reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

.::: Mamy grudniowe 2015 :::.

Katty, pociesze z terminem badań - ja genetyczne mam dopiero 27 czerwca, a wizytę u mojej gin dopiero 1 lipca :-p.
Dreddka, a może "naturalne" żelazo by było rozwiązaniem, skoro te tabletki tak Ci nie wchodzą? Wcinaj orzechy, syp do wszystkiego co możliwe natkę pietruszki, szpinak wcinaj najlepiej w sałatkach świeżych. Żelazo dobrze się przyswaja z witaminą C, więc do tego jakieś cytrusy podjadaj, pomidory.
Dreddka pisze:
A zapomniałam dodać, ze bardzo nasila mi się trądzik, i mam wrażenie ze przechodzi w fazę różowatego .
O rany! Mnie się dzisiaj śniło, że widziałam się w lustrze calutką w trądziku i to takim zapalnym. Na szczęście oprócz przesuszenia nic tej mojej beznadziejnej cery teraz nie trapi.
AlfaBeta, do żłobka teoretycznie przez cały rok mogą przyjąć dziecko. Tylko musi ktoś inny zrezygnować w trakcie roku, żeby się miejsce zwolniło. A we wrześniu poprostu przyjmują 20 kilka dzieciaków, cała grupa wolnych miejsc. Ty w zgłoszeniu podajesz od kiedy jesteś gotowa dziecko posłać do żłobka, a kiedy się uda - tego już nikt nie ;-).
 
reklama
Witajcie, ja dziś nie mogłam spać... nie wiem co jest - obudziłam się nagle - jakby mnie coś wyrwało ze snu - o 01:30 i się przewalałam w łóżku. Po czym stwierdziłam, że to nie ma sensu i poszłam do salonu - oglądałam serial i czytałam artykuły o noworodkach. Po 4 poszłam z powrotem do łóżka i w końcu zasnęłam. Kurde mam nadzieję, że to incydent bo nie miałam jeszcze problemów ze spaniem i nie chcę ich mieć, bo to jakiś koszmar... :baffled:
 
Hej!! Wybaczcie brak aktywności ale robotników trzeba pilnować ;-)
Niestety hormony baaaardzo dają się we znaki :-( bajka Toy story doprowadziła do morza łez :-/ nie radzę sobie z emocjami. Jestem cały czas smutna i przymulona. Zwykle energiczna kobieta i pełna sił a tetaz tragedia :-(
Widzę że dużo facetów u nas ;-)
 
Cześć Dziewczynki!

Szkrabek gratuluję synusia! Wiedziałam, że wszystko będzie dobrze :tak: Łączę się w bólu jeśli chodzi o zarwane noce, mam problemy ze snem od jakichś 2 tygodni, a potem się dziwić, że zrzędliwa jestem w ciągu dnia ;-)

Dreddka u mnie też masakryczny trądzik :-(

Byłam wczoraj na wizycie, najadłam się sporo strachu bo rano zaczęłam plamić na brunatno, a ponieważ i tak miałam wizytę u gina popołudniu starałam się nie panikować. No i już wiem skąd plamienie- mam na szyjce macicy polipa doczesnowego i on sobie może plamić, krwawić, a nawet się urwać. Nie leczy się tego w ciąży, samo może ustąpić, gin zadecydował, że nie ma potrzeby zakładania mi szwu na szyjkę i będziemy dziada obserwować.
Miałam nadzieję, że dostanę zgodę na ćwiczenia dla ciężarnych, a tu zakaz, nadal zakaz współżycia, oczywiście zakaz podnoszenia ciężkich przedmiotów i zakaz forsujących czynności- prasować mam na siedząco jak już muszę. Na szczęście nie muszę leżeć, a z aktywności fizycznej mogę chodzić na spacery....

Z dobrych wiadomości- moja dzidzia to bardzo ruchliwy osobnik, fika aż miło. :-D Kość nosowa obecna, narządy wewnętrzne wyglądają prawidłowo i wszystkie, które można uwidocznić na tym etapie na USG są na miejscu i w porządku, przezierność fałdu karkowego 1 mm, płci nie znam, ale ponieważ mam już syna chciałabym teraz córeczkę. Z kolei mój synek bardzo chciałby brata. Z drugiej strony jest mi zupełnie wszystko jedno bylebym szczęśliwie donosiła i maluszek był cały i zdrowy.

