reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

.::: Mamy grudniowe 2015 :::.

reklama
Justa kod 2 oznacza ze w razie kontroli nie musza zastac cie w łóżku. Mozesz ew, isc do lekarza, apteki, i po najpotrzebniejsze rzeczy do sklepu jak nie ma kto, jak cie nie bedzie a wpadna to musisz udokumentowac gdzie byłaś. Kiedyś ciężarnych nie kontrolowali, a teraz słyszę że często. Jak kod 1 jest to juz całkiem źle, bo nie zakombinujesz. Ja na l4 nie w ciazy bylam co miesiac na komisji, juz sw. Rech. dostalam i dalej l4 kontrolowali, nawet po szpitalne, miałam dość, ale nikt mnie nie odwiedził.
 
Ostatnia edycja:
Zozzolka, chłopaki są super. I o ile prostsze w obsłudze pieluszkowej na początku niż dziewczynki :-p. Jakoś tak higieniczniej i prościej z chłopakami :-D.
Saaraa, gratuluję pierwszych odczuwalnych ruchów Bąbla :tak:.
Justa, nawet jeśli masz wpisane "może chodzić" możesz mieć kontrolę, jeśli się ktoś na Ciebie uprze. A to że "możesz chodzić" nie znaczy, że możesz sobie robić co Ci się podoba. U nas dziewczyna poszła na zwolnienie lekarskie, i poszła w tym czasie dorabiać. Pech :-D. Zasiłek cofnięty. Zwolnienie lekarskie masz z jakiegoś powodu... bo np. chodzenie codzienne do pracy czy jazda grozi przedwczesnym porodem, bo po prostu źle się czujesz, zasłabnięcia itp. Skoro nie możesz w pracy siedzieć 8 godzin bo masz zasłabnięcia to tak samo na drugi koniec Polski na wakacje nie powinnaś jechać. Ale póki jesteś na wynagrodzeniu chorobowym a nie na zasiłku to ja bym się osobiście nie przejmowała :-p. Poza tym na wakacje jedzie się na tydzień-dwa. Gdyby Cię akurat nie było w trakcie kiedy zapukają do drzwi zawsze masz prawo się wytłumaczyć gdzie byłaś. Np. u mamy przez kilka dni, żeby samej w domu ze słabościami nie siedzieć.
 
Dziękuję dziewczyny, czyli wypad na weekend przejdzie , też muszę w takim razie zgłosić inny adres bo w dowodzie mam inny. A nie zdążyłam się jeszcze przemeldowac, dzięki bardzo dziewczyny !!
 
Ano tak, jak na dłuższy czas to przynajmniej u pracodawcy trzeba zostawić informację gdzie się przebywa. A najlepiej od razu mieć ten adres wpisany w zwolnieniu lekarskim - tam lekarz wpisuje adres pod którym przebywa chory, a nie adres zameldowania, a mało kto zwraca uwagę na ten adres.
 
Jestem w 16 tygodniu i dziś wymiotowałam. Generalnie na śniadanie moge jesc tylko bułki słodkie. Inaczej nie wchodzi.

Poza tym tez byłam w szpitalu na kroplowkach, ale jakoś teraz tak mega złe nie jest.

Aktualnie wyglada jakby 1 Max 1,5 kg od początku ciazy mi przybyło. Ale brzuch tez juz cos wazy, bo jakoś tak od tygodnia mi mocniej urósł.

Ja trochę pracuje i trochę sie obijam ;) ale jednak działam. Nudzi mi sie strasznie i mam dużo pomysłów, ale np. Samochodem w ogole nadal nie moge jeździć.

Pozdrawiam !
 
Czesc Kobietki !

Luuuuuudzie jakie upaly do fin doszly , wiem ze w polsce to juz wogole tragedia. Od dwoch dni siedzimy prawie caly dzien na plazy :tak:bo w domu nie idzie wyrobic . Cale szczescie mamy do morza 5 min autem .
qrcze powstal nowy watek o ruchach juz a ja nic nie czuje :no: czasem cos tam puknie czy zabulgocze ale mysle ze to nadal jelita, bo jednak ruchy dziecka pamietam jakos inaczej .

ehhh co do l4 nie pomoge kapletnie sie nie znam na prawie pracy :no:
 
reklama
ponoć zus kontroluje przeważnie pod koniec wystawionego l4, zeby nie wypłacić za cały miesiąc świadczenia. Zawsze zostawia to jakieś okienko do wyjazdu;)
 
Do góry