reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

.::: Mamy grudniowe 2015 :::.

Dzięki Dziewczyny. Wyrzucilam z siebie żale i trochę mi lepiej. Postaram się spokojniej do tego podchodzić :baffled:

Co do libido... Dla mnie może nie być seksu na razie :/ mąż nie bardzo szczęśliwy z tego powodu. My dostalismy zielone światło od gin już w tamtym miesiącu ale tylko raz był seks :/// coś mnie nie ciągnie i zazdroszczę tym z Was, którym się chce. Przynajmniej mężowie zadowoleni będą ;)
 
reklama
Hej dziewczyny! :-)
Dopiero dzisiaj wracam do zywych wczoraj zlapala mnie taka migrena ze po scianach prawie chodzilam..noc jeszcze gorsza :no: dzisiaj jestem nietomna , plus taki tylko ze w koncu puscilo. Nie wiem jak na was ale na mnie ten cholerny padadol wogole nie dziala , tyle tabletek zjadlam ze teraz sie boje czy aby nie zaszkodzilo dziecku :-(. Nagorsze jest to ze na zaden inny lek nie mam tutaj szans, panadol to finski ulubiony lek, boli Cie noga, reka, bzruch ,dupa czy upier...dzieli Ci reke qzwa PANADOL!!!!!!!!! :wściekła/y::wściekła/y: przepraszam ze tak negatywnie ale tak mi ta glowa dala popalic ze mam mega wisielczy humor.

Widze ze nie tylko ja sie mecze z tym polipem, qrcze dziwie sie ze lekarz kazal wam sie tak oszczedzac ja mam tylko zakaz na sex i opukac do tej pory nic sie nie dzieje, a dzwigam zakupy ciagle w ruchu jestem.
 
Dziewczyny już jestem po badaniu usg. Lekarz dokładny, długo wszystko spr. Dzidzia na początku bardzo ruchliwa, ale kłopot było ze spr przeziorności, bo się nie chciało przekręcić odpowiednio. Powiedział, że jest wszystko ok, ale zalecił też dodatkowo test pappa. Wcześniej nie brałam go pod uwagę, ale chyba jednak zrobię skoro zaleca... Przepiszę wam moje wyniki i proszę o jakieś opinie czy wg Was jest ok?
tyg 12d4
CRL 68,2 mm
BPD 18,8 mm
NT 1,6 mm
FL 8,8 mm
FHR 162 u/min

Czekam na jakieś inf od Was :)
 
agak87 wyniki mam podobne. Lekarz powiedział, że są bardzo dobre i jest małe prawdopodobieństwo chorób genetycznych, mimo to zlecił pappa. Test tylko potwierdził, że wszystko jest ok. Teraz śpię spokojnie, więc chyba warto zrobić. I miałam to samo ze sprawdzeniem przezierności bo maluch cały czas się obracał plecami do nas, usg trwało prawie 2h, ale się w końcu udało :-D
 
Ostatnia edycja:
agak - wyniki masz super! :-) Na Twoim miejscu już bym odetchnęła z ulgą :-D Myślę, że nie masz co się martwić :tak:
Przezierność malutka, bo tylko 1,6mm, czynność serca duża, wiec dobrze :-) tylko zazdrościć takich wyników.
Ja miałam gorsze, a mój synek zdrowy :tak:
 
Dziewczyny a ja tak z innej beczki na chwilę... Dziś zmieniłam witaminy na te od 13 tygodnia - femibion 2. Czy któraś z Was je brała i czuła się po nich fatalnie?
Wzięłam rano tabletkę i było ok. Późnym popołudniem wzięłam kapsułke i dosłownie po 20 minutach zaczęła mnie boleć głowa tak okropnie jak nigdy dotąd. Straciłam siły, zaczęło mi się kręcić w głowie i po raz pierwszy w ciąży wylądowałam z głową w WC... Minęło kilka godzin a ja czuję się jakby ktoś mi lomem przez głowę przełożył... Miałyscie podobne reakcje?
Generalnie mój organizm nie toleruje ryb w żadnej postaci a właśnie doczytałam ze w składzie kapsułki jest np olej rybi... :(
Może polecicie jakieś inne witaminy, które oleju rybiego nie mają w składzie?
 
