reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamy 2011

reklama
witajcie :)
oleczka0585 - jutro robię badania krwi i moczu, mam nadzieję że to tylko moje przewrażliwienie. Wiadomo, z dzidzią nie zawsze się dobrze podje, początki były ciężkie, teraz uważam że nie zaniedbuję się jedzeniowo, ale czy dostarczam sobie wszystkich potrzebnych składników to niestety nie mam pewności.
Ja i moja niunia z tych drobniejszych. Były założenia przed porodem że Mała będzie ważyć coś koło 2800, ale przychodząc na świat ważyła 2370g - czyli poniżej przeciętnej, była naprawdę drobniutka. Ale jest na piersi, od początku ładnie i zdrowo przybiera na wadze, stosownie do swojej wyjściowej, stąd te rozbieżności między naszymi królewnami ;)
a ja mam pytanie do Ciebie - czy wracasz do pracy czy zostajesz z córą w domu??

pozdrawiam :)
 
eh juz nie pamietam co kto i jak ;)

szczesliwa - eeee no to nie jest taki duzy :) moja mloda ma teraz ok 6,5kg no ale urodzeniowa 2,7 wiec mniej od twojego. ale kurcze ze 74 juz to szok :)

siw@ - ja wszystko pralam w dzieciecym proszku i prasowalam, zreszta do tej pory tak robie

nnita - no to faktycznie malenka twoja corcia, a myslalam ze moja najmniejsza byla ;) a dzidzia na bank wszystko dostaje, natura jest tak madrze skonstruowana ze najpierw dziecko dostaje wszystko co potrzebne a dla ciebie zostaja resztki ;)

oleczka - no wlasnie wyniki mam kiepskie, bo wedlug nich od 4 miesiecy moj organizm zmaga sie z infekcja, tylko nikt nie wie z jaka i jak to wyleczyc :p zostaje tylko dr house ;)

vii - szczesliwej synek juz dawno oddany :p a jak moja pojdzie po mamusi to bedzie gustowac w duuuzych facetach ;)

kurcze wiecej serio nie pamietam :/ jakos nic mi sie dzis nie chce...chyba ten brak slonca. a moje dziecko od wczoraj obrazilo sie na pozycje lezaca, mata, lozeczko, kanapa sa beee. w lezaczku czy na kolankach super. ale kurcze nie wiem czy taki maluch moze duzo czasu spedzac w takiej pozycji?
 
Hej ho,

ale czytania! Dobrze, że dziecko poszło na drzemkę :p
Tylko już też się pogubiłam która, co pisała, więc ile pamiętam:
Brawa dla Naduśki, powodzenia! :)
Szczęśliwa - chłop jak dąb, się chwali ;)
Chętnie oddam kilka kg ;)
Wniosek wysuwam, że rozm. 74 jest pierwszym, w którym dzieci zostają ciut dłużej :)
Siw@ - ja nowe ciuszki i inne rzeczy pierwszy raz prasowałam (potem sobie darowałam, bo ładnie wyglądały po wysuszeniu :p), piorę od początku w Loveli, choć zdarza mi się czasami Vizira wsypać i jest OK.

U nas mała poprawa, wczoraj za dnia udało się wcisnąć L. więcej obiadku, po którym szybciorem zgłodniała (oczywiście trzeba było domyśleć się, że krzyki i fanaberie o dziwnej porze wyprawia z głodu), kolacja też w całosci pochłonięta, a skutkiem tego była tylko jedna pobudka na jedzenie i to w niepełnym wymiarze porcji. Jest lepiej, jest super :D

Ktoś dziś spaceruje na miasto? Jeśli pogoda będzie ok, muszę do empiku na Boh. West....
Miłego! :-)
 
Juhu,
oleczka - a do tego lekarza homeopaty chodzicie jako do pediatry? cze do pediatry osobno też?
masz co nosić :) cieszę się, że wszystko ok :)

szczesliwa - myślałam, że grupa zaciszowa koło południa tylko się buja ;) myślę, że jakoś się spikniemy :)

nnita - faktycznie drobniutkie obie jesteście. Marzena i Majcia zresztą też :) Oleczka też, a Lila ciutkę "większa" ;P może po tatusiu?

Marzena - skoro Majcia ma dziś foszka na leżenie to nic na to nie poradzisz. Teraz posiedzi a jak się prześpi to jej przejdzie ;)

Izuniek - brawo za szybki powrót do normalności i super nockę :)

U nas już 3cia nocka przespana do po 7 :) to chyba w zamian za brak 2giej drzemki. I pozbywamy się drugiej butelki smoczkowej - mlekowej. Młody ostatnio pije ze słomki większość. Ze szklanki coś mu jednak nie wychodzi - od tego zaczynam podawanie picia ale wylewa mu się na boki i szybko się denerwuje, wtedy daję słomkę. Także dzisiaj pierwsze poranne mleko tak poszło :) Wyciągnęłam też jednego z niekapków - on nie potrafi zassać z niego, dlatego wyciągnęłam zaworek i tak trochę się napił. Jak się do niego przekona to zamontuję zaworek. Taki mam niecny plan :>

Ale dziś pogoda :/ zachęca do działania na maksa :|
Mimo wszystko - uśmiechu na dziś życzę :)
 
Hej
dziewczyny kiedy kładłyście swoje maluchy na mate edukacyjna ? Ja sie właśnie zastanawiam nad jej nabyciem.

A co do kg te co maja za mało ja z chęcia oddam swoje 12 które zostało jeszcze po porodzie :D

A może któras z Was jest z okolic Chynowa bo ja nie mam z kim chodzic na spacery :)
 
vii Ale ja wcale nie chcialam prywatnej poloznej....z ta to tak wyszlo z "przypadku" polecila mi ja Pni Lucynka...ale ja myslalam ze to tak wiesz.....jak my sobie tu info "sprzedajemy" do dobrym fryzjerze czy kosmetyczce to tak myslalam ze mi polecila Pania Marzenke.....ide dzisiaj na 16 na spotkanie z nia i bede wiedziala ile kasiory....ale cos czuje ze ja tak jak Ty zostane bez
 
Dolcia u nas w szpitalu są świetne polożne naprawde pomocne ja bez szkoły rodzenia i 1 dziecko i z ich pomoca czulam sie świetnia ale i tak na CC sie skonczyło :(
Tak więc ja nie brała bym położnej za ktora az tyle trzeba płacić.
 
reklama
Hej dziewczyny
Dzięki za odpowiedzi najmniejsze ciuszki poprane w płynie Dzidziuś (taki mężu zakupił) i poprasowane. Na dzień dobry kupiłam Wojtusiowi małą paczkę huggies newborn bo mają to wycięcie na pępek, mam nadzieje że nie będzie miał na nie uczulenia, chusteczki i resztę wyprawki kosmetycznej z nivei.

Co do wózka poczekam ze zgłaszaniem do końca miesiąca bo producent, niby zapewnił że wózek będzie jeszcze w listopadzie, pożyjemy zobaczymy. Tak to jest jak się nie ma za dużo i się chce zaoszczędzić, bo sklepie taki wózek 2x tyle.
Jakoś się jeszcze łudzę że wszystko będzie ok.

Poza tym wszystko po staremu, lęk przedoprodowy nie daje spokojnie spać:szok:
Pozdrowionka
 
Do góry