Szkoda, że to plamienie tak mnie z równowagi wyprowadza :wściekła/y: A mogę sobie plamić i krwawić przez resztę ciąży- jak tu nie zwariować?
 
Melisska - super masz wyniki badań, jak 20 latka :-D współczuję tylko plamień, ale w dwojga złego dobrze, że zaczęły się dziś i od razu wiesz czemu - no i najważniejsze, że nie zagraża to maluchowi!

Mnie dziś z braku snu boli głowa... próbowałam się zdrzemnąć, ale niestety praca mnie zbudziła, bo choć na zwolnieniu siedzę to pomagam zdalnie i przekazuję obowiązki... i tyle z mojego spania było... :confused2:
 
Dzisiejsze poranne zelazo tez zwymiotowalam. Wieczorna dawke jestem w stanie utrzymac, a niestety poranna sie nie daje.
dzag82 - zakupilam worek orzeszkow i zajadam przed kompem.
Szkrabek wspolczuje bezsennosci. Dzis tez nie spalam zbyt dlugo. Obudzilam sie o 5:15 rano i juz nie moglam zasnac :(

melisska
- okropna sprawa z tym polipem :( Nie znam sie na polipach, czy on mzoe sie wchlonac, znikac etc ? czy jestes skazana na jego towarzystwo do konca ciazy?

Co do cwiczen - mialam chwalebne zamiary, ale nie udaje mi sie niestety. Jestem zbyt zmeczona po pracy, zabawie z Marysia, wiec gdy ona zasypia po 21, to zdobywam sie jedynie na ksiazke i sofe.... :(
 
Witam dziewczynki :)

widzę, że nie jestem sama jeśli chodzi o senność, brak energii i problemy ze snem. Dodatkowo dochodzą mdłości - i to nie poranne, a takie powiedziałabym przedobiadowe. Stąd również kłopoty z jedzeniem, które zresztą już trwają dłuższy czas. Poza tym ciągle się denerwuję, a już ten tydzień to bardzo - jutro badanie usg genetyczne. Mam nadzieję, że wszystko będzie dobrze, już chciałabym zobaczyć tą fasolkę malutką :) Pewnie też jeszcze nie uda się poznać płci, ale znajomi i rodzina zaczęli "obstawiać" czy chłopczyk czy dziewczynka - większość za chłopakiem, ale podobnie jak każda z nas chcę żeby dzidzia była zdrowa a płeć to już sprawa drugorzędna :)
 
czesc dziewczynki:) nie było mnie tu tylko kilka dni a już tyle musiałam nadrabiać:)
bardzo wam gratuluje dobrych wyników i ciesze sie że wiekszość zna już płeć :)
Ja mam wizyte w przyszły wtorek dopiero wiec moze tez sie czegoś dowiem :) hehe przed chwilą sobie uświadomiłam że teraz mam wizyte w dzień ojca a poprzednia była w dzień matki :) mam nadzieje ze tatuś też bedzie mieć fajny prezent w postaci dobrych wieści :) Jutro nasza 4 rocznica ślubu więc może sie gdzieś wybierzemy :)
Ja mam ostatnio tak, że boli mnie cała miednica i nie mogę nawet usiedziec na d.. ani położyc sie na żadnym boku. Dobrze że mam piłkę do ćwiczeń bo na niej sie jakoś w miare ok siedzi. Na razie (odpukać) przestałam wymiotować i mam tylko czasami mdłości. Zawrotygłowy i uczucie że zaraz zemdleje to ostatnio u mnie norma podobnie jak spanie w ciagu dnia :)
 
reklama
dziewczyny wlasnie znalazlam strone na ktorej kiedys zamawialam dla bratowej fajna plyte z muzyka dla maluszka i teczke na nasze dokumenty typu usg i inne badania. To jest za darmo trzeba tylko zarejestrowac sie do bebiprogramu. jak któraś chcialaby skorzystac to tu macie link. Ja sobie tez wlasnie zamowilam. https://www.bebiprogram.pl/rejestracja/polecenie/187351
 
Do góry