reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

.::: Mamy grudniowe 2015 :::.

Aha, i Quchasia, też dostałam skierowanie na to USG bioderek :-) :). Zanim zdążyłam zapytać o to naszą pediatrę ona sama mi wystawiła skierowanie. Więc 28 stycznia idziemy na Wielicką :-) :).

To jest właśnie osiągnięcie pierwszego skoku rozwojowego gdzieś w 5-tym tygodniu :tak:. Dzieci więcej widzą i więcej słyszą. I wykorzystują tą umiejętność i potrafią dłużej słuchać mamy, dłużej się rozglądać. I teraz szczególnie trzeba je oszczędzać, nie fundować im nadmiaru bodźców jeśli nie trzeba. Sklepy, środki zbiorowego transportu, jakieś głośne przyjęcia z dużą ilością ludzi w domu, długo puszczany głośno telewizor... Ich niedojrzały układ nerwowy musi się najpierw przyzwyczaić do tego, co odbiera mózg, a potem nauczyć się się sobie z tym poradzić. Po tym pierwszym skoku większość dzieci zaczyna się uśmiechać :-) :). Z moim Starszakiem też tak było.

Dzag ja msm usg 29;p

A co do oszczedzaniania maluszka to do liedy trzeba?? W sensie jak dlugo?? 22go mam 30tke i chce zaprosic znajomych. Plan taki ze tesxiowa z mala bedzie w innym pokoju ale pewnie i tak znajomi beda chceli do malej troche;)
 
reklama
My po szczepieniu. Mamy skierowanie na bioderka dr ostatnio zapomniala normalnie na nfz a nie prywatnie. Czyli bez zmian i nas w tej kwestii.
Dostalismy recepte na nowe mleko i na doleczenie buzli masc choc po odstawieniu cyca jest lepiej.
No i ukradlimlodemu czapke. Weszlam do ganinetu z czapana glowie. Wyszlam bez. wrocilam po nia to juz nie bylo. Po nas jeszcze dwie osoby wchodzilo. Slicznna byla taki misio. Ludzie to jednak swine! Zostala w gabinecie na prewujaku bo do badania sciagalam wszystko.
 
Ostatnia edycja:
Zozzolka, a co z buzia Twojego maleństwa było? Też trądzik? Bo mojemu cos słabo schodzi :-/ jak jest zimno, np jesteśmy na spacerku jest super, ale domu znów krost się pojawiają...:-/
 
Myslisz ze ktos ja zajumal?? Masakra jacy ludzie;(

Ja juz nie wiem co temu mojemu dziecku jest.. znowu zaczelam histerie przy cycu.. mama moja ja nosila bo w cycach juz nie nie bylo i sie denerwowala.. ale nie usnela.. minely 2 godziny wiec chcialam ja przyatawic a ta usnela po paru pociagnieciach.. moze ona wcale nie ejat taka glodna.. tylko co chce jak sie tak trzepie przy piersi..
 
Zozolka to cie ktos ladnie urzadzil. Juz nie maja co kraść. :-\ a może jakas lekarka czy pielegniarka schowala jak znalazła. Pytalas?

U nas dzis byla położna. Z mala wszystko super. Wręcz książkowo. Ten pępuszek powiedziała ze krwawil bo zaczyna sie odrywac juz wiec jest ok:-) troche mi namieszala ze szczepieniami i juz nie wiem które wybrac :-\ no a jutro idziemy do przychodni sie zważyć i zmierzyć i zaczynamy balkonowanie :-) w końcu :-)
 
Quchasia moja tez tak często robi. Nie raz aż sie trzęsie przy tym cycku i z tego wszystkiego aż nie umie złapać. A jak potem usypia ale juz nie chce to uznaje ze poprostu chciała zaspokoić potrzebę ssania :-) w sumie polozna tez dzis stwierdzila ze Inga ma bardzo duza potrzebę ssania i żeby jej smoczka nie żałować bo sobie kciukiem zastąpi i będzie gorzej.
 
Zozzolka a co było nie tak z poprzednim mlekiem? Jakie miałaś? Na jakie receptę dostałaś?
Ja dziś aż byłam w szoku, bo pediatra pytała jak karmię i nic nie powiedziała na to, że mm tylko zapytała jakie i powiedziała, że najważniejsze jest to, że Blanka ładnie przybiera uff ... A ja już byłam przygotowana na wykład o tym, jakie to cudowne jest karmienie piersią :-)
 
Witam. My po dzisiejszej pierwszej wizycie u pediatry. Maly wazy 4900 a najmniejsza waga po urodzeniu byla 3500. Dlugi z 52 wskoczyl na 56cm :) wszystkie odruchy prawidlowe. Oczka i sluch takze. Jedynie co to po usg bioderka dostalismy skierowanie do ortopedy bo nie "naprawilo" mu sie. Dostal ostatnia dawke wit. K i kolejne tabletki wit. D. Przepisala nam tez masc na pupe bo mu sie tak odpazylo ze az ranki ma, lekarka twierdzi ze to stan lekko grzybiczy. A smaruje mu przy kazdej zmianir pieluchy i staram sie zmieniac jak tylko czuje ze kupe zrobil + przrd kazdym karmienjem. I co najlepsze? Cena przy wykupie w aptece- 0zl. Za to kocham Niemcy.
Pediatra nam kazala klasc go w swoim lozeczku i nie przykrywac niczym. Zeby nie spal z nami bo smierci lozkowe sa czeste przez spanie z rodzicami. Mowilam ze ostatnio nerwowy jest i nie umie zasnac sam to dala kilka wskazowek. Temp w pokoju do spania ma byc 18st no i nie przykrywac dziecka zadnymi kocykami, koldrami itd. I w lozeczku ma najlepiej nie byc nic- dla bezpieczenstwa malucha jak bedzie machal raczkami. Mowila ze jesli je piers to nie dawac mu butli nawet z wlasnym mlekiem. Niech sobie ssie cycusia. Hm to chyba tyle z wizyty. Ogolnie starsza pani doktor Polka. Bardzo mila i widac ze lubi to co robi.

Zozzolka szok z czapeczka. Tu Niemiec pojdzie za Toba i Ci odda jak cos zostawisz albo zgubisz po drodze a Polacy maja cos z tym ze najlepiej wziac bo sie przyda... Wkurzalo mnie to zawsze :/

Szkrabek wspolczuje podrapania w sutek, ała.. Ale jak Tyś do tego doprowadzila to ja nie wiem :O

O 15 uspalam malego i sama tez poszlam spac. Ok 16:30 tesciiwa przyszla po wałek to moja mama jej otworzyla i w taki wlasnie sposob sie widzialy/poznaly po raz pierwszy. Teraz nakarmilam go i czekam czy usnie.
 
reklama
Aaha i temat szczepien: termin na 17.02 i bedzie mial 6w1. O takich w sumie tylko mowila, tu tylko takie robia w standardzie. Pneumokoki i rotawirusy tez beda na kolejnych szczepieniach i tez darmowe. W Polsce tez sa za free?
 
Do góry