Ostatnia edycja:
Jak tak poczytalam z 3 strony to pelna podziwu jestem tyle mam byla tu aktywnych fizycznie ze az zazdroszcze. 5 razy w tyg cwiczenia przed ciaza... jak zrobie 2 razy to duma mnie rozpiera. Mam nadzieje ze po porodzie i po dojsciu do siebie wroce do figury. Po pierwszym sie nie udalo choc w ogole nie walczylam bo wiedzialam ze bedzie drugie. Teraz tylko o tym mysle by nie nabrac za duzo a potem pracowac nad soba. Brakuje mi jednak wytrwalosci. Mysle nad tym juz teraz bo wczesniej to olalam temat i mowilam w ciazy jestem nalezy mi sie i paf 19 kg na plusie :) teraz max 15 kg chce przytyc. Do tego posladki ! Jak w ciazy byly zajebiste (miednica sprzodu idzie w dol i podnosi tyl) to po porodzie dwa obwisle worki. Juz teraz nad nimi pracuje. Oby byly efekty. Wiem ze to teraz nie jest bardzo wazne i glupotami sie przejmuje bo najwazniejszy jest bobas zeby byl zdrowy i zeby jemu bylo dobrze. Jestem jednak po grilu gdzie byly moje bezdzietne kolezanki i jak patrzylam na nie to taki smutek mnie troche ogarnal ze ja taka wielka. Pocieszam sie tym ze ja na 30tke bede miec odchowane dzieci i OBY dobra figure a one moze wtedy beda walczyc z kg :)

Wybacznie taka zmiane tematu na cialo ale wszyscy w okolo mi mowia "jak na matke wygladadz dobrze" a ja bym chcialabym poprostu wygladav dobrze a nie jak na matke :/

Druga polowa roku 2016 to bedzie dla mnie mega wyzwanie :)

Musialam ponarzekac bo wtedy jest lepiej czlowiekowi. Mam nadzieje ze po porodzie stworzymy watek -wracamy do formy - gdzie bedziemy sie dopingowac.

Zycze wszystkim milego dnia :)
 
Saaraa - kurcze nie wiem czemu aż taka reakcja... :eek: ja biorę Febion mama i patrząc na skład nic rybiego nie wpada mi w oczy...same witaminy, tylko właśnie omega-3 brak... albo po prostu w aptece zapytaj.

AlfaBeta - ja mam bardzo podobni e- widze ładne, szczupłe laski na ulicy, moje koleżanki, młode dziewczyny i od razu mnie tyłek ściska z żalu - choć jakaś strasznie wielka nie jestem... ale i tak - w kostium się nie ubiorę, bo tu wstaje, tam się trzęsie - makabra... nie mówiąc już o rozstępach po pierwszej ciąży... też cały czas myślę, by nie przytyć za dużo, bo potem będzie strasznie to wszystko zrzucać, a chcę się szybko poczuć znów ładna, gibka i szczupła - strasznie mi tego brakuje!!!! :-) Także spoko, myślę, że większość z nas Cię doskonale rozumie:tak:
Po to tu jesteśmy by się wspierać, więc wyżalaj się do woli ;-)

Ja już mam +3kg (16tc) - niby prawidłowo, ale jest dziewczyna z drugiego forum, która przytyła ok 1 kg w tym samym czasie, więc ja już mam dwa więcej do zrzucania - ech... wczoraj mi ginka powiedziała, że waga jest prawidłowa... ale ja i tak widzę tylko te moje wałki... :-p
 
reklama
Hej dziewczyny :) Czytalam was przez cały czas mojej "nieobecności" ale zupelnie nie miałam czasu naskrobać czegoś dla was... hormony, dwójka rozbrykanych bobasów + mdłości + wieczne wnerwienie I praca ..olaboga
Całe sczęście mdłości mi niedawno przeszły jednak zaczęłam jeść jak za dziesięciu :D uh

AlfaBeta111 Ja przed wszystkimi ciążami dużo ćwiczyłam.. później nie miałam czasu nawet zacząć :-D

Dziewczyny z uk stronki na których znajdziecie super promocje na produkty dla dzieci :
Offers and products for pregnancy, baby and family | Bounty
Kids & Nursery Sale: Check out Toys, Car Seats, Cots, Pushchairs..
Kids Deals - Find the Cheapest Price - Hot UK Deals
https://www.gogroopie.com/products/0 tutaj czasem pojawiają się interesujące produkty (ze względu przede wszystkim na ich cenę)
Baby & Pregnancy Advice for Mums to be | Emma's Diary tutaj podobnie jak na bounty.com jak się zarejestrujecie dostaniecie możliwość wydrukowania 3 voucherów na darmowe paczki próbek, gazetek I ulotek ze zniżkami na określone produkty. Gdy wejdiecie w zakladkę "offers" tez znajdziecie ciekawe promocje

Marcysia Moja siostra, ktora też jest grudniówką ma także problem z tarczycą. Tak naprawdę problem z tarczycą ma teraz naprawdę wiele kobiet a większość o tym nawet nie ma pojęcia :) Zachodzą w ciążę, rodzą zdrowe dzieci czego I tobie kochana życzę.
 
Do góry