krzeselko do karmienia praktycznie nowe bo mala w nim prawie nie siedziala,chodaczek,ale pewnie bedzie tak,ze jak sie urodzi maly to sie okaze,ze duzo drobiazgow brakuje:tak:a zamowilam sobie posciel,butelki i jeszcze kosmetyki dla malucha.wiec do przodu:tak:

Lulim napisz koniecznie na jaki wozek sie zdecydowaliscie:tak:Kochana mi juz jest tak ciezko,ze zle mi sie siedzi,spi chodzi.nawet do szkoly nie poszlam ostatnio bo wiedzialam,ze nie wysiedze na tym krzesle drewnianym tyle czasu.nie bylo mi tak ciezko w poprzedniej ciazy,a teraz jest mi mega ciezko,ale tez urodzilam mala w 36 tyg.bylam dzis u poloznej i powiedziala,ze maly jest bardzo nisko i jest juz ready,wiec teraz czekamy jak bedzie chcial wyjsc.ja juz o niczym innym nie marze.popytalam jak wyglada tutaj porod i bardzo dokladnie mi wszystko opowiedziala,wiec ogolnie jestem z niej zadowolona.a i jeszcze maly wazy okolo 2800:-)
wysylam Ci na priv jej namiary:tak:wiec jak dostaniesz papiery do wypelnienia to tam musisz wpisac,ze chcesz isc do niej i napisac jej dane:tak:bo wypytalam ja jak masz to zrobic,zeby sie do niej dostac;-)
co do remontu to jest dalej OGOLNA MASAKRA.opowiem mniej wiecej w skrocie jak to wyglada.panowie niby teoretycznie pracuja od 7 do 15,ale praktycznie to w tym tyg bylo moze u nas trzy razy po 10 min:-)i np przykreca cos i ida.wiec lazienki dalej brak w przedpokoju nie ma podlogi,chodzimy dobie po deskach bo w podlodze wielka dziura.na gorze tez jakies dziury powywiercali i tyle.mecze sie bo musze mala kapac w kuchni w wanience,wody nalewac.no ale coz,czekam z niecierliwoscia na koniec,ale wiem,ze to nie nastapi szybko,bo jeszcze kupa roboty a oni nawet nie w polowie:tak:

mam nadzieje ze mi sie wklei:tak:
 
cd.napiszcie Kochane jak wy sie czujecie??czy kregoslup dokucza??bo mi np bardzo:tak:

milego wieczoru Mamuski:-) buzka:-)
 
Hej :-)

justynaj
Dziekuje Ci bardzo, ze napisalas co dajesz do madpakke. Czyli najlepiej to wkladac to co dziecku najbardziej smakuje, zeby zjadalo z apetytem.:tak:

Lulim
Nie wiem dokladnie kiedy Lenka pojdzie do przedszkola, ale najpozniej po wakacjach, czyli tutaj to znaczy ze od sierpnia, bo Lenka akurat w sierpniu skonczy 3 lata i 2 mies. a to jest gorna granica, do tego czasu dziecko musi isc juz z zlobka do przedszkola.
 
hej :biggrin2:

ja o dziwo tocze sie jeszcze calkiem niezle. Sporo tyje, waze juz 71 kg, wiec mozliwe ze do porodu znow do 80 dobije. Brzuch mam bardzo nisko, taka pilke wielka, ale jakos zoladka mi tak bardzo nie uciska, wiec moge jesc :baffled: zgage mam jak sie najem czekolady. ALe jakos teraz czuje sie i tak lepiej niz w I trymestrze. Kregoslup mi nie dokucza o dziwo, z Julianka mialam straszna rwe kulszowa, byly takie dni, ze nie moglam chodzic a teraz nic. Jak sie przeforsuje, to boli mnie krzyz i brzuch mam jak kamien, ale znajac moje szczescie znow przenosze.

Ciocie juz mam "zamowiona", dzis kupilismy jej bilety bedzie u nad os 24.04 do 10.05 wiec mam nadzieje, ze w tym czasie urodze :-D

justynaj j atez lubie takie probki, nie dosc, ze mozna wyprobowac to jeszcze te wszystkie male opakowania sa super na podroze rozne. Moja znajoma z tej paczki z baby sam byla wlasnie bardzo zadowolona i chwalial ten kosz, takze same musimy zobaczyc, co to za cuda ;-) ale jeszcze nie dostalam ani maila z matasa, ze maja moja karte, ani listu z libero, tylko mailowe potwierdzenie z baby samu.

