reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamy 2011

Uf nadrobilam wszystko ale jedynie co zapamietalam to temat pampersow:p my dady nie lubimy kleja nam sie do tyleczka i mamy slady;( wiec uzywamy pamper. Co do Husteczek duzo sprawdzilismy najbardziej odpowiadaja nam tez pampers i tak jak Vii kupujemy w promocjach duze paki;)
 
reklama
hejka ;)

cosa my dopiero nie dawno na macie się bawimy.. B, jeszcze nie do końca łapie wszystkie atrakcje ale jest zainteresowany wszystkim co wydaje dźwięk ;) my mamy matę Tiny Love i gorąco polecam tą firmę bo porządnie wykonana, ładne kolorki łatwo można ją wyprać itp.

dolcia, siw ja używam na noc pampersów, bo dada mi troszkę przeciekały... ale to może dlatego że miałam za małe ... nie radzę wam narazie kupować za dużo pieluszek w tym najmniejszym rodzaju bo dzieciaczki szybko wyrastają z nich ... ja zaczęłam od używania numeru 3 ;) ale to dlatego że Błażejek urodził się większy ;p
co do kosmetyków Niwea B. miał po nich wyspkę... na początek radzę zwykłą oliwkę lub parafinkę do smarowania a do mycia kosmetyki emolium lub inny emoliaty dostępne w aptece (w aptece w graficie mają korzystne ceny) lub mydełko w kostce ;) a kosmetyki zostawić na potem jak maluszek nie ma aż tak delikatnej skórki na pewno się nie zmarnują ;)

szcześliwa dziecko musi mieć pucki i tyle ;) a że nasze chłopaki mają troszkę większe to tylko na korzyść;)

marzenka może Majcia przechodzi skok rozwojowy i dlatego taka uparciucha ;)

izuniek superaśno że mała wraca do swojego rytmu ;)

vii a jak w końcu małą ubrałaś ?? bom ciekawa ja dzisiaj próbowałam chustowania i strasznie mi się podoba ;) miałam się ciebie pytać ty masz od roana fotelik samochodowy ?? jak tak to powiedz mi kochana jak odczepić tą wkładkę z fotelika od tego bolca gdzie wchodzą pasy.... bo ja nie mogę jej wyłożyć a teraz jak B. ma kombinezon to troszkę mu ciasno

my dzisiaj po szczepieniu ;) Błażej waży 7300 g :szok: mierzy 63:tak: ogólnie zniósł wszystko jak na mężczyznę przystało ..... bardzo dzielnie i jak na razie nie ma żadnych dolegliwości ;)
 
Ostatnia edycja:
cosa - już od dawna mogłabyś kłaść małą na matę :) polecam w każdym razie :) zawsze można na spacerek podjechać autobusem :) np. w okolice tesco, zacisza, parku piastowskiego :>

siw@ - polecam biedronkowe Dada nie umniejszają w niczym pampersom. Chyba nie ma potrzeby zakładać na noc czegoś innego bo i tak będziecie początkowo w nocy przebierać tak samo jak i w dzień.
Chusteczki od początku używałam Huggies bo z samą wodą bez żadnych dodatków (fakt, żę tak jak nnita napisała - czasem nie wychodzą kolejne). Teraz mam Jonson&Jonson - też są ok. Bella mleko i miód też. Nie polecam rossmanowskich i biedronkowych.
Nivea nie używałam.

vii - a dlaczego piszesz, że 2-3 dady na 1 pampersa? przeciekały czy jak?

Marzena - a to co innego - może nastał czas na poznawanie świata z innej pozycji i tyle :)
 
dobry wieczó,
Wróciłam po tygodniu do domu, tak pomiędzy obowiązkami napiszę tylko.
Becik pięknie zniosła pobieranie krwi z żyły w sumie nie płakała a raczej się krzywiła, wyniki są dobre, minimalnie za mało żelaza mamy podać w kroplach i za miesiąc do kontroli.

