reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamy 2011

Beti bombka zamówiona w auchan...widzę, że w tym roku jest szał na takie prezenty, bo znikają tej pani z półki w tempie ekspresowym :) pierwszą jak zamówiliśmy była do odbioru za 30 min, a teraz byliśmy o 11:00 i do odbioru dopiero teraz była...ale fajna pamiątka będzie :) co do dzidziusia to tak powinien być układany raz na jednym raz na drugim boku to zapobiega uduszeniu przy ulewaniu...
 
reklama
dzieki za info o bombce, chyba sie skusze:)

dalej mnie zastanawia ta pozycja dziecka w lozeczku bo jak poloze malego spac na boku to z kolei moze sie na brzuszek przekulnac a taki maluch nie moze w nocy spac na brzuchu:/ mamusie doswiadczone napiszcie mi moze jakas instrukcje obslugi:) bo nic juz nie wiem
 
Beti - spanie bobaska na boczku - wiadomość potwierdzona na sr. Przez pierwszy miesiąc maluch ma spać w rożku na boczkach - przekładany raz na lewej stronie, raz na prawej żeby główka mu się uformowała (a jak będzie się obracał na jedną stronę - np. do okna to można do góry nogami też układać - tzn. tam gdzie główka to nóżki i na odwrót). W rożku maluch nie ma możliwości przekulnąć się na brzuszek. Ewentualnie można mu coś podłożyć np. zwinięty kocyk, są też takie poduszki - wałki http://www.tomi.pl/szczegoly/600/bezpieczne_waleczki_frotte_2szt_wypelnienie_pianka_warszawa
 
Beti potwierdzam wypowiedzi dziewczyn:) zdecydowanie bezpieczniej na boku (i żeby główka się nie odkształciła), ale oczywiście pozycja na plecach nie jest całkowicie zakazana, po prostu trzeba bardziej uważać ze względu na ulewanie. Najwygodniej jest położyć na boku w rożku tak jak Katoryba pisze, ale tu też są wyjątki, bo nie każde dziecko lubi być opatulone. W ogóle to wywnioskowałam, że położna ze SR jest zwolenniczką becików i profilaktycznego pieluszkowania:)
 
ok, mnij wiecej rozumiem ale i tak moj swiatopoglad legl w gruzach:) jakos mi sie tak wydawalo, ze musza byc plecki i juz a akurat nie bylam na tych zajeciach gdy polozna mowila o tym.
 
cześć dziewczyny:)

Jak spotkanie się udało?
Z tym układaniem na boku też nie wiedziałam. Chyba kupię takie wałki jak pokazała katoryba. W rożku latem będzie małemu za gorąco. I teraz już wiem dlaczego mój mąż ma taką płaską głowę z tyłu. Był cały czas na plecach kładziony po urodzeniu -teść mi powiedział. Masakra, jak dużo rzeczy od samego początku zależy od rodziców.

Ja właśnie piekę ciasteczka do powieszenia na choinkę w kształcie gwiazdek. Ciekawe jak długo powiszą, bo znając mojego męża, trudno będzie im doczekać do piątku:-D.

Dziewczyny do kogo iść najlepiej na USG w 3D?

Miłego i ciepłego dnia Wam życzę.
 
no to melduję się pierwsza po spotkaniu, bo Wy chyba dopiero podcierałyście do domów :)

było super i dziękuję, że nie musiałam kolejny dzień siedzieć sama :) zdjęcia na grupie :) no i oczywiście zapraszam ponownie :)
 
no to melduję się pierwsza po spotkaniu, bo Wy chyba dopiero podcierałyście do domów :)

było super i dziękuję, że nie musiałam kolejny dzień siedzieć sama :) zdjęcia na grupie :) no i oczywiście zapraszam ponownie :)

To ja druga - która na spotkanie dotarła na spotkanie z problemami :-)

cześć dziewczyny:)

Jak spotkanie się udało?
Z tym układaniem na boku też nie wiedziałam. Chyba kupię takie wałki jak pokazała katoryba. W rożku latem będzie małemu za gorąco. I teraz już wiem dlaczego mój mąż ma taką płaską głowę z tyłu. Był cały czas na plecach kładziony po urodzeniu -teść mi powiedział. Masakra, jak dużo rzeczy od samego początku zależy od rodziców.

Ja właśnie piekę ciasteczka do powieszenia na choinkę w kształcie gwiazdek. Ciekawe jak długo powiszą, bo znając mojego męża, trudno będzie im doczekać do piątku:-D.

Dziewczyny do kogo iść najlepiej na USG w 3D?

Miłego i ciepłego dnia Wam życzę.

Moje dziecko nie lubiło takiego układania - wystarczyło by kładąc na pleckach obserwować w którą stronę główkę obraca :-) potem po drugiej stronie coś ciekawego kłaść :-)

Co do usg - to i ja i Vii robiłyśmy u Herbicha- namiary gdzieś tu są :-) Efekt fajny widać na avatarku :-)
 
reklama
gdzie się dziewczyny podziewacie ?? wpadłyście w szał świątecznych przygotowań ;)

ja znowu do południa siedzę sama i się nudzę :( byliśmy wczoraj po wózek jest jeszcze fajniejszy niż zapamiętałam :) najwięcej zabawy miał G ;) jedyne co mnie rozczarowało to nie było osłonki przeciwdeszczowej...
 
Do góry