anansie w takim razie zycze jak najszybszego porodu :tak: mam nadzieje, ze dasz nam szybko znac :tak: a jak w koncu rozwiazalas sprawe opieki nad Malana czas porodu?
Co do remontu to faktycznie okropne. I to ich lazenie w ta i z powrotem, i nierobienie nic konkretnego. Ja tez codzienniemam w domu fachowcow, bo DAB sie wreszcie ruszyl, zeby rozpatrzyc nasze wnioski o naprawy, wiec juz mialam elektryka, ktory wymienil puszke, hydraulika i jdnoczesnie pana od kaloryferow, ktory tylko popatrzyl i stwierdzil, ze kaloryfery sa zle zamontowane (nie da sie ich wylaczyc, goraco u nas strasznie) i poszedl, bo musi umowic specjalistow, ktorzy wypompuja wode z calego pionu i sciagna nam te kaloryfery i zamontuja od nowa :szok: no i jeszcze jakis panow budowlancow co nam dziury przy oknach balkonowych silikionem latali itd. Takze na pierwszy rzut oka nie bylo widac usterek, a potem sie znalazly jedna po drugiej.

A tak poza tym dziewczyny to mam troche dosc zalatwiania, bo z komuny odsylaja mnie na ich strone interentowa, np zeby Luske do przedszkola zapisac, ale przeczytalam tam wszystko, przetlumaczylam co trzeba i dalej paru kwestii nie wiem. Napisalam do nich maila wczoraj, to mi nie odpisali, a na miejscu mowia, ze sie tym nie zajmuja i ze wszystko robi sie przez formularze na ich stronie. Takze utknelam w martwym punkcie, ale jakos tak mam tym razem wrazenie, ze to troszke z braku ich checi, ze mnie zbywaja. Takze musze sie tam wybrac w przyszlym tygodniu i nie dac zbyc tekstem, ze wszystko przeczytam na internecie.
A z wozkiem tez oczywiscie jeden sklep jeszcze mi nie odpisal, inny odpisal ale po raz trzeci zapominajac o dostawce dla starszaka, o ktora tez pytalam i szalu powolutku dostaje, wiec postanowilam przez weekend nie myslec o tym, a od poniedzialku ruszam z powrotem do boju! W poniedzialek wozki, we wtoek komuna itd :-D

Zmykam teraz, co stu ciho ostatnio, tylko my 3 ciezarowki mamy troche czasu :tak:

Buziaki dla wszystkich
 
hej :-)

Lulim chyba masz racje,ze tylko my ciezarowki mamy czas,zeby pisac na forum.Co z Wami Mamuski???!!!!
co do opieki na mala na czas porodu to nie wiem jeszcze.tez miala przyjechac do mnie ciocia,ale nie wiem czy zdazy.jezeli nie to mam kolezanke,ktora ma dziewczynke o pol roku mlodsza od mojej i moze u niej,ale to sie okaze jeszcze.ogolnie jestem nastawiona,ze bede sama,ale szczerze Ci powiem,ze wczesniej sie tym bardzo przejmowalam,ale przy ostatnich wydarzeniach nabralo to mniejszego znaczenia i po prostu bedzie co ma byc:tak:moze bedzie bedzie,ze moj maz pojdzie ze mna zobaczymy.no chyba,ze Ty sie ze mna wybierzesz;-):-)
co do remontu to ja wysiadam.no ale nie pozostaje nam nic innego jak tylko cierpliwe czekanie:no:
wczoraj sie tak fatalnie czulam i tak mnie wszystko bolalo,ze myslalam,ze juz moze cos sie zacznie dziac,ale sie uspokoilo.Lulim powodzenia w zalatwianiu wszystkoch spraw i oczywiscie powodzenia z wozkiem:tak:dawaj znac jak idzie:tak:

Tusienka,friggia i inne mamuski co u Was??


milego wieczoru buzka:-)
 