Przepraszam, że tylko o sobie ale nie mam weny i czasu dziś na nadrabianie zaległości w stronach:)
 
Nitadziecko wyciagnie co chce prędzej ty stracisz własnie na wadze czy zęby się osłabiąitp. Ale dziecko dostanie co chce z organizmu

Dolcianie zartuje ale widze że juz znasz stawke....

Nitamoja córcia tez była z tych drobnych i do dzis drobna –smieje się z moich mężulkiemże jeszcze 3-4 miechy i syn będzie wazył tyle co nasza córcia … i na swoimroczku będzie ciezy niż ona…jako 3 latka ;)
Wiecnie martw się wagą-każdy jest inny!

Viihi hi

Alewracając do tematu wagi –ja bym chciała by od jak tatuś swój był wiec nie wiemczy majeczka go nie porzuci ;) ale serce nie sługa nie patrzy na wzrost chocpóki co miesci się w kryteriach lubienia ;) gorzej z moim kregosupem ;)
ZRoz. 74 to luzy mamy ale w 68 ciasno….

Katorybazgadza się ale i popołudniu o chodniki trzeba dbac ;)

Siwapolecam z tanich- Dada z biedronki –uzywamy fajne są nie idzie mi wiecej ae nanoc montuje pampersa lub hugisy bo miprzesikał się koleś mały fajne są z rosmana i tojoursy z lidla
Niveami się sprawdziła ale ja dusigroszek jestem i uzywam wody zwykłej w chacie ;) ana spacerach i na wyjsciu chusteczek z lidla lub rosmana białych J no i belle lubie

Gogojajest co całować hehehe
 
hej ho :)

jestem :D wczoraj nie miałam neta!!!! masakra!!! żyć się nie da ;) dopiero teraz (godz. 20.30) usiadłam :)) aleee czytania :D tak więc po kolei:

nnita - mi niedowaga nie grozi ;) także nie pomogę, niestety. Ale to pewnie normalne, bo karmisz piersią - skończysz i wszystko do normy wróci :) i nic się nie martw że mała coś za mało dostanie, te małe wampirki wyciągają z nas wszystko co najlepsze, a jak czegoś zaczyna brakować to Twój organizm sam się ładnie upomni :) ja w to wierzę :)

marzenka, oleczka
- nasze nocki ustabilizowały się chwilowo na 3 pobudkach - godz 1 potem 4 i ok 6 zmiana pieluchy (tata idzie:) także jest dobrze :) albo raczej lepiej, bo dobrze to będzie jak się nie obudzi ani razu do rana ;)

outstanding
- poradź się sylwi_zg, konsultacje u niej nie kosztują dużo, a ma wszystkie rodzaje chust - możesz sobie wypróbować i wtedy coś wybrać :) mi się elastyczne podobają bardzo, ale na szczęście nie wybrałam takiej, bo moje dziecko "dość" szybko rośnie i zbyt długo bym nie ponosiła.

zawalka
- Ty znowu z tymi oknami :/ dopiero co myłaś i ja potem też musiałam. wygląda na to że jak myjesz to też powinnam ;) a tak mi się nie chce :/

szczęśliwa
- u mnie gorzej bo D. wyrosła mi z kombinezonu rozmiar 74... na szczęście to jesienny, a na zimę mamy 80 :))

o rany, cieszyłam się czytaniem ale jest godz 21.15 a końca tej produkcji nie widać....

