reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

.::: Mamy grudniowe 2015 :::.

Witam :)

agak1987 - u mnie juz niestety dwóch ginekologów potwierdziło. :( A jak twoje wyniki? Jak wyszły? dlugo czekałas?

.szkrabek - coran intensywniej zastanawiam się nad NIFTY ... wypadałoby w sumie juz sie umówić. Dziękuję za wyczerpującaodpowiedź. Kurcze co do kasy to remont całego mieszkania robimy.. i zwyczajnie się boje ze mi nie starczy :) ale jak ma nie starczyć to w sumie co to jest te 2,5 tys przy remoncie od tak mozna wydac

ankaopolanka - uwierze ze wolałabym jeszcze nie znac płci ale miec większą pewnośc ze dzidzi jest zdrowe :(

Co do wagi - przytyłam na poczatku kilogram, ale w ostatnich dniach udało mi się go niestety zgubic ;/ niedobrze. No aledzidzia rośnie wiec ok, w poprzedniej ciazy schudłam na poczatku prawie 3 kg i tez było wszystko ok z córą:)
Toxo tez nie przechodziłam, słyszałam własnie ze "najgroźniejsze" są te nieumyte owoce i warzywa, trzeba troche uważać :)

Najgorzej ze jakies przezębienie mnie łapie z tego wszystkiego, gardło drapie, głowa taaka wielka .. mam nadzieję ze do wtorku się wylecze i w ogóle ze nie będzie to miało jakiegos negatywnego wyniku na badania z krwi
 
reklama
Katty dziękuje za kciuki :D
Aktina wiem że amniopunkcja ma małe ryzyko % że coś się zadzieje ale... no właśnie jak rozmawiałam z położną przy I ciąży to nie miała zbyt dobrej opinii co do badania. generalnie dopóki nie ma wskazań nie robić (wtedy nie było NIFTY jeszcze) zdrowe ciąże były na podtrzymaniu po badaniu przez to że było inwazyjne. Wiem że to duże pieniądze i po badaniu NIFTY i tak może skończyć się na amniopunkcji jeśli są wskazania (o ile dobrze doczytałam) u mnie wyniki były ok więc nie robiłam biochemii oczywiście lekarz mnie zrugał że to pozorna oszczędność tylko ale dla mnie jeśli się nie denerwuję wynikami to po co mam płacić za statystyki?
Niezależnie na co się zdecydujesz trzymam kciuki za wyniki.

Ankaopolanka
nie wiem czy Ci to pomorze ale tu jest analiza przeciwowadowych środków Sroka o....: Kosmetyki przeciw owadowe :)

A z tokso jest tak jak pisała Szkrabek najczęściej od nieumytych owoców.

OlaSzy wydaje mi się że z wagą ładnie to ujęłaś. Zresztą każde dziecko inne i każda ciąża inna. Jedna przybierze 20 czy 30 a po porodzie będzie 5 a druga 10 i po porodzie zostanie 8...
Będziemy miały grupę wsparcia to pozrzucamy co zbędne a teraz zdrowo i bez anemii to będzie dobrze. Teraz mam dobre wyniki ale w II ciąży na tym etapie brałam już żelazo tak mi wyniki poleciały.

u mnie weny dziś brak i jestem dętka ale za to mam czas usiąść bo Olo śpi przez tą dziwną pogodę.
 
hey dziewczyny ja tez jeszcze nie wiem co tam za aniołek rosnie dowiem się dopiero 27lipca a już teraz nie mogę się doczekać:happy: A coto tokso to ja zawsze myje owoce i warzywa bo maja najwięcej bakterii i brudu na sobie :baffled:
A tak z innej beczki zastanawialyscie się nad porodem? czy naturalnie czy cc? Ja z Maja miała cc ale w pl a tutaj jaknie masz planowanej cc to czekaja do samego końca nawet jak dziecko jest odwrócone pupka do dolu to probuja sami je obrocic a takiego bolu to bym nei zniosła:baffled: a po za tym nosze okulary ale czytałam ze trzeba mieć 10dioprii żeby zrobili cc nie wiem co wybrać we wtorek mam wizyte z lekarzem i musze się zdecydować z Maja miałam za waska miednice i jak wody mi odeszly to z nimi razem krew nie zdarzyłam się zorietowac już znieczulenie mi dawali wiec nie wiem jak teraz. Będę miała tesciowa po porodzie wiec będę miała pomoc ahhh ale mam dylemat. Nie narzekm po pierwej cc bolało przez 3dni a później tylko jak z lozka wstawałam ale zastrzyk przeciw bolowy i było ok wiec pomocy bo nie wiem. Milego dnia zycze:-D





 
Hej dziewczyny. Wybaczcie że się nie odzywam ale dużo mam na głowie ostatnio. Mam aplikacje z baby boom na telefonie więc jestem na bieżąco ;-)
Katty trzymaj się zdrowo!!!! Wracaj szybko do domu.
Ja nic nie przytyłam a wręcz schudlam 1 kg choć moja ukochana teściowa twierdzi że strasznie utyłam ;-) nie Przejmuje się jeszcze tym ze nie tyje. Mój gin powiedział że spokojnie mam czas :-)
Ja badań w kierunku tokso nie robię. W pierwszej ciąży też nie robiłam Mialsm do czynienia w mojej.pracy z tyloma wirusami i bakteriami że kasy by brakło na badania hehe
 