[FONT=Tahoma, Calibri, Verdana, Geneva, sans-serif]czesc dziewczyny!!! Witam Was po weekendzie. Jak zwykle zabieganym z rodzinka:-). Anansie witaj w klubie wlasnie nagle zniklo mi to co napisalam.teraz juz chyba co 2 zdania bede kopiowac. Nagle wszystko zniklo na szczescie byly moze 3 zdania, ale za to bardzo mile. Strasznie glupie uczucie...nie wiem czy to wina internetu, portalu czy zwariowanego ipadu. No nic skopiowalam i pisze dalej:-)
Rzeczywiscie ostatnio my ciezarowki jestesmy najbardziej aktywne ale to chyba tak jest szczegolnie przed porodem nasze mysli sa skierowane bardzo na to co ma wkrotce sie wydarzyc a napewno jest to duzy przelom i potrzebujemy wzajemnego wsparcia a hormony w ciazy niestety nie zawsze tak dzialaja jak bysmy chcialy;-). Niedlugo juz wszystkie sie posypiemy i juz przestaniemy juz pisac jak nam ciezko. Choc forum m.in. Po to jest,zeby sie wygadac i wysluchac innych,pomagac sobie.
Anansie mnie tez jest ciezko fizycznie ale tez nieraz psychicznie. Zgaga mnie meczy ale to nic w porownaniu do uczucia niepewnosci co do poroduw dunskich warunkach
wczoraj w telewizji bylo wi wiadomosciach o sprawie z Norwegii, gdzie dziewczynka urodzona zostala z silnym niedotlenieniem i uszkodzeniem mozgu, bo porod zostal wywolany poprzez leki podane w szpitalu, po czym kobieta zostala wyslana do domu. W nocy dostala mocnych skurczy i pojechala do szpitala gdzie stan dziecka juz byl bardzo ciezki. Zrobili jej cesarke ale dziecko jest niepelnosprawne dziewczynka ma okolo 2 lat i nie wykonuje tego co inne dzieci w tym wieku. Pojawilo sie kontrowersyjne pytanie o bezpieczenstwo porodow w Danii bo tutaj praktyka odsylania kobiety do domu jest bardzo popularna i duzo osob dostaje ten sam lek na wywolanie i idzie do domu. A nik nie mowi o dzialaniach ubocznych, ktorym jest m.in.niedotlenienie jak to okreslil norweski profesor.
Nawet polozne dunskie sa zaniepokojone tym,ale one nic nie moga zrobic bo to lekarze decyduja o takich praktykach.
Wysle Wam ta czesc bo boje sie,ze jeszcze mi zniknie[/FONT]
 
reklama
hej kochane!
Nie wiem co jest z moimi powiadomieniami z forum, zawsze dostawalam jak tylko ktos cos napisac, a teraz niz przez pare dni, w koncu wchodze a tu tyle wiadomosci, nic chyba musze po prostu sprawdzac kazdego dnia.
Widze dziewczyny, ze jestescie juz na ostatnich nogach, wiec lada dzien moga nam sie porody posypac :-).anansie Trzymaj sie przy tym remoncie, mogliby go troche ponaglic, a nie uwijaja sie, ze az sie "kopci" ;-).
Lulim Tak to jest z biurokracja, wcale nie wyglada to tak kolorowo jak juz sie tu troche posiedzi..

Odnosnie tych paczek ze sklepow to jest osobny watek "promocje, okazje, gratisy", tam wszystko kiedys opisalam co i jak :-). Ja bylam bardzo zadowolona z paczki Babysam, kosza uzywam do tej pory i jak dla mnie to swietnie sie sprawuje, mimo, ze wczesniej nawet bym nie pomyslala o zakupie czego takiego, co prawda jak moj maz go wyprobowal to go troche popsuł, no ale dziala dalej, wklady nie sa najtansze, ale starczaja mi na ok. 3tyg., a teraz na allegro znalazlam worki do tych wkladow i zamowilam pare do wyprobowania, czy da sie to zastapic.
A odnosnie wyprawki to ja zakupy robilam w Polsce, z dunskich rzeczy to mam lozeczko z guloggratis, teraz kupilam krzeselko (kupilam BabyDan, nie rozni sie zbytnio od tripp trapp, a przynajmniej nie mialam problemu z transportem, bo bylo z Logstor), z kosmetykow mam oliwke dla malego nie pamietam jakiej firmy, ale jakas ekol. z brugsena, w opakowaniu z pompka, nie ma zadnego zapachu i wit. D w kroplach tez kupuje w Brugsenie, a i mamy jeszcze kojec, ale go dostalismy od tesciow.Poduszke do karmienia mam z Polski, ale bardzo polecam, uzywam jej do tej pory jak Dimi je, bo tak jest duzo wygodniej, a i czasem siedzi sobie nia opatulony.

Mam do Was pytanie mamuski, jakie foteliki samochodowe macie, bo musze przed czerwcem kupic nowy i sama nie wiem co wybrac. Na wiasem mowiac nie wiem czy wiecie, ale tutaj nie uzywa sie zbyt dlugo fotelikow, w sumie 3-4latek jezdzi juz tylko na "poddupku". A i jakie rozrywki na dluga jazde polecacie?
 
Do góry