reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

.::: Mamy grudniowe 2015 :::.

Hej dziewczyny :-) ja powoli wracam do żywych. Wczoraj wyszliśmy ze szpitala. Ingusi sie żółtaczka przypałęta ale na szczęście następnego dnia juz sie poprawilo. Pierwsza noc za nami. Mala budzila sie równo co 3 godz na karmienie i po zmianie pampka od razu zasypiala wiec nie bylo tak zle. W dzień tez bardzo spokojna :-) na szczęście bo ja ledwo na doopie siedzę po szyciu i cycki mnie bola jak diabli bo mam nawal mleka :-\ dziewczyny wy tez tak sie balyscie iść wypróżnić pierwszy raz po porodzie? Ja to się malo ze strachu nie poplakalam ehh
 
reklama
Olciastrzelce, ja mało tego, że się bałam - i po pierwszej cc i po drugiej - ale dodatkowo pierwszy raz w tej sprawie poszłam do wc tydzień po cc teraz. I to dwa pierwsze posiedzenia dały radę dopiero po czopku :oo2:. Nie wiem jak to jest po porodzie naturalnym, ale po cc bolą wszystkie mięśnie. Nie tylko przy kaszlu i kichaniu, ale i grubszych sprawach w wc. Bolały mnie drogi moczowe - może po cewnikowaniu? Nie wiem...

Piotrusiowa, no to ciekawe, czy to zależy od urzędnika? Czy przyjmie oświadczenie czy zaświadczenie? No bo przepisy same w sobie są dla wszystkich takie same, to zapomoga ustawowa. A skąd wiesz, jaką miałaś wysokość składek na ubezpieczenie zdrowotne w 2014 roku? Tej 9%? Tego na PIT4 nie ma. A to jest między innymi do podania w przy zapomodze w oświadczeniu lub na podstawie zaświadczenia. Będziesz sobie spisywać z kwitków wynagrodzeń te dane do oświadczenia? Mnie się nie chce :-p Niech mi jednak urzędy wystawią zaświadczenia.

Bioderka bada się między 4 a 6 tygodniem najlepiej. A powtarzać nie trzeba jeśli w pierwszym badaniu wszystko jest w porządku.
 
dzag ale z zus nic nie trzeba dawać do wniosku o becikowe. Pani dała tylko do wypełnienia wniosek, oświadczenie o dochodach dla mnie i męża oraz zaświadczenie o opiece lekarskiej i to wsio. Nic więcej nie chcą
 
No naprawdę macie trochę tego latania z becikowym :p
Agatka i 20 wykapana zjadła 120ml i nie spala leżała w bujaczku W kupilam baterie wiec jej wibruje;)
Teraz lezymy w łóżku i ciaga sobie cycusia ale nie żeby jeść tylko tak ciaga i już prawie spi:) ja też padnieta a z mojego spania wcześniej nic nie wyszlo bo Maja przyszla do mnie chciała z nami pokazała trochę i stwierdziła że nie chce i poszła na dol i drzwi otwarte zostawiła a z tato się bawiła i mnie obudzili bo to szaleje jak dzik :) wiec pospalam z 15 min; (
Lecę spać milej i przespanej w miarę nocki;)
 
Ale mamy dziś dzień...Adaś większą część dnia na.cycu wisiał...mało co spał...a teraz też po kąpieli,nakarmiony i od 21 nie śpi, jakiś niespokojny jest..:-/

Gosiu, zdrówka dla Taty.

Kurcze, też muszę zabrać.się.za ta dokumentację becikowego, papierów w pip chcą :-/

Ja.też miałam.problem.z wyróżnieniem po CC,ale w końcu.się udało...położna mówiła,że jakby.samo się nie udało to mam.wziąć.cZopek,.żeby się nie wyciskac, a wyproznic trzeba :-)

Dobrej i.przespanej nocy Dziewczyny :-)
 
reklama
Piotrusiowa, mam całą kartkę A4 z dokumentami wymaganymi do zapomogi ustawowej i gminnej. USC przygotował i dawał w momencie rejestracji dziecka. Jest tam podana strona krakowska z informacjami i wszystkimi drukami, jutro zerknę. Może faktycznie coś się zmieniło między 24 grudnia (czyli datą kiedy rejestrowaliśmy Witka) a 1 stycznia :-)

Zozzolka, gminne zależy od gminy. I nie każda gmina takie oferuje. W Krakowie kryterium jest dochód na członka rodziny nie przekraczający chyba 850zł.
 
Do góry