reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

.::: Mamy grudniowe 2015 :::.

Czesc Dziewczyny!

Jejq dzisiaj to sie czuje mega :-) doslownie jakbym zadnej grypy ani nic nie miala...mam nadzieje ze nie zapesze :sorry: ...Nawet wzielam sie mycie grzechotek i innych dupereli ktore mam po chlopakach i zaraz zabieram sie za pieczenie rogalikow z jablkami..:tak:..... u mnie taki dzien dupowaty na dworze ze nawet jakbym mogla to bym nigdzie nie wychodzila 12 st i leje

Czytam co piszecie o tej szyjce to chyba faktycznie indywidualna sprawa i chyba nie mam co za bardzo panikowac u Aenye 6cm a u Szkrabka jak dobrze pamietam 2 cm tak ? u mnie 2,2 :eek:

Domipolka kochana nie stersuj sie bo to nic nie da ...poprostu musisz sie przyzwyczaic do nowego kraju do ludzi, jezyka. To jest taki okres adaptacyjny chyba kazdy emigrant to przechodzi. Powiem Ci jak bylo u mnie przez pierwsze pol roku codziennie plakalam mojemu malzowi ze chce wracac do polski. Nie znalam jezyka, a finowie nie sa chetni do mowienia po angielsku ...bylo koszmarnie ! Teraz jak jade do polski to po 2 tyg juz chce wracac do Fin takze nie martw sie to poprostu trzeba przeczekac . Mieszkam w Fin juz prawie 10 lat.

Aenye
kurde tez mam przeboje z nosem takze dobrze wiem o czym piszesz :-( u mnie jeszcze eby bylo wesolo krwawia dziasla, przy kazdym myciu zebow mam cala szczoteczke umazana ehhhhhh ciaza :sorry:

Co do ciuchow z nexta chlopcy tez w nich juz chodzili wiec wiem ze super sie nosza i piora jedynie 1 raz bede qpowala teraz online bo kolezanka ktora mi je przywozila juz nie zaglada do fin .Bardzo lubie tez ubrania dla dzieciakow M&S i primarka wlasnie :tak: w fin jeszcze Lindex . HM to juz mi bokiem wychodzi bo mam go 3 min autem odemnie :-D

Zozzolka ehhh wspolczuje tez sie meczylam pare dni temu juz zapomnialam jak skurcze potrafia dac w kosc.:-(Tez pakuje torbe wczesniej bo cos czuje ze nawet do wywolania nie doczekam a mam miec z poczatkiem grudnia ze wzgledu na cukrzyce

sliwka spokojnie mamy jeszcze czas :tak:ja tez w sumie dla corki mam 1 szuflade w dodatku w chaosie :-D IMG_20150905_154908.jpg ale po chlopcach jeszcze 2 teraz dla mnie piorytet to wozek odliczam juz dni :-)
 

Załączniki

  • IMG_20150905_154908.jpg
    IMG_20150905_154908.jpg
    19,2 KB · Wyświetleń: 61
Ostatnia edycja:
reklama
Hejka.
Och ubranka tez musze zaczac o nich myslec, bo wszystko mam na chlopaka po moim i po synu mojej siostry. A teraz dzieqczynka to na rozowo trzeba troche garderobe ubarwic. Moim zdaniem nie ma co duzo kupowac ja kupowalam wszystkiego po 6 sztuk, pajacykow body krotki dlugi rekaw, spiochow i mi wystarczylo. Jak sie urodzi to pewnie i tak przyjda znajomi z prezentami (ja mowilam potrzebuje dresikow czy czapki) i przyniosa. Wszyscy byli zadowolwni bo oni nie mieli klopotu z wybraniem upominku a ja mialam co chcialam.
Znam dziewczyny ktore mialy po 2 pudla ubran dla dzieci i ani polowy nie wykorzystaly i tak pranie co chwilw sie puszcza :)

Domi polka naprawde Ci wspolczuje. W obcym kraju z tesciowa na karku. Okropnie jest nie miec swojego miejsca. Takiego az pachnacego samotnoscia. Odetchniesz chyba dopiero na swoim. Ja bym na Twoim miejacu az "uciekala" z domu tzn..do parku kawiarni gdzies gdzie bym mogla siasc i byc sama. Najlepiej z ksiazka :)

Dzisiaj babcia zabrala.mi syna na przejazdzke autobusem och jak mi dobrze , moj w pracy jest. Ide na dlugi prysznic a potem sidam w samotnosci i bede czytac. Uwielbiam sama ze soba przebywac i docenian kazda taka chwile.