Ostatnia edycja:
Gosia ja zawsze chcialam sn rodzic a nie bedzie mi dane. W pierwszej ciazy synek byl tylkiem do swiata ulozony i za nic nie chcial sie odwrocic. Pytalam czy lekarze moga mu w tym pomoc ale mowili ze nie ma takiej opcji. Teraz po poltorarocznej przerwie miedzy porodami jestem skazsna na cc. Gdyby miedzy porodami bylo 4 lats roznicy to bym sprobowala sn ale tak to sie za bardzo boje rozerwania szwow na macicy.
 
Gosia ja rodzilam SN i za nic bym tego nie zmieniła. Bolało strasznie i mimo 5 lat dalej to pamiętam. Szybko doszłam do siebie. Nie wiem jak będzie teraz. Myślę że udało mi się urodził też dzięki cudne położnej i mojemu m. Chodziłam całą noc i wszystko się fajnie rozwarlo bez kroplowek itd. Myślę że jak ułożone jest pośladkowo to nie ma o czym mówić i cc.
 
Witam, trochę nieśmiało piszę, Wy już się dobrze znacie, a ja chciałam się do was dołączyć. Mam termin na 21 grudnia, niestety jeszcze nie wiem kto rośnie u mnie brzuszku, ale najważniejsze żeby było zdrowe :)
 
auliya - kochana gdyby nie ta kosteczka to ja bym w zyciu na żadnej pappa nie poszła :) Normalne usg by mi w zupełności wystarczyło :) ale ze teraz zostało ziarenko niepokoju zasiane, to jzu jestem w kropce.

Dzwoniłam do tego lekarza u którego wczoraj byłam żeby się umówić na NIFTY, bo w tej klinice to robią, tak jak pisałam ,ale zwyczajnie mnie zbył, mówiąc ze nie ma sensu dopuki nie mam wyników pappa. .. Łatwo mu mówić ale nie jest na moim miejscu :( Mówiłze niby można oczywiscie na dwa fronyt razem, ale ze niby tyle kosztuje to po co robic juz teraz itp .. :( Jestem w kropce. Chciałabym iwerzyć ze wszystko będzie ok .. alee nie umiem i juz na zapas sie boje wyniku pappy bo wiem ze wyjdzie duze prawdopodobieństwo.. cho chyba zeby ta kosteczka do wtorku się uwidoczniła .. ale juz na to nie liczę :( O ile w ogóle bede mogła jeszcze zrobic to badanie bo babka w recepcji nie dała się ubłagac o wcześniejszą wizytę, mimo, że mówiłam ze to będzie ostatni dzwonek... ehh miałam jeszcze raz zadwonic spytac czy nis się nie zwolniło wcześniej ale nie chce wyjsc na nadgorliwca ;/

Gosia25 - ja pierwsze dziecko rodziłam naturalnie, bez wspomagaczy i chyba z takiej opcji chciałabym tez teraz skorzystac, o ile bedzie mi to dane :)
 
Me tez był chciała sn bez żadnych przyspieszaczy i jak się uda bez nacinania. Tam gdzie chcemy rodzic jest możliwość za niewielką opłatą podania takiego specjalnego żelu, który ułatwia maluszkowi przyjście na świat :-)
 
reklama
aktina - kurcze... aż mi się serce kraje, bo wiem jak się czujesz. Ja byłam w panice i po prostu musiałam ten test zrobić. Szkoda, że ten lekarz tak bardzo forsuje swoje zdanie zamiast uszanować Wasze - no ale ok, siła wyższa. A powiedz kiedy będziesz miala test pappa robiony?
W razie czego czy to jest jedyna klinika, która go robi gdzieś w Waszym pobliżu? Wiesz, tak jak auliya powiedziała (to samo mój mąż, bo też się straaaasznie wahałam z tymi pieniędzmi), że to jest pozorna oszczędność... w obliczu ewentualnej choroby dziecka czy nawet w obliczu wszystkich czekających nas wydatków ze zdrowym dzieckiem 2,5tys. to kropla w morzu, a świadomość co się dzieje na prawdę z dzieciaczkiem daje ukojenie...

Gosia25
- ja rodziłam sn i mam nadzieję, że tym razem też tak będzie - pomimo tego bólu. A Ty już teraz musisz decydować? Trochę wczesnie, jeszcze tyle sie może zdarzyć w czasie naszej ciąży...

DomekMaluszka - witamy! Im nas więcej tym lepiej. :-) Śmiało pisz co tam u Ciebie, jak się czujesz? W którym jesteś tygodniu? Termin 21 grudnia - to jakiś 13tydzień? Miałaś już badania prenatalne?
 
Do góry