Anabubka to jak jest pasożyt to on będzie powodował kaszel w nocy???
no niestety.przy owsikach z reguly zgrzytanie zebami a przy gliscie wlasnie glwonie nocny meczcay kaszel na ktorego nie dzialaj zadne leki
Larwy te przenikają przez ścianę jelita do układu krwionośnego, rzadziej do chłonnego, przedostają się do systemu żyły wrotnej i już po kilku godzinach, w większości po upływie jednej doby, zanoszone są do wątroby, gdzie osiągają już około 1 mm długości. Przez międzyzrazikowe naczynia włosowate migrują do żył środkowych, do grubych żył wątrobowych wpadających do żyły czczej tylnej i przez prawą połowę serca do płuc. W pęcherzykach płucnych larwy przerywają naczynia włosowate i ściany pęcherzyków i dostają się do ich wnętrza. W płucach odbywa się dalszy wzrost larw, które po drugim i trzecim linieniu osiągają średnio 2,2 mm długości. Zanoszone prądem śluzu wywołanym ruchem nabłonka rzęskowego oskrzelików, oskrzeli i tchawicy dostają się do gardzieli, a stamtąd do jelita, gdzie w 25-29 dniu inwazji przechodzą ostatnie, czwarte linienie. Okres dojrzewania wynosi 60-80 dni, a długość życia glisty ludzkiej waha się w granicach 12-18 miesięcy.
Część larw migrujących przez płuca przedostaje się zamiast do wnętrza pęcherzyków płucnych -do dużego krwiobiegu i trafia wraz z nim do różnych narządów. Takie zabłąkane larwy najczęściej ulegają otorbieniu tworząc tzw. guzki robacze.
i stad kaszel
Człowiek nie może się zarazić bezpośrednio od drugiego człowieka.
Zapadalność na glistnicę jest najwyższa w grupie wieku 3- 10 lat i wiąże się ze zwiększoną ekspozycją dzieci przedszkolnych i młodszych klas szkolnych na zarażenie.
U części osób zarażonych glistą ludzką występują:
objawy alergiczne
napady duszności
bóle brzucha, kolki
omdlenia
drgawki
wzdęcia, zaparcia lub luźne stolce
obniżenie zdolności do pracy i nauki
W czasie wędrówki larw przez płuca pojawia się ponadto zapalenie oskrzeli, odoskrzelowe zapalenie płuc lub naciek płuca.
Obecność glist w jelitach powoduje: nudności, wymioty, biegunki, bóle w jamie brzusznej oraz osłabienie, brak apetytu, bóle głowy, rozdrażnienie, bezsenność.
Charakterystyczne objawy u dzieci:
wzmożona pobudliwość nerwowa
bóle brzucha i wymioty
zmiany skórne – świąd skóry, pokrzywki, wypryski
zapalenie spojówek
napady astmy oskrzelowej