Ostatnio ktos pisal o bolacych kostach. Mnie tez teraz zaczely bardzo bolec. Dziwne uczucie jakbym je o cos obila. Przechodzi to pozniej?
 
Dziewczyny staram sie trzymac i nie przejmowac, ale to sie tylko latwo mowi. Gdybym ja tu jeszcze miala gdzie wyjsc. Dzis np deszcz lał caly dzien a jak bym chciala wybrac sie na spacer, to nie wiem czy bym byla w stanie wrocic. Tu są straszne gorki. Mowie wam, jakas masakra. W zyciu nie widzialam tak stromych ulic! Raz jak zeszlam na dol na spacerku to pozniej wejsc nie umialam, mialam zadyszke i klucia w brzuchu.
@Śliwka91 ale wiesz jak to do obcej osoby, czasem ciezko powiedziec, że cos nie pasuje. Ja delikatnymi slowami mowie co mi lezy na sercu i dzis tez powiedzialam jej, że mam zly dzien i najchetniej wrocilabym do domu, bo u nich nie czuje sie zbyt dobrze i wkurza mnie to, że tyle sie ciagnie to szukanie mieszkania.
@kulkaPrzytulka dziekuje! Te hormony to jakies nieporozumienie, strasznie mieszają w glowie :O
@zozzolka a na co te sterydy musisz dostac?
@porannakawa ciesze sie, że Ci wraca zdrowko! 10lat na obczyznie to spory kawal czasu, a powiedz czy gdyby ktos zaproponowal Ci powrot do PL to zgodzilabys sie, czy juz nie?
@AlfaBeta111 oj ja juz nawet śnie o wlasnym kącie. Bo calymi dniami tylko truje mojemu że chce juz isc na mieszkanko, ktore bedzie tylko nasze. Chyba uruchomil mi sie ten napęd wicia gniazda. A jak dziś zostalam sama w domu, to napuscilam wanne wody i polozylam sie w niej na dluzsza chwile- cos pieknego.
Teraz czekam az Mój wroci, to chyba od wejscia go usciskam z tesknoty, tymbardziej, że rano bylam dla niego bardzo niemila, bo mialam swoje humorki i wolalam beczeć w poduszke niz z nim pogadac. Zycze Wam spokojnej nocy!!! :)
 
Ja już po 3d i powiem wam ze nie jestem tak zadowolona jak myslalam. Monitor na którym ogladalam dzidzie zle był ustawiony i nie dalo się przekrecic wiec mało widziałam.Malutka tak się we mnie wtlulila ze tylko polowke buziaczka widać ale ważne ze zdrowa wazy 793g :laugh2: ruchliwa bardzo jest ale oczywiście nie dala pokazac co ma miedzy nozkami hehee:-p i przez 25min pan doktor sprawdzal czy dziewczynka bo wydawalo się ze chlopiec ale na koniec powiedział ze dziewczynka tylko ma duże wargi sromowe wiec sama do końca nie wiem. Naprawde niezły z niej wierciuch spodziewałam się ze leprzy efekt tego 3d będzie ale może taki sprzet lekarz miał nie wiem :-DNajwazniejsze ze niunka zdrowa silna i ruchliwa:-D:-D
Domi polka nie martw się wszystko będzie dobrze tylko potrzebujesz czasu żeby się przyzwyczaić glowa do góry:-D

dolaczam zdjecie malutkiej IMG_1240.jpgIMG_1243.jpg
 

Załączniki

  • IMG_1240.jpg
    IMG_1240.jpg
    14,5 KB · Wyświetleń: 50
  • IMG_1243.jpg
    IMG_1243.jpg
    12,7 KB · Wyświetleń: 47
nadrabiam po nieobecnosci..

jeja, ale wy malutko przytyłyście, aż zazdroszczę;) ja na plusie 6,5, na kalkulatorze cały czas niedowaga, pilnuję tylko, zeby tygodniowo nie tyć więcej niż 0,5kg, bo jedzenia sobie nie odmawiam;D w ogóle dość często słabo mi się robi, nie wiem, może zbyt intensywnie żyje;p gin moja mi mówi, że za prędka do wszytskiego jestem;p w ogóle to mam takie dziwne uczucie, jakby napuchnięte wargi sromowe i takie trochę ciśnięcie na nie, dziwne..

