reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

.::: Mamy grudniowe 2015 :::.

Dziewczyny, co podajecie Waszym Maluszkom na zaparcia? Adaś się prezy,cały czerwony na twarzy, wyciska się a i tak nic nie idzie? Co Mu podać na.lepsze wypróżnienie?
 
reklama
Zozzolka nie daje zagęstnik wiec nie pomogę sorry
Apolinka moja mala też się pręży i kupki nie robię ale puszcza baczki wiec jest ok tak też polozna mi mówiła i ze moze wyprozniac się raz na kilka dni i tak właśnie jest:-p
 
Gosia moj tez sobie juz "gada" i az serce mi sie raduje :)

Justa no ja nie musze wracac do pracy bo nie pracowalam przed ciaza. Tu w Niemczech jest nas stac na zycie z jednej pensji, bo jeszcze panstwo daje kazdemu dzIecku kindergeld (188euro co miesiac do 18 urodzin) i z racjo tej ze ja nie pracuje to staramy sie o elterngeld, czyli kasa dla rodzicow na wydatki. Dostaje sie pewna kwote i wybierasz sobie w ilu miesiacach maja Ci ja wyplacac. Ja rozpisalam na 24 msce bo tyle mozna najwiecej a wiadomo ze lepiej jak wplywa kasa dluzej, nawet po mniejszych kwotach niz jak nagle duzo ale krotko...a pozniej by brakowalo, a tak po dwoch latach zaczne sie rozgladac za praca, chociaz jak sobie pomysle ze bede musiala tam gadac po niemoecku to az mnie skreca :/

Sliwka super ze rodzinka znowu was odwiedza :) zazdroszcze...

quchasia moj Oski to samo!!! Glowa ttlko w lewa strone i mega mocno ja tam odgina...az czasami mam wrazenie ze zaraz obkreci ją wokol wlasnej osi... Masakra jakas. Do 10 lutego nasza pediatra ma urlop wiec czekamy i od razu do niej pojdziemy z tym, niech nas dalej skieruje bo tak byc nie moze.

Gosia trzymam kciuki za szczepienie, oby bez placzu i zlego samopoczucia!

Dzag haha no dzieki, miod na serce :D a ja nerwicy dostaje przez to... A.co mi potrzebne zeby wyrobic dziecku pesel? Bo wiosną bedziemy jechac do PL i wlasnie pesel bede malemu wyrabiala.. Wiec co musze miec??
A przetlumacz mi jeszcze co ten Twoj Tymus powiedzial?? Bo nie rozumiem :D

Gosia Ty wyrabialas pesel Agatce?

apolinka moze to nie zatwardzenie? Bo Oski tez sie prezy i robi czerwony, ale kupy ma dosc mocno plynne i czasami tylko baczki puszcza przy tych mękach swoich. A ja czasami tej herbatke mu daje z kopru :)

Oski dzis konczy 8tygodni. Masakra ale ten czas leci... A jeszcze 6 dni i bedzie mial 2 miesiace :o szok!!
 
My juz w poczekalni przebralam malej pampkaw Domi chcialam sąd mleko ale spala tylko 10ml pocagala i nadal spi żeby tak szczepienie przesłała tak mi jej szkoda. A Mają tak nie przeżywała bo nie wiedziałam ze tak będzie plakac....
 
Domi pesel wyrobisz w pl raczej ja muszę do pl zawiesc przetłumaczony akt urodzenia jak i ten po angielsku i wtedy dadzą Polski akt i z tym aktem tutaj w Londynie do ambasady czy konsulatu po pesel a pierwszy paszport na rok daja bez peselu żeby jechać do kraju pozalatwiac sprawy. Ja muszę malej wyrobic paszport i zjedcie cyknac bo i nas się długo czeka i jak będę chciała to noebede mogla::/
 
Gosiu, jak tam po szczepieniu? Adaś też w końcu zrobi kupię, ale taka zbita, dziś to normalnie wyjelam ja z pampersa jak kulka.z ciastoliny...to też jest ok? W sumie po mm kupki są inne niż po KP ale żeby aż taka różnica? :-/
Ja chyba póki co też nie wracam do pracy, chyba,że bieda mnie przycisnie to będę musiała iść...do pracy mam godzinę jazdy w jedną stronę, i godziny pracy 10-18, więc nie byłoby mnie w domu cały Dzień, a wychodzę z założenia,że nie po to staraliśmy się tyle lat o dziecko,żeby tyle godziny bez nas było...a poza tym, do starej pracy już bym nie chciała wrócić...no ale czas pokaże :-) jakby co to przedszkole mam za płotem, więc chyba po sąsiedzku zawsze się miejsce dla nas znajdzie :p
 
My już po szczepieniu niunia dostała 2zastrzyki w jedną nozke i 1w druga;( no i do picia rota dostała przy pierwszym zastrzyku zdziwiła się co to ale na koniec zaczęła krzyczeć i przy następnych jeszcze głośniej nawet nie było minuty odstępy od zastrzyku jeden po drugim podawała a Agatka tak mocno krzyczała ale dała się w miare szybko uspokoic;) wróciliśmy to zjadła 90ml i spi sobie js odkurzylam obiad wstawilam w łazience ogarnelam i teraz będę się sciagac żeby miała świeże mleczko ;) a mi się zrobił stan zapalny korzenie którego będę wyrywala za tydzień i muszę jutro podskoczyć po amoksycilnie bo to jedyny antybiotyk który można badać w ciąży i karmiac ajjj ja to się mam jak nie urok to sra***a:(
 
A kazali Agatce dawać co 4-6h paracetamol wiec już jedną dawkę dałam z jaką chęcią wypila bo to truskawkowe;)
 
Dzag ta wlasnie dostawka.
A ten 3 przepływowy to 6*? Taki strasznie leci ze sie wylewa z buzi
2 blokuje to x tez nie przejdzie. Nie daje tyle co na opakowaniu tylko z pol miarki do 150ml i tak przytyka a ulewanoa jest mniej to szkoda rezygnowac mi :(.


Apolinka dopajasz czyms?
 
reklama
No właśnie nie dogadam...a powinnam?dziś dałam Mu herbatki rumiankowo-koperkowej, ale w.sumie nie wiem ile i czego powinnam MU dawać?
 
Do góry