reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamy na urlopie wychowawczym , świadczenia socjalne . Jak zarobić siedząc w domu?

na ten watek zapraszam wszsytkie mamy, ktore chca zalozyc wlasna firme, ktore chca pracowac na swoim a takze te ktore maja swoje firmy ... bedziemy sobie pomagac, radzic itd.

Ja po urodzeniu drugiego maluszka straciłam pracę. Przełamałam się i otworzyłam wlasną-malutką firmę. W UP złożyłam wniosek o dostałam dotację-to nie było trudne. Już od kilku lat mysłałam o czymś własnym- miałam tysiące pomysłów. Jak jest?- dużo pracy, nie jest lekko-ale bez porównania lepiej niż na etacie: mam więcej czasu dla dzieci, sama ustalam sobie godziny pracy. Nie bójcie się pracować dla siebie :)
 
reklama
Cześć Dziewczynki:)

Ja również jestem Mamusią. Mój Synek 15 października skończy pół roczku.
Od czasu gdy zaszłam w ciążę pracuję w domku.
Piszę teksty dla pewnej firmy - krótsze, dłuższe, na różne tematy.
Za tysiąc znaków dostaję około 70 gr - 1 zł.
Piszę już dość szybko więc jak usiądę przed komputer jak Mały już śpi to sobie taką dniówkę pomiędzy 30-50 zł wypracuję. A ponieważ kocham słowo to jest do dla mnie przyjemność:)
Jeżeli któraś z Was chce, to chętnie się podzielę pracą - jest jej mnóśtwo i czasem cieżko mi się wyrobić:)
piszcie na maila: monikaludkiewicz@gmail.com
Na forum bywam rzadko - ewentualnie podczytuję wątki. Maila sprawdzam codziennie:)
Sama też myślałam o założeniu własnej firmy..ale nie wiem jak sie za to zabrać.. zależałoby mi na dotacji. czy któraś z Was ma jakieś doświadczenie w tej kwestii?
 
Ja mam prawie 6ciomiesięczną córkę i zastanawiam się, na ile sprawdzi się Salsa z dzieckiem. Chodziłam wcześniej ( jak miała 2-3 miesiące) na zajęcia fitness, gdzie MaLuśka robiła "za ciężarek", ale potem przestało jej się to podobać i ja też przestałam chodzić. Nie lubię przesiadywać caly dzień w domu i szukam sobie różnych zajęć dodatkowych, ale takich na które można zabierać niemowlę. Jakie zajęcia u Was się sprawdziły ( oprócz babykina, bo na te chodzimy regularnie) .
 
Na salse jak najbardziej możesz chodzić jesli masz w okolicy :)
U nas we Wrocławiu jest taniec egzotyczny i flamenco z dzieckiem w chuście .Super sprawa !
Możesz sie rozruszać ,spotkac z innymi mamami a i jesteś ciągle z swoim maluszkiem :)

Ja jeszcze polecam zapisanie sie na basen !
dla siebie ! a i malucha wziaść mozesz coby sobie obydwie kuperki pomoczyć hehehe

Ja jeszcze chodziłam na takie spotkania z innymi mamami w Cafe.Napewno coś takiego jest u Ciebie w mieście ,musisz tylko poszukać.
To coś 'ala matczyny krąg. Siedzicie sobie rozmawiacie,a maluchy razem "pełzają" MOżna zorganizować tematyczne spotkaia i zapraszac jakiś specjalistów zeby omówili jakiś temat.Mozna sie złożyć po 10 zł dla niego i juz macie super zagospodarowane pzredpołudnie na kawie i ciekawym temacie w tle.
A może zaprosić stylistke/dietetyczne;) itp.

polecam !
 
Ja się zastanawiam coraz bardziej nad makijażem permanentnym. Moja koleżanka zrobiła sobie taki ostatnio i wygląda rewelacyjnie. Poza tym przeczytałam na stronie Instytutu Urody New Look, że taki makijaż może się utrzymywać nawet 5 lat a ja chciałabym dobrze wyglądać w każdej sytuacji, rano i wieczorem :)
 
a jak wygląda sytuacja, kiedy po urlopie wychowawczym przechodzi się od razu na macierzyński?
macierzyński jest wtedy wypłacany na podstawie średniej z 12 miesięcy czy wynagrodzenia na umowie?
 
