reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamy 2011

Marzena - ja się śmiałam na myśl o zapisie do żłobka, ale też musimy zanieść papiery. Z racji, że mamy pod nosem żłobek nr 4 - "Wisienkę" - innego nie obczajałam... Teraz tylko papiery wypisać i liczyć na cud... Wybór w ZG średni, chyba 3 miejskie są, a prywatny znam tylko na zaciszu "Smoczusia"...
 
reklama
Izuniek - no w Wisience dyrektorka mi powiedziała, że do końca kwietnia trzeba złożyć papiery, więc też się musimy zebrać :)

Madzioszka to są lepsze jaja - w formularzu zgłoszeniowym oprócz daty urodzenia, imienia i nazwiska musisz np napisać czy dziecko jest na coś chore/uczulone ;)

Mysza dzięki - tego zupełnie nie kojarzyłam. Jak nam nie dadzą państwowego to pewnie się będzie trzeba do, któregoś z prywatnych zapisać :(
 
hejka...:) my dzisiaj dopiero teraz:) coś z netem problemy miałam;/....

POdanie do przedszkola złożone:) nawet tv Zielona Góra mnie z MIrkiem szczepili i udzielaliśmy "wywiadu" (ps. to nie prima aprilisowa ściema) :):) krótko i na temat..tylko, że ja mało wyjściowa na takie wywiady dzisiaj byłam:)

co do żłobków - to niestety samych państwowych żlobków jest tylko 3, miejsc jak na lekarstwo;/ Bartuś się nie dostał nigdzie....więc chodzi do Klubu dla Maluszków Kakadu:) mieli jeden punkt na Lisiej, teraz otworzyli drugi na Strzeleckiej - ja jestem mega, mega zadowolona:):):) no i jak popatrzyłąm na tego Tutka...(co dopiero teraz się dowiedziałam, że taki jest - ten co Mysza wkleiła) - to cenowo o wiele korzystniej i bez wpisowego - fakt, jedzenie albo catering, albo samemu się daje....ale ja nawet tak wolę, bo wiem co moje dziecko je a w domu to zawsze i tak obiad się gotouje, więc w pojemniczek, słoiczek, jakieś owoce, jogurcik i tak jak w domu:):):):)
- poważnie, wiadomo, że w państwowe najtaniej wychodzi, ale jeśli się nie ma wyjścia to i tak taniej w prywatnym niż opiekunka - a też niewiadomo, na kogo się trafi;/;/ najlepsza babcia, ciocia, ktoś z polecenia, no ale nie zawsze tak jest!!!! a ja i tak z perspektywy czasu widzę, że super, iż dzieciaki mają ze sobą kontakt i uczą się od maleńkiego współpracy w grupie:)
 
helo!

Patrzyłam an tą ofertę tego tutka i tak mnie mól ukryty gryzie to 5 godzin za 450 to jest 5 godzin dziennie i karnet na miecha czy 5 godzin przez cały miech:>? Jestem blondynka wiem:D

Jeszcze jedno pytanie dostałam dziś reprymendę że nie pielu****e małej, wyjaśniajcie mi w końcu trzeba nie trzeba można powinno sie?
 
Po wizycie położnej jesteśmy :-) na jej wadze wyszło Nam dziś 2990g, po jedzonku akurat... Kolejna wizyta za tydzień, więc będzie można ładnie porównać.. Dzień spędziłyśmy na jedzeniu i spaniu, w wykonaniu Maleńkiej wypadało to niemal jednocześnie :-)
A ja dumna jestem ze swoich cycków :p uzbierałam 50 ml z 3 i pół ściągnięć, czyli jest na posiłek o 21 :D:D:D
 
Madzioszkaa odchodzi się od pieluchowania, robi się to tylko jak coś nie gra z bioderkami, co się okaże jak pójdziesz na usg (już się zapisz, bo terminów nie będzie). Co do opłat za żłobek to jak dla mnie chodzi o to, że od pon do pt 5 godzin, przez cały miesiąc.

Izuniek to faktycznie masz malutko tego pokarmu masz... ja w 7 dobie ściągałam po 150 ml...

chrzest ostatecznie załatwiony na 25.04 (moje ur i 8 rocznica zaręczyn) na 12 :) zostały do zaliczenia spowiedzi i uwaga uwaga... kurs dla rodziców :/ za tydzień w sobotę :/
 
Madzioszka tak jak Vii pisze, profilaktycznie nie robi się tego. Ale zawsze znajdzie sie ktoś kto uważa, że to koniecznie...

Izuniek, Marzena fajnie, że znalzał się ktoś kto też musi oddać takiego maluszka do żłobka. Już myślałam, ze sama będę opłakiwać to wydarzenie...Nam najbardziej pasuje na Wandy, bo najbliżej:) (Marzena Tobie chyba też?) Ale zobaczymy, walka o miejsca jest ogromna...chociaż słyszałam, że takie maluchy to najłatwiej gdzieś ulokować, gorzej z takimi 1,5 roczniakami. My składamy do wszystkich, a nóż coś z tego będzie:)

Vii w końcu wychodziłaś ten chrzest:) Ja odebrałam dziś wdzianko na tą okazję:) za jedyne 15 zł:)))
 
Ostatnia edycja:
reklama
No mi też będzie szkoda oddać malucha, ale cóż zrobić :( i tak przedłuże pobyt w domu jak mogę, czyli cały urlop z tego roku i pewnie większość z następnego. Emri no nam najbliżej do prywatnego na Zaciszu ;) a z państwowych to albo na Wandy albo do Wisienki (akurat o niej słyszałam baaardzo dobre opinie, a o innych nic)
 
Do góry