reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

.::: Mamy grudniowe 2015 :::.

Cześć dziewczyny! :-) Jestem po wizycie u lekarza. Powiedział, że mam slabiutkie wyniki i zwiększył mi dawkę żelaza. Iii jeszcze powiedział mi, że jak się nie poprawi to może się skończyć przetoczeniem krwi:-( Smutno mi i trochę się boję. No ale to nic, przecież musi się poprawić. W poniedziałek napiszę do dietetyka, bo ostatnio kompletnie nie mam apetytu i wmuszam w siebie jedzenie, pewnie dlatego mi hemoglobina tak padła. Może coś mi dietetyk pomoże.
 
reklama
Dziewczyny ja też mam w ciązy problem z tsh. W kwietniu robiłam badani i tsh 4,8. Dostałam euthyrox 75. Półtora miesiąca brałam i najepiwr chwilowo spadł do 3,6, a póżniej znowu wzrost do 4,6. Dawka zwięksozna na 100. Jakieś 3 tygodnie temu wynik 2.9, a w środę robiłąm i mam 2,3. Po konsultacji z endo mam nadal brać taka dawkę i sie nie martwic. A dodam jeszcze, że od odebrania wyników i wizyty u gina czy endo był spory odstęp, bo wizyta ustalona wcześniej więc spokojnie czekałąm (między pierwszym wynikiem tym w kwietniu a wizyta był odstęp dwutygodniowy)
Także Melisska, myśle, ze do wtorku nic się nie wydarzy... ALe to tylko moje zdanie.

A ja dzis leżakuję, bo wczoraj przeholowałam ze spacerami i domowymi obowiązkami. Brzuch mnie w nocy boała/ciągnąl, od 3 nie spałam... Dziś zobiłąm sobie dzień leniuchowania, bo jutro wesele... A najlepsze jest to, że nie wchodzą mi nogi w buty.... Jutro chyba na boso.... Do fryzjera mam na 14 to wyskoczę wześniej i moze jakieś większe sandały kupie. Masakra jakaś. Co drugie buty teraz zrobiły się za małe...
 
Traktorzystka pij sok z buraków i owoców zawierających dużo witaminy C dla lepszego wchłaniania żelaza. Trzymam kciuki za poprawę wyników &&&&&
 
Jeśli chodzi o tsh, to.byłam tydz temu u mojego endo...mój wynik ostatniego tsh to 2,3 przy dawce 75, i endo kazała mi zwiększyć do 100, mówiła,że w powinnam mieć wynik między 0,5 a 1,5...więc póki co zbijamy...
Mi też hemoglobiny spadła,a myślałam,że już zdrowo się odżywiam i mnóstwo produktów z wit. C jem, widocznie za mało...ehhh...
Traktorzystka, oby przeoczenie nie było potrzebne :-)
 
Hej :-) dziewczyny podziwiam, że dajecie radę wszystko czytać i pisać na bieżąco, ja ledwie co zdążę przejrzeć, a już o napisaniu dłuższej wiadomości nie ma mowy.

Co do problemów z tarczycą, żelazem nie jestem się w stanie wypowiedzieć. Na szczęście póki co u mnie wzorcowo i żadnych problemów. Powoli dopiero zaczynam od tego tygodnia odczuwać zmęczenie, stopy zaczynają puchnąć :-( i jakoś w pracy juz po 6 godzinach czuję się bardziej zmęczona niż zwykle - upały dają w kość.

Dobrze, że w końcu weekend, będą dwa dni odpoczynku i w końcu będę mogła na bieżąco podczytywać BB. :-D
 
Traktorzystka, no to faktycznie nieciekawie. Ale przecież przetoczenie krwi to jakaś drastyczna ewentualność :szok:. Przecież musi się dać jakoś naturalnie krew podreperować... Oby dietetyk coś wymyślił. Dobrze, że masz możliwość takich konsultacji. Domyślam się, że chodzi o hemoglobinę? Jakie masz wyniki?
Marcysia, mam ten sam problem z butami :-p. Teraz jeszcze pół biedy, bo w sandałki wskoczę i większego problemu nie ma. Ale jak deszcz przychodzi i półbuty chcę włożyć to dramat. Co to zimą będzie...

Ja po wizycie. No i cud się nie zdarzył, będzie chłopak :-). W taaaaaakim rozkroku bezwstydnik się pokazał, że sama wiedziałam zanim dr powiedziała, że chłopak, i śmiała się, że już sama wiem :-D. Morfologia idealna :-), a na niedoczynność tarczycy mam zwiększoną dawkę Euthyroxu z 25 na 50 i ponoć przy takich wynikach jak moje (niewielkie zwyżki do 2,9 obecnie) i takim tempie przyrostu 50-tka starczy. Więc jak widać nie wszyscy sieją panikę przy wynikach powyżej 2,5 ;-).
 
reklama
Ogólnie na lepsze żelazo najlepiej pić sok z pomarańczy (świeżo wyciskany) zawsze do mięsa (polecam karkówki albo steki)
 
Do góry