reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

.::: Mamy grudniowe 2015 :::.

Quchasia moja mała już żółta nie jest tylko oczka troszeczke ale malutki ma jeszcze żółte i juznie robie badań bo już raz robiłam.
Mała zjadła ale nie do końca i ja zjadłam kolację i idę mała dokarmic i lecę spać bo jutro dużo roboty mnie czeka i koleżanka ma przyjsc z synkiem 5dni starszym od mojej ksiezniczki;)
 
reklama
A jeszcze dziś udało mi się na kompa usiąść i zamówiłam dla Mai 3bluzeczki spodnie leginsy sukienkę i czapkę bo chciała z kotkami ;) na wiosne;)
A weszłam bb i nie mogę wejść dalej na grupe jest grudniuweczki top Secret ale nic nie widzę więcej :( nie wiecie czemu?
 
Śliwka, czytaj więcej takich artykułów... A jeszcze sobie dowal artykułami o szczepieniach :-D Weeeeeź... Ja Cię doskonale rozumiem, bo przy pierwszym dziecku miałam podobnie. Ledwo ledwo piersią karmiłam, na mm Tymek jechał a po skończeniu 3. miesiąca w ogóle się dokarmianie piersią skończyło bo z powodu brzuszkowych problemów wylądowaliśmy w szpitalu i zakazali mi karmienia piersią. Nie ma nic gorszego niż frustracja związana z karmieniem.
 
Ślliwka ja sie zastanawiam kiedy przejde na mm bo poki vo wisze na laktatorze bo Adaśko piersi nie lapie nawet przez kapturek.

Jeslu chodzi o odkladanie to nie mam z tym problemu - do butli w nocy i tak wstac musze...

A dziewczyny moze cos wiecej na temat tych skokow rozwojowych napiszecie? Kiedy moga sie zaczac? Bo w jakies gaxecie pisalo o 6 tyg nie 3..

I mam jeszcze pytanko jak sobie radzic z ropiejacym oczkiem? Wczoraj polozna pytala czy jest ok, a dzis zauwazylam ze lewe mocniej ropieje, po dluzszym snie troche zakleja.. Przemywam wacikiem jalowym z sola fizjologiczna, ale moze zglosic sie do lekarza?
 
Agak nie pomogę z ropiejacymi oczkami bo nie mialam styczności może zadzwoń do lekarza i zapytaj....
Mnie coś gardło strasznie boli i jak przesyłam to czuję że zapchane jest:( muszę zacząć hustke na buzie zakładać jak do malej podchodze bo przecierz nie że jej zarazić będę dziś domowe sposoby probowac jak nie pomoże to do lekarza będzie trzeba isc;/
Agatka wstała przed 2 na jedzenie i dopiero teraz drugi raz a u mnie po 6 wiec się przespalam troszke:)
 
Śliwka to Twoja sprawa jak karmisz swoje dziecko, nikomu nic do tego. Najważniejsze jest dobro Małej, a nie to co napisali w artykule.
Przecież butelkę też podajesz z miłością i wcale wygodna nie jesteś bo musisz wyparzać, podgrzewać, mieszać itd. a przy kp się tylko cyca wyciąga. Nie dość, że wygodne to jeszcze bardzo ekonomiczne i tak można zarzucić kobietom karmiącym cycem materializm. ;-) ;)
Jestem mamą-wegetarianką i też nie mam lekko bo przecież przed ciążą, teraz ani w ciąży nie jadłam mięsa to pewnie mała ma anemię, na szczęście mam czarno na białym wyniki morfologii, hemoglobina 15,7. Tak to jest jak się odstaje od szablonu.
Wyluzuj bo się zadręczysz.
 