hej, rumcajsowa hanka, AsiaK-K i Śliwka91

A w ogole dziewczyny to mam takie pytanie. Kochacie sie nadal normalnie ze swoimi partnerami? Jakos specjalnie uwazacie na rozne pozycje, czy jak to u was wyglada??

my mieliśmy początek bez seksu, bo miałam plamienia. później już można było to ja zupełnie nie mam ochoty:( dziwi mnie to, bo nigdy nie miałam z tym problemu;p pewnie hormony.. ale z odpowiddnim podejściem faceta, na wszytsko przyjdzie ochota;D

Ogólnie też miałam te same bóle i wczoraj na wizycie lekarz sprawdził mnie z każdej strony - problemem nie jest ani skracająca się szyjka, ani żadne anomalie związane z dzieckiem i macicą. Może to być efekt rozciągania więzadeł, macica też cały czas rośnie, dlatego takie bóle przychodzą. Mi radził się położyć wtedy (zmieniać pozycję i znaleźć taką, w której będzie najmniej bolało), ćwiczyć mięśnie kegla i pilnować regularnego wypróżniania się (bo to też mogą być jelita).

nie wiem czy pamiętacie, ale ja też miałam takie niezidentyfikowane bóle, przez któe wylądowałam na izbie.. ginekologicznie wszystko ok- nie wiadomo ocb;] ale ja postawiłam autodiagnozę;p- to od kręgosłupa. Od czasu jak zaczęłam robić ćwiczenia na kręgosłup jest ok:)
 
porannakawa - czy masz komodę z IKEI? Bo ja właśnie kupiłam chyba identyczną - pozanaję po uchwytach :-) i cała dedykowana dla malucha, plus półki w naszej garderobie :tak: Obok komody bedzie stało łóżeczko, też białe, tylko mąż musi się za malowanie wziąć, bo po starszym dziecku przemalowujemy by pasowało do sypialni ;-)

Gosia25 - mój też na 3d tylko pół buźki pokazał, bo wtulony w łożysko jak w podusię był :-) Pamiątka jednak jest :tak: A napatrzymy się jeszcze na maluszki w całej okazałości - już bliżej niż dalej :-)
 
Szkrabek tak mam Ektorp z ikei :tak::tak: i obok tez bedzie stalo wlasnie lozeczko ktore juz nawet mam :-D tylko materaca jeszcze mi brakuje.

Domipolka o powrocie nie mysle, wystarczy ze pojade na wakacje i mi starcza :-D zobaczysz bedziesz miec tak samo :tak:. Zreszta wracajac zrobilabym najwieksza krzywde dzieciom, maja tu przyjaciol , swoj swiat , polski praktycznie nie znaja. Zreszta nie wyobrazam sobie swojego zycia w PL , praca w korpo od rana do wieczora , dzieci z kluczem na szyi :no: to nie dla mnie.

Gosia
ja pierdziu jaka jakosc tego 3D :-) jaka buzie ma sliczna malutka :-)
 
Ostatnia edycja:
dziewczyny, czy Wam tez się zdarza takie dziwne uczucie - często jak siedzę mam takie dziwne uczucie w górze brzucha - nie to ból ni to uciskanie - i do tego ciężko się oddycha - jakby troszkę niedobrze się robiło... strasznie to dziwne i ciężko nawet opisać dokładnie - a jak się zdarza to nie wiem co ze sobą zrobić, każda pozycja jest męcząca i staję się drażliwa tak jakby coś mi strasznie przeszkadzało a nie mogłabym się tego pozbyć i się zaczynam denerwować :baffled: ech... po czym zaraz mam wrażenie, że coś niedobrego się z maluchem dzieje...

Zastanawiam się czy to maluch mi na coś w środku naciska? Czy którejś z Was się to zdarzyło?
 
reklama
szkrabek to jest normalne tez tak mialam, dziecie uciska Ci na organy wew. plus przepone i zebra :tak: :tak: w pierwszej ciazy mialam bardzo pozno ale juz w kolejnych od 6 miesiaca teraz oddpukac spokoj . Mysle ze wielkosc brzucha i dziecka ma tu znaczenie bo teraz mam maly brzuch w porownaniu z chlopcami.
 
Do góry