katoryba - ostatnio gdzieś słyszałam, że nie dobre są niekapki dla dzieci. nie pamiętam czemu dokładnie, ale coś tam chodziło o to że dziecko się uwstecznia w swoich umiejętnościach (?) więc może mądry Twój Boluś że nie chce tego :)

madzioszka - super że z Beatką wszystko ok, kamień z serca :)

ufff koniec no to teraz co u nas:

dziś byliśmy na szczepieniu i mamy spokój do roczku :) także pół roku wolnego :)
nasze wymiary 8,8 kg i 66 cm .... ti ru ri ru ri ru ...
Pani doktor ma chyba wagę i miarkę popsute :p

a i mąż się śmieje, że na spacery mam częściej jeździć, żeby się nagadać, a nie tyle czsu przed kompem spędzać ;)
 
hejaho:)
moja mała nadal chora więc dostałam na nią zwolnienie i kisimy w domu, z tej okazji postanowiła nacieszyć się mamą do woli i nie spała od 9 do 17 w ogóle ;p
a potem jak padła to dopiero o 5 rano się obudziła szooook
co do niekapków- to ostatnio koleżanka logopedka mnie oświeciła, że jak już dziecko ma ząbki to nie powinno mieć niekapka z twardym ustnikiem tylko jak już to z miękkim, a najlepiej to właśnie przez słomkę bo świetnie pracują wtedy mięśnie twarzy i nie ma potem problemów z przełykaniem śliny czy prawidłową wymową
a co do pieluszek to ja przetestowałam różne i tylko pampersy u nas wchodzą w grę, reszta odparzała, natomiast chusteczek w domu wcale nie używam tylko płatki takie dzieciowe kwadratowe i miseczka z ciepłą wodą

wszystkim na spóźnione miesięcznice BUZIAKI :****
wszystkim zważonym i zmierzonym gratuluję pięknych wymiarów tych małych i większych

ktoś pytał o wagę, ja też straciłam najpierw 20kg, gdzieś tak w okolicach 4-5msc po porodzie a potem waga wróciła do tej sprzed ciąży czyli ok, a nic nie zmieniałam w diecie ani w ilości bycia w ruchu, tylko może trochę mniej karmię z racji powrotu do pracy i tego, że córa je już dużo innych rzeczy

miłego dzionka Kobitki :))
 
Hej ho,

nocka znów gorsza :( dwie pobudki z krzykiem, mleko chętnie piła, ale w niewielkich ilościach... Wszystko pewnie przez to, że obiadu nie chciała, owoce na dwa razy a potem i tak zawołała o mleko... Coś jej się poprzestawiało...
Przebił się ząb!!! :D Test łyżeczkowy potwierdził, że jest jedyneczka :D
Znikam do mojej marudy.... :)
 
Madzioszkaa super ze wyniki dobre:) i dzielna masz dziewczyne w domu:)

vii wspolczuje moze cos sie przysnilo?

Izuniek gratuluje zebola :)

sallis duza dziewczyna ci rosnie:)

Kordek
zyczymy zdrowka:)
 
reklama
Dzień Dobry :-)

szczesliwa-No tak juz znam stawke....i musze Ci przyznac ze kobita jest naprawde super....no ale ta kwota:-(
na przeciwko w bloku dziewczyna urodzila da tyg temu....zlapalam ja dzisiaj i pogadalam chwile....
mowila ze tez myslala nad prywatna ale w koncu stwierdzila z mezem ze jednak nie...i mowi ze dobrze ze prywatnej nie wzieli bo taka rewelacyjna opieke miala ze w szoku byla. Wiec tak myslesobie ze te pieniazki to na co innego moge przeznaczyc skoro i tak sa polozne takie fajne.

Izuniek- no to suuuper...jedyneczke mamy teraz czekamy na reszte ;-)

kordek-zdrówka dla Zuzi;-)
:szok:20kg spadlas....oo jeesuu jak ja bym tak chciala:zawstydzona/y: tylko zeby juz nie wracac do swojej:rofl2:

vii-no to niezla jazde mialyscie

sallis-no i fajnie...jak rosnie to znaczy ze zdrowa....powiedz swojej połówce ze Ty wlasnie jak siedzisz przed kompem to sie nagadasz :-);-)


MIŁEGO DNIA KOBITKI

ide obiad szykowac bo zaraz gosci bede miala bo dzis imieniny Katarzyny:-D:rofl2::-)
 
Do góry