Witam Wszystkich
Jestem mamą prawie 1,5 Michasia
smile.gif
Do obecnej chwili zajmuję się wychowaniem dziecka i prowadzeniem domu
smile.gif
- lecz nie ukrywam, że chciałabym już powrócić do aktywności zawodowej!!
Planuję otworzyć w najbliższym czasie klubokawiarnię dla Rodziców i Dzieci. Będzie to miejsce, gdzie Rodzice będą mogli porozmawiać o swoich problemach, wymienić doświadczenia, spostrzeżenia itp. przy aromatycznej kawie i pysznym ciastku oraz z kącikiem dla dzieci, w którym będą miały zapewnioną opiekę. Miejsce, w którym przez zabawę nadzoruje się rozwój małego człowieka, uczy się otwartości,odkrywania zdolności oraz gdzie poznaje inne dzieci.
Z czasem planuję wprowadzić różne warsztaty tematyczne zarówno dla rodziców, jak i dzieci, być może także z niewielką propozycją rzeczy dla dzieci typu ubranka, zabawki. Pytanie brzmi - czy jest zainteresowanie takim pomysłem? Jeśli tak
smile.gif
to prosiłabym o informację, w którym miejscu Wrocławia? Proszę o opinie i sugestie, a także jestem otwarta na współpracę z osobami prowadzącymi warsztaty dla dzieci i dorosłych. Pozdrawiam Małgosia
mail: mawisday@gazeta.pl
 
Cześć Dziewczynki..
ja do Was z propozycją.. pisałam już w innym dziale:

"Ja również jestem Mamusią. Mój Synek 15 października skończy pół roczku.
Od czasu gdy zaszłam w ciążę pracuję w domku.
Piszę teksty dla pewnej firmy - krótsze, dłuższe, na różne tematy.
Za tysiąc znaków dostaję około 70 gr - 1 zł.
Piszę już dość szybko więc jak usiądę przed komputer jak Mały już śpi to sobie taką dniówkę pomiędzy 30-50 zł wypracuję. A ponieważ kocham słowo to jest do dla mnie przyjemność:)
Jeżeli któraś z Was chce, to chętnie się podzielę pracą - jest jej mnóśtwo i czasem cieżko mi się wyrobić:) "

no właśnie.. i w tym tygodniu mam dosłownie nawał pracy.. a nie chciałabym stracić zleceniodawców.. dlatego może któraś z Was ma zdolności pisarskie i zechciała by wejść w tak zwaną spółkę, hm?:)

no kurcze sama się nie wyrobię:( a jak odmówię przyjęcia zlecenia- więcej mnie pod uwagę nie wezmą rozdzielejąc teksty..
 
Uważam, że każda kobieta powinna mieć też trochę czasu dla siebie. Można taki czas wykorzystać w różny sposób. Moja koleżanka np. zastanawia się nad zrobieniem szkolenia z makijażu permanentnego ponieważ dowiedziała się ze strony permanentny.com, że szkolenia te są prowadzone również dla początkujących. Uważam, że to bardzo fajny pomysł, ponieważ będzie mogła zrobić coś fajnego dla siebie.
 
reklama
Hmm, ten wątek nie jest zbyt często odwiedzany. Może to i lepiej, bo nie jest tak bardzo zasypany spamem. W każdym razie sama spędziłam dużo czasu w domu z dziećmi i szukałam pracy, więc dobrze wiem o czym piszecie ;-)

W tym roku zdecydowałam się jednak na założenie własnej firmy i mam mnóstwo pomysłów, tak że czasu mi na wszystko nie starcza :-)

Zachęcam Was dziewczyny, abyście się przełamały i wzięły sprawy w swoje ręce, bo naprawdę warto. Jakby co, służę radą :tak:

Zapraszam Was na mojego bloga na temat idealnej pracy. Co prawda nie ma tam jeszcze wiele wpisów, bo jak już wspomniałam, mam wiele pomysłów i planów, a doba jakaś taka krótka, ale poprawię się, szczególnie jeśli zobaczę, że jest zainteresowanie tym tematem z Waszej strony ;-)
 
Do góry