reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

.::: Mamy grudniowe 2015 :::.

Dziewczyny, wszystko da sie zrobic. mam 36 lat, male dziecko i jestem szczupla, energiczna osoba. Da sie i to bez wysilku, zmieniajac nastawienie. ( I nie jestem z tych wiecznych chudzielcow. mam za soba rozne epizody)

Wydaje mi sie, ze trzeba zmienic to przekonanie w glowie- zamiast " nalezy mi sie- bede jesc duzo" znalezc sobie inne fajne rzeczy, przyjemnosci ktore " nam sie naleza" - dobra ksiazka, film, czy krotki spacer, albo nawet fajna kapiel. Po takim " nalezy mi sie" czlowiek sie lepiej czuje. Nalezy nam sie tez zdrowie i energia, a tego z nadmiernego objadania sie nie dostaje :)

Zobaczycie po ciazy wezmiemy sie za siebie, ale teraz tez warto odzywiac sie zdrowo ( mowi ktos z niedoborami zelaza.. hehehe) , ruszac sie i nie jesc za cala rodzine. Zdrowe jedzenie lepiej tez dziala na nasze nastroje, ktore i tak moga byc zmienne, a wahania cukru nie pomagaja ( mowi ta , ktora przed chwila zjadla drozdzowke :-) Wazne by wszystko bylo z umiarem - czyli jak chcesz czekoladke, to sobie ja zjedz by sie nie rzucic na 10 pozniej, ale w domu miej raczej jablka i marchewki a nie chipsy:-)

Dobra uciekam - koniec wyymadrzania sie. Sorki!
 
reklama
Witam po awarii prądu ale już z kawką. Młody śpi więc mam chwilę dla siebie.
agak - wyniki masz super! :-) Na Twoim miejscu już bym odetchnęła z ulgą :-D Myślę, że nie masz co się martwić :tak:
Przezierność malutka, bo tylko 1,6mm, czynność serca duża, wiec dobrze :-) tylko zazdrościć takich wyników.
Ja miałam gorsze, a mój synek zdrowy :tak:
U mnie też było 1,6 jak już się w końcu dała Ala pomierzyć :D
Dziewczyny a ja tak z innej beczki na chwilę... Dziś zmieniłam witaminy na te od 13 tygodnia - femibion 2. Czy któraś z Was je brała i czuła się po nich fatalnie?
Wzięłam rano tabletkę i było ok. Późnym popołudniem wzięłam kapsułke i dosłownie po 20 minutach zaczęła mnie boleć głowa tak okropnie jak nigdy dotąd. Straciłam siły, zaczęło mi się kręcić w głowie i po raz pierwszy w ciąży wylądowałam z głową w WC... Minęło kilka godzin a ja czuję się jakby ktoś mi lomem przez głowę przełożył... Miałyscie podobne reakcje?
Generalnie mój organizm nie toleruje ryb w żadnej postaci a właśnie doczytałam ze w składzie kapsułki jest np olej rybi... :(
Może polecicie jakieś inne witaminy, które oleju rybiego nie mają w składzie?
U mnie czekają jak skończę femibion do 12 tyg... mam jeszcze 6 tabletek. Ciekawa jestem jaka u mnie będzie reakcja. Spytałabym w aptece o skład i jeśli w kapsułce jest tylko omega3 w oleju rybnym to zastąpiłabym innym tylko żeby ta sama dawka lub mniejsza była... te bym wtedy mężowi oddała bo omega3 na pewno nie zaszkodzi :D

AlfaBeta111 u mnie też na bakier z typowymi ćwiczeniami. Jak już się nabiegam za moją dwójką to mam dosyć. ale zwykle min. 2h spaceru mam a ja nie lubię powolnych tylko szybkim marszem więc jak jestem sama z wózkiem to sobie maszerujemy :D

Dreddka
powiem tak łatwo powiedzieć ale niestety niektóre organizmy potrzebują czegoś więcej niż zbilansowanej diety i ruchu niestety.

Z ciekawostek mam informacje od położnej koleżanki że najlepiej i najwięcej się brzuszka wchłonie/straci w pierwszych dwóch tyg po porodzie. No cóż jestem po dwóch porodach i nie wyobrażam sobie ćwiczeń w pierwszych dwóch tyg. więc nastawiam się na nie już teraz bo zakładam że to mój ostatni poród więc i ostatnia szansa. Żeby nie było ona urodziła 3 dzieci i się nie zabrała za te zalecone ćwiczenia w odpowiednim terminie :happy:

No nic idę sprzątać póki prąd jest i mam możliwość
 
Ja biorę Prenatal ten od 2 trymestru (są tabletki z witaminami i kapsulki z DHA) . Tylko, że... jedna kapsułka nie zawiera tyle DHA, co powinno się przyjmować. Niby na opakowaniu napisane jest, ze zawiera 600mg...ale jak odwrócę opakowanie, to w składzie jest 300mg. Dlatego zjadam dziennie 1 tabletkę i 2 kapsułki. Bo jedna taka kapsulka to za mało, jeśli nie dostarcza się kwasów w inny sposób. A ja np. uwielbiam ryby, ale ich nie robię i przez to nie zjadam, bo nie umiem ich przyrządzać :-)

Później nadrobię zaległości, niestety migreny powróciły i czuję się jak zwłoki.
Wczoraj odebrałam PAPPA! I mój mały Henio jest zdrów! :-D
 
Ostatnia edycja:
Traktorzystka polecam wrzucenie zwykłego fileta obtoczonego w przyprawach na którym kładzie się pietruszkę i plasterek cytryny. ja wkładam to w aluminiową folię i do piekarnika na 30 minut. Z przypraw daję odrobinę soli, słodką paprykę, curry, trochę pieprzy świeżo mielonego ostatnio dałam majeranek tez. Najlepszy jest oczywiście łosoś ale dorsz też fajnie wychodzi. Proste szybkie u mnie najlepiej z frytkami smakuje.

