reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

.::: Mamy grudniowe 2015 :::.

kreatorka - u mnie termin porodu z OM a z USG to różnica 2 dni.
Zajęcia w szkole rodzenia trwają 2 godziny. Rozpoczynają się krótką serią ćwiczeń, a potem teoria i zajęcia praktyczne. Na ostatnich uczyłyśmy się karmienia piersią, w sumie cały blok poświęcony był karmieniu. Wcześniej było o dolegliwościach ciążowych, syndromach zbliżającego się porodu, bezpieczeństwie maluszków, pierwszej pomocy itp. Te spotkania dużo mi dają, gdyż i wiedza położnej i innych dziewczyn, które już kiedyś rodziły to nieoceniony skarb.

W niedzielę wybraliśmy się z mężem na spacer do lasu (o właśnie....mamy piękny widok na las z balkonu). Ubrałam jesienną kurteczkę no i klops... dopięłam zamek, ale czułam dyskomfort, bo kurtka opinała mi się na brzuszku. Nie cisnęło mnie nic, ale ja cenię sobie wygodę i luz, więc już mnie to zdenerwowało i chodziłam z rozpiętą. Czeka mnie spacer po lumpeksach w poszukiwaniach jakiejś szerszej u dołu kurtajki :-D

porannakawa - Bądź dobrej myśli :-) Kto jak kto, ale Ty zaprawiona w boju mamuśka jesteś, Wszystko będzie dobrze.

Mnie jeszcze czeka wizyta u okulisty, ale muszę to załatwić na własną rękę. Noszę okulary ze wzgledu na krótkowzroczność i idę sprawdzić dno oka, czy w razie porodu sn, nie będzie zwiększonego ryzyka odklejenia się siatkówki.
 
Ostatnia edycja:
reklama
Domi - super, że się pogodziliście:-) Pewnie jedziesz teraz oglądać fajerwerki - miłego wieczoru z ukochanym! :tak:

Piotrusiowa - cieszę się, że już przeprowadzka i najgorsze za Wami - meblowanie i urządzanie jest już fajnym etapem, a urządzanie pokoiku malucha to już w ogóle :-) dzięki za hint z Rossmannem - chyba jutro sie wybiorę na łowy :-D

kreatorka - u mnie rozbieżność na razie 2 dni między OM a USG, zobaczymy pod koniec września czy to się nie zmieniło... zresztą ja jestem po invitro więc dokłdnie znam datę zapłodnienia i zagnieżdżenia malucha :-)

Moim zdaniem bardziej wiarygodne jest usg - bo to jest szacunek z wielkości malucha natomiast z OM - nigdy nie wiadomo kiedy miałaś owulację i kiedy dokładnie doszło do zapłodnienia i zagnieżdżenia - także 2 kobiety miające ten sam dzien pierwszej miesiączki mogą mieć dwa rózne terminy porodu - nawet o ponad tydzień rozbieżne.

porannakawa - trzymam kciuki by wszystko było dobrze - gdyby coś bylo krytycznego to pewnie nie kazali by Ci przyjść w czwartek tylko od razu wezwali... więc może to nie są takie straszne wieści. Na razie się nie nastawiaj i nie stresuj. Resztą dasz rade cokolwiek się stanie, ale ja jestem dobrej mysli i zaciskam kciukasy!!! &&&&&&&& :tak:
 
Mi też się wydaje, że bardziej wiarygodny jest termin z usg. Ale będąc w pierwszej ciąży przekonałam się, że co lekarz inna opinia. Mi ma pierwszym usg wyszedł termin identyczny jak z OM, a później to zawsze kilka dni różnicy - max 5 dni
 
Domi_polka widze ze w każdych mc donald te same zabawki ;)
My tez mamy ten zegarek fioletowy, nieraz stoje przed tablica i się zastanawiam co to jest,? takie beznadziejne te zabawki :0.

Dreddka, kulkaprzytulka u nas tez jest raz lepiej raz gorzej, lepiej wtedy jak nie ma szans się ponudzic, ale ja padam po takim dniu z mega bulem, dlatego nie chce szaleć.

