reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

.::: Mamy grudniowe 2015 :::.

Piotrusiowa, dzięki za rady :-) a Powiedz mi jeszcze ile.stopni.w.domu masz? Ja mam 21-22, za dużo?

Szkrabek Najlepsze Życzenia dla Twojego Maluszka z okazji Pierwszego Przeżytego Miesiąca :-)
 
reklama
Piotrusiowa z tatą bez zmian czekają do poniedziałku na profesora ortopedii dzięki że pytasz;)
Szkrabek to najlepszego dla malenstwa na pierwszy miesiac;)
Agatka spala ja też się przespalam z godzinkę a teraz oglądamy z Mają smerfy2 a wcześniej było rysowanie świecą i farbami;)
Agatce ciężko znowu zrobić kupkę cały czas steka nawet jak spi ale już wiem że to od mm bo już było dobrze i nie jadła mm a przed wczoraj i wczoraj dostała mm i wczoraj wieczorem się zaczęło bo rano dostała mm wiec już jej nie dam bo szkoda niuni...
Teraz zjadła cycusia i sobie spi ;) miłego wieczoru :)
 
A zauwazylam ze Agatka już wie że jak kładę ja na poduszkę do karmienia to będzie cycus a jak pieluszke pod brudną układem to butelkę dam bo nawet jak płacze to przestaje i buziaczka otwiera do jedzenia;) jak te dzieci szybko się uczą wszystkiego;))
 

dzag82:
Doraźnie fajne rozwiązanie. Ale tak na stałe - dla mnie nie bardzo. To wolałabym w Szumisia zainwestować, w miśka z bijącym sercem. Telefon w łóżeczku dziecka... Ciekawe jak fale które emituje działają na jego organizm. Nawet na dorosłych działają...


Tak wiem, telefon zostawaiamy przy malej tylko na ta chwile jak puszczamy dzwiek (5 - 10 minut)
 
Z tymi łzami to rzeczywiście dziwna sprawa, bo mnie też wszyscy mówili, że dziecko płacze łzami w okolicach miesiąca. A Mój Witek od urodzenia łezki roni. Co najlepsze, Tymek Urodzony 4 tygodnie przed czasem zaczął płakać łzami jeszcze zanim przyszedł jego właściwy termin urodzenia się :blink:.

Gosia, to może nie mleko samo w sobie szkodzić Agata, a to mieszanie. Niestety, tak jest często, ale jest to rzecz nie do przeskoczenia, bo jak trzeba podać mm to po prostu trzeba... Oby jej się szybko unormował przewód pokarmowy.
Z resztą wszystkim naszym grudniaczkom życzę spokojnego trawienia :tak:. Nas też czasem dopada jakiś problem z gazami na przykład.. Ehhh..

Apolinka, mój urodzony w lipcu Tymek też miał trądzik. A że to było lato, to ciężko się było pozbyć dziadostwa :dry:. Ale jak tylko przychodziły chłodniejsze dni to buźka łagodniała. Nie smarowałam niczym, bo nie wyobrażałam sobie jeszcze na takim gorącu dziecku buzię paćkać. Emolienty nie wiem czy są dobrym sposobem. Zasada działania emolientów polega na zatkaniu, uszczelnieniu powierzchni skóry, żeby wody w nadmiarze nie traciła. A przy trądziku skóra ma być czysta, nie nagrzana, "wywietrzona". Przemywaj częściej buźkę płatkami kosmetycznymi i letnią przegotowaną wodą. A sugerowała Ci coś położna? Bo każda ma swoje sposoby...
 
Ostatnia edycja:
Dzag moja położna mówiła,że po prostu trzeba to przeczekać...chyba,że jestem nadgorliwa matka to mogę iść do lekarza u mi ewentualnie jakaś maść zapisze :-)
Gosiu, mi się też od kilku dni wydaje,że jak podkładam Adasiowi pieluszke pod brodke to wie,że cyca dostanie :-) chociaż w sumie myślałam,że to niemożliwe,a może jednak tak :p
Spokojnej nocy Dziewczyny dla Was i Maluszkow :-)
 
Hej :)

Najpierw się wypowiem w kwestii:

butelek - ja mam Philips Natural i chłopaki od razu załapali, nie mają problemu z piciem, Marcysia może sprawdź smoczek, czy na pewno masz ten 0+?

smoczki - ja mam suavinex ale takie same robi nuk, w sensie - anatomiczny kształt. Mi zawsze tylko ten kształt się sprawdzał i nie zaburza jak widać odruchu ssania :)

chusta - ja polecam tkane, oczywiście że używane są ok, nawet lepsze, bo takie już miękkie :)

mleko - my mamy Enfamil.

Marcysia, a czemu lulasz w nocy..? Nie wygodniej karmic na lezaco? Kladziesz się na boczku i dziecko na boczku :D cyc w dziobek i oboje spicie ;)

i ytle chcialam napisac, a mlode sie obudzily. to do jutra babeczki! WOSP bedzie gral :D
 
Aenye, ja mam tkanaą, ale takiego Maluszka jak nasze teraz to jednak bałabym się do tkanej wsadzić. Elastyczna lepsza dla małych. Z resztą, moim zdaniem - i to moje prywatne, że znawcami tematu się nie spieram ;-) ;) - takie Maluszki mają jeszcze czas na chustę. Teraz powinny w poziomie czas spędzać. Ja pewnie po skończonych 3 miesiącach zacznę chustowanie. Ale tak jak mówię - to moje prywatne podejście do tematu.
 
reklama
Dzag też tak myślę że od mieszania tego mleka wiec będę się starała już nie dawać bo mi szkoda mojego serduszka.... Wykapalam mała o 20 zjadła cycusia oba i sobie spi smacznie na dole w końcu wyłożyłam jej gp jeszcze kocem żeby było troszkę miekszej no i pościel do tego;) później Maję do kąpieli suszenie włosów itd a później ja :) nawet się ogolilam po miesiacu;:p ale trochę mi się zeszło; )
Nawet się balsamowalam :p a mi wyszedł kawałek szwa ze środka z prawej strony taki mały kikut ale polozna powiedziała że jak te w środku się zagoja to ten odpadnie ale sprawdzalam i trochę D otknelam czy jest ten supelek co był i krew trochę poleciała ale nic nie spuchlo i nie boli a ze teściowa jeszcze jest to spojrzała swoim pielegniarskim okiem i też mówi że tamte już prawie rozpuszpone i dlatego wychodzi :p a wizytę mam 18.01 ze mną i Agatka wiec lekarz obejrzy hyba ze będzie się coś działo ale mam nadzieję ze nie;) lecę się zdrzemnąć na dole bo za godz Agatka powinna na jedzenie wstać :)
Miłej i przespanej w miarę możliwości nocki;)
 
Do góry