A tak w ogóle to miałam przypomnieć że każda z was może założyć nowy temat jak jest taka potrzeba :D Fajnie by też było zadbać o wybranie jakiegoś moderatora dla naszych grudniowych mam. Jakieś chętne?
 
Saara na stronie prenatal widzialam ze jest dha z alg

Ja chyba przez internet bede zamawiać witaminy bo w moich aptekach nie ma tego co chcę
 
auliya w ten jedyny sposób mi wychodzi! :-) Tylko ja dodaję na wierzch łososia jeszcze zeszklonego pora i polewam śmietanką 30% (łyżkę na jakieś 20 dkg kawałek). Ale świetny pomysł, z dorszem. Na pewno skorzystam bo uwielbiam! :-)

Saaraa podpytałam mojego farmaceutę o te omega-3 (nie z ryby) i powiedział, że:
"Może być Oeparol Femina - do konsultacji z lekarzem, to samo olej z wiesiołka Gal. A bez konsultacji to może być olej lniany, np. budwingowy, zimnotłoczony. Tylko dawkę trzeba ustalić".

To znaczy, z tego co rozumiem zamiast tych kapsułek któreś z powyższych.

zozzolka, ja kiedyś często zamawiałam w aptekach Internetowych, z odbiorem w aptece stacjonarnej. Bardzo często ceny były dużo niższe, pomimo, że firma ta sama :-)
 
ankaopolanka i .szkrabek - dziękuję, że spojrzałyście na te moje wyniki :) Cieszę się, że są normie. Dzisiaj rano zdecydowałam się jednak też na test papp-a, wyniki mają być w poniedziałek i wtedy też konsultacja z lekarzem.

Z ryb najbardziej smakuje mi pstrąg łososiowy albo zwykły - pieczony najlepiej w piekarniku. Polecam jeszcze przed pieczeniem do pstrąga włożyć ćwiartki cytryny i takiego upiec w folii. Później cytrynka się nie nadaje do jedzenia, ale sam smak ryby jest zupełnie inny. Teraz omijam przypraw ale to już wg uznania. Czasem sam świeży koperek wystarczy.

Jeśli chodzi o witaminy - w tej chwili biorę "Mama DHA" i kwas foliowy dodatkowo.
 
Hej ;) widzę że witaminy przysporzyły Wam wielu problemów. Ja biorę dopel Herz mama. Nie narzekam póki co.
Walcze z libido .trochę mi ulzylo że też macie taka ochotę jak ją ;) wczoraj kupiłam 50 twarzy Greya na DVD i może coś ruszy ;) mój szwagier powiedział że muszę być głupia skoro lubię i książkę i film. Mi tam to zwisa ;) lubię i już :D
Jadę teraz kupoic szafkę do małej łazienki...już powoli mam tego dość ...
Myślę że warto założyć watek kulinarny :D
 
hey dziewczyny:-) ale naskrobalyscie:-) gratuluje wszystkim dobrych wynikow:-) u mnie z witaminami nie ma problemou brałam kwas foliowy a teraz biare pregnacare rekomendowane przez polozne ale tylko z posiłkiem bo jak się wezmie bez to zle się czuje. U mnie jak na razie ok jem wszystko na co mam ochote słodkie zagryzam kwaśnym i kwaśne słodkim tak ze jejm caly czas :-D zawsze bylam chuda nawet w 1 ciąży przytylam 11kg a teraz może mam 1+ ale nie przejmuje się jakos zbytnio waga najwyżej po porodzie zrzuce jak już dojde do siebie:-D zajrze jutro na watek zakupowy i dam kilka linkow bo wozek sobie upatrzyłam już. Pozdrawiam was serdecznie lece z corcia indiana jonhs ogladac miłego wieczorku






 
reklama
Hej dziewczyny :-) tak czytam o tych witaminach i widze ze juz wiekszosc z was zmienila kwas foliowy na wiatminy a ja nadal tylko na nim. We wtorek mam wizyte to moze mi cos jeszcze prrzepisze.
Udalo mi sie namowic mojego meza zeby mnie jutro zabral na targi mother and baby w warszawie to moze upatrze sobie tam jakies wozki i inne akcesoria. Mam nadzieje ze uda mi sie tez dostac na bezplatne usg 4d :-) fajna sprawa z tymi targami beda rozne warsztaty m.in. z chustowania dzieci, pierwsza pomoc u maluszkow, badania konfliktu plytkowego (jeszcze nie wiem co to ) porady fryzjerow stylistow dentystow ginekologow poloznych nauka kapieli i pielegnacji noworodkow i wiele innych :-) juz sie ciesze na sama mysl o jutrze :-)

Meliska wracajac do tej mojej nieszczesnej miednicy to tez mysle ze to przez moja figure. Odkad pamietam bylam szczupla.

Dziewczyny mysle ze watek kulinarny by sie przydal bo nie mam juz ostatnio pomyslow na obiady i na nic nie mam ochoty. Obawiam sie tylko czy nie bedzie tam pusto jak na pozostalych tematach.
I tez bardzo chetnie przylacze sie w przyszlym roku do grupy wsparcia wracajacych do formy mam :-)
 
Do góry