Kulkaprzytulka mnie tez obecnosc niani drazni jakos nie umiem wtedy siedziec i nic nie robić, zreszta musialabym i tak pomagac przebrać, ubrac itp. Bo to najcięższe przy malym buntowniku, wlasnie najgorzej przebrać, moja ostatnio upodobala sobie robienie kupy w majtki, i koniec, a juz nocnik opanowala, i to jeszcze na raty :0, to mam po trzy mycia pod rząd no i jeszcze jak ucieknie mi bez majtek w trakcie przebierania, to juz całkiem... zalezy gdzie sie schowa to tam dodatkowa robota :0.
Wspolczuje wnoszenia na 4 pietro :0,
 
porannakawa trzymam kciuki:)

co do terminu porodu, to lekarze trzymają sie raczej daty z OM.. ost w szkole rodzenia mówiła nam położna, że ważna jest też data, kiedy poczułyśmy ruchy:) ale uświadomiła nas, że lekarze też źle wyznaczją datę proodu z OM. Nie wiem czy was pytał lekarz jak długie macie cykle? Mnie nie pytał i założył, ze 28 dni, wyliczył datę produ na 8.12. Ale ja akurat miałam dłuższe cykle i dlatego najprawdopodoniej urodze po terminie, bo gdyby wziął pod uwagę długość cykli wyszłaby mi późniejsza data porodu. To też jest złe, bo powiedzmy przyjdzie ten 40tc, wyśle mnie na oddział i pewnie będą chcieli mi wywoływać. A moze wystarczyłoby poczkeać jeszcze parę dni i samo by się zaczeło- tak nam ta położna tłumaczyła;)
 
Zozzolka - nie mogę go dźwigać, wiec nie wnoszę go na 4 piętro. .. Raz jak z nim wyszłam, to sąsiadka pomogła mi go wnieść. A tak to siedzimy i się kisimy w domu :( wychodzi po południu z tatą. Staramy się często jeździć na wieś do rodziców, tam się wybiega
 
quchasia - właśnie dokładnie o to chodzi - długość cylku jest różna, a to oznacza inną datę owulacji, zapłodnienia i implantacji zarodka - stąd rozbieżności w dacie porodu - dlatego data z OM jest tylko poglądowa, do tego plus/ minus tydzień.

Lekarze często dają przenosić kobietom ciążę ok 10 dni od daty z OM - właśnie z tego powodu.
 
Kulkaprzytulka moha też mi sie zaprze ze 3 raxy na schodach nie idzie bo nie, teraz trochę pewniej sie czuje na schodach to ja omijam ze ja ide a ona niech zostaje, wtedy goni za mną, coc raz na schodach by mi wypadla przez szczebelki tyle co ja zpapalam :(, jakoś szeroko mamy, (przy remoncie trzeba bedzie zmienic), ale wbloku bym nie zaryzykowala, schody betonowe i troche ich jest. To musi byc wyprawa tyle pięter przejsc z takim uparciuchem.


Ja mam termin z usg o tydzień pozniej niz z om, gin jego sie trzyma. Choć poród będę miała wywolywany wczesniej pewno koncem 37tc, obym dotrwala. Ja sie nie bede wypowiadac na temat rodzenia po terminie, nie zdecydowalabym sie.
 
Kreatorka, ja mam oficjalnaly termin porodu wpisany wg usg a nie om. A różnica jest sporo ponad tydzień. Z usg późniejszy. Ale ja wiem kiedy zaszłam w ciążę i juz na pierwszej wizycie byłam z wykresem owu :-) Późniejsze mierzenia Bąbla tez zgadzały się z moja informacja o bardzo późnej owulacji, wiec gin przyjęła ta późniejsza.datę. I na każdym badaniu u innych lekarzy się ta data potwierdza.
Quchasia, mnie pytała gin o średnia dlglugosc cykli i czy są regularne.
Domi, całe szczęście ze się dogadaliscie :-) Nie ma się co stawiać, nic to nie da, a sprawy dalej niewyjaśnione zostają.
 
reklama
Hej termin u mnie tez sie rozni ok 7 dni. Wczoraj bylam na wizycie, pesara nie zalozyl bo grzybice trzeba podleczyc na pn mam sie zglosic, kuzwa skad to badziewie.. Od poczatku ciazy morfologie mialam ok teraz musze pobrac zelazo.

Co do ubioru zimowego ja nic nie kupuje bo jak narazie niecale 4 kg na plusie, i pewnie nie przybedzie za wiele przez 2 mce.

Dziewczyny czy wy tez macie puls przyspieszony? Wali mi serducho jak dzikie a jak zaczynam cos robic to z odpoczynkami musi byc bo bym sie zasapala.
 
Do góry