reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamy siedzące w domach z dziecmi

hej, hej;)
U nas noce wracaja do normy, tyle ze maly staje na czworaka nadal w sumie ze 3 razy...a ranow staje o 6 jednak jak sie postaram potrafi zasnac po 7 u mnie na brzuchu i spimy do prawie 9:-Dno i gada jak najety czasami jaby sie kocil bo zaciska piastki i robi sie czerwony.
Ael wg mnie przybiera prawidlowo, moja lekarka mowila, ze 500g to tez norma nie wszytskie dzieci musza przybierac po kg na mies,u mnie na lipcowkach jest dziewczyna ktorej mala ma 7 mies i wazy 6600 wiec to jest problem bo spada z wagi albo przybiera przez tydz 20g a jesli przybiera nie ma co sie martwic. co do pampersow nie pomoge uzywalam dade a teraz pampers sleep &play sa ty;ko 3 zl drozsze u mnie w stokrotce po 30 zl tylko denerwuje mnie to ze maja takie luzne boki.
Fanta tez sciagamy z chomikuj;-)
co do bajek ja stram sie nie wl malemu ale czasami juz nie ma sily wiec oglada tak z pol godz. Interesuje go tylko franklin, mamy mnostwo bajek a zadnej nie chce ogladac zaraz placze i jeszcze lubi teletubisie ale odcinek Robot, smieje sie przy kwestiach Po bo inne teletubisie go nie ineteresuja;-)
 
reklama
Wiecie mamuśki, Wiktor w ciągu 1,5 h na początku przytył ponad 1,5 kg. No to ja taka szczęśliwa, że na piersi tak ładnie przytył a teraz to niby wiedziałam, że jest wszystko ok, ale lekko się zawiodłam, że młody tak mało przybrał.
Zobaczymy po tej butelce jak wyjdzie.



Booooooszzz jakiego ja mam leeeeeeeenia i niemooooc! Kopnijcie mnie w moją rzyć...
 
Wiecie mamuśki, Wiktor w ciągu 1,5 h na początku przytył ponad 1,5 kg. No to ja taka szczęśliwa, że na piersi tak ładnie przytył a teraz to niby wiedziałam, że jest wszystko ok, ale lekko się zawiodłam, że młody tak mało przybrał.
Zobaczymy po tej butelce jak wyjdzie.



Booooooszzz jakiego ja mam leeeeeeeenia i niemooooc! Kopnijcie mnie w moją rzyć...

Oj to widzisz zależy od wielu rzeczy.
Mój na początku ładnie przybierał ,potem mniej .
był karmiony cycem do bólu i ważony codziennie w ośrodku bo mało przybierał na wadze.:baffled:
potem dokarmiałam i niby zaczął przybierać bardziej ,ale najlepiej przybierał jak wprowadzaliśmy już inne jedzenie .
Niektóre dzieci po prostu tak mają .
Jeśli chodzi o modyfikowane to dzieci zawsze więcej zjedzą ,bo łatwiej i szybciej leci ,a po za tym jest mocno sycące i na dłużej starcza.
Jest tu jednak pułapka ,bo jak dokarmisz mm to ściągnij pokarm jakbyś młodego karmiła ,inaczej produkcja będzie taka sama ,a zapotrzebowanie malca coraz większe ,o czym organizm nie jest informowany ,bo mały nie cyca...
To początek końca karmienia...:baffled::baffled:
ps.
Moim zdaniem...
mały przybrał prawidłowo i ja bym go nie dokarmiała sztucznym
Cokolwiek zrobisz to życzę powodzenia.:tak::tak:
 
Zastanawiam się czy nie rezygnować z żadnych karmień piersią a najwyżej po piersi dać mu jeszcze 30-50 ml butli. Muszę napisać do doradcy laktacyjnego o to.

Co mnie zdziwiło, pediatra pozwoliła już po 3cim miesiącu spróbować jabłuszka podać.
 
Zastanawiam się czy nie rezygnować z żadnych karmień piersią a najwyżej po piersi dać mu jeszcze 30-50 ml butli. Muszę napisać do doradcy laktacyjnego o to.

Co mnie zdziwiło, pediatra pozwoliła już po 3cim miesiącu spróbować jabłuszka podać.
Bo jak dokarmiasz to troszkę można dawać nowe smaki już od 4 mies.
Możesz też tak śmiało zrobić ,że jak widz ,że młody się nie najada ,to po karmieniu zrobić mu minimalną porcję mm ,ale tylko wtedy gdy wyraźnie się tego dopomina.
Ja bym go zostawiła jeszcze tą chwilę na samej piersi ,a właśnie od 4 miesiąca zaczeła podawać coś więcej np: jabłuszko czy marchewkę gotowaną ,wtedy mały by się nasycił jednak ,zmienił smak i już by odpadło 1 karmienie z piersi na korzyść w przyszłości stałego posiłku.ale to ja....;-):-):-)
 
reklama
Do góry