Agak ją miałam potem z ropiejacymi oczami. Ale ropialy obydwa. Młody miał aż takie błony z ropy, strasznie mu ropialy. Dostałam krople na 7 dni. Niestety jedno ciągle troszkę ropieje. Wczoraj poprosiłam koleżankę pediatrę by go obejrzała. Powiedziała by go na razie przemywac solą fiz, a ona zapyta okulistów szpitalu co robić. Czasem kanalik ten od łez jest zapchany i trzeba go odróżnić. Czekam na info od niej.
 
Hej dziewczyny. Moje dziecko to prawdziwy terrorysta, serio. Ja juz mam oczy tak podkrazone ze brak slow. Marze o wyspaniu sie, ale gdzieeee tam. Spi z nami w lozku, zeby zasnal trzeba go nosic, tulic i najlepiej zawinietego w kocyk. Je co 2godz nadal. Sam chwile nie polezy bo juz stęka i sie wydziera. Oo wlasnie teraz. A dopiero co go ululalam i nakarmilam. Wyjde z siebie zaraz i stane obok :( :( moze to zle zabrzmi, ale ja juz nie mam sily a to dopiero poczatki ;(
Dobrze ze G dzis do 14 w pracy i pozniej 4 dni wolnego, to mi pomoze. Wczoraj to nawet jak gotowalam to z mlodym na rekach. I o dziwo usnal szybko, ale to pewnie dlatego ze smazylam i czajnik elektr sie gotowal.to szumialo i zasnal.. Wlaczam mu tez czasami szum fal morza(uspiajace dla dzieci na youtube) i raz usnie szybko a raz ma to gdzies.
Wczoraj bylam z nim na spacerze po okolicy. Bylo 7st i slonce mega swiecilo wiec fajnie. Godzinke tak spacerowalismy.
Nie mam dzis pomyslu na obiad.. A cos musze z zamrazarki wyciagnac..

A jak.przeczuyalam o tej 14latce w ciazy z partnerem 37letnim to padlam..przeciez to pod paragrafy podchodzi... Ja w tym wieku bylam zakochana ale o seksie nie myslalam... I przede wszusykim szkola a nie macoerzynstwo.. Oh lol.

A co do karmienia mm to nie wiem czemu soe tak katujecie tymi artykulami, w srnsie Ty Sliwka.. Olej to. Nie mialas wyjscia. Pomysl lrpiej w ten sposob ze Twoja mala kiedys bedzie pila cole, jadala w macu itp. Wtedy to mozna nazwac szkodzeniem, a nie karmienie mm :) I nie jestes wygodna, bo przy tym trza sie narobic w kuchni.
 
Domi mój też wisi nonstop na mnie. Ale na szczęście noć przesypia oczywiście że mną ale ją nawet nie pamiętam końca karmienia... Zasypiam ale bardzo czujnie śpię.

Może powinna się zaopatrzyć w chustę lub nosidelko. Choć chustę elastyczna wygodniejsza i bezpieczniejsza dla takich maluszkow.
Przynajmniej ręce i plecy odciazysz skoro maluch tylko na raczkach.
Mój nonstop na cycku za to.
 
reklama
A dziewczyny moze cos wiecej na temat tych skokow rozwojowych napiszecie? Kiedy moga sie zaczac? Bo w jakies gaxecie pisalo o 6 tyg nie 3..

I mam jeszcze pytanko jak sobie radzic z ropiejacym oczkiem? Wczoraj polozna pytala czy jest ok, a dzis zauwazylam ze lewe mocniej ropieje, po dluzszym snie troche zakleja.. Przemywam wacikiem jalowym z sola fizjologiczna, ale moze zglosic sie do lekarza?

Agak skoki sa w 3 tyg i w 6- tak mówila mi połozna;)

Ja oczka przemywam rumiankiem, bo też jej lekko ropieją.


Domi kurcze nie wiem co Ci poradzić, cięzko jak tam tylko chce byc tulony, nic nie poradzisz.. położna mi mówiła, ze niektóre dzieci tak mają, ze chcą cały czas byc bliko mamy..
 
Do góry