reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamy 2010

Kuna a jak Kasperek sobie tak drepta po dywaniku to nikt na ciebie nie krzyczy, ze za wcześnie, że kręgosłup jescze nie taki jaki być powinien?? :D:D
Laura już zaczyna się podnosić, chce siadać ledwo oczy otworzy już wstaje i krzyczy bo nie może sie podnieść do końca;))
Emilcia cieszymy się, że przesypiacie już nocki;))
Oj chciałabym żeby moja Laura przesypiała caaałe noce....
Czasem się Jej zdaży ale to naprawde żadko... A tak to budzi sie przeważnie 2 razy na jedzonko i nie stsety nie da się oszukać ani piciem ani smoczkiem;)
Pozdrawiamy gorąco;))
 
reklama
Emilka no jak bym mogła zapomnieć o Was ;) zaglądałam tu po kryjomu zobaczyć co się dzieje, a widzę że dzieje się dużo bo nowe mamy przybyły :) nie było tylko czasu żeby coś naskrobać ;-) Dobrze że Adaś daje Wam pospać. Mam nadzieję że nasza mała przejdzie ząbkowanie tak nieboleśnie jak było u Mikołaja. A Mikołaj opiekuje się małą aż nadgorliwie :-) jakby potrafił to jeszcze pieluchę by zmieniał :-D zresztą od początku mówił że będzie dziewczynka i wykrakał :-D

Kuna
cieszę się że Kaspi dobrze się czuje :) Ja też daje B. pepti małej i jest dużo lepiej, bo do tej pory miała wysypaną buzię wypryskami i nie mogła kupy zrobić. Co prawda teraz ma trochę podzielonkawą ale przynajmniej ją robi bez wysiłku i czopków. Mam nadzieję że kolor się tez zmieni bo narazie jesteśmy na tym mleku tydzień. A to mleko jest tylko w aptece, i możesz dostać na nie receptę od prdiatry wtedy płacisz połowę ceny.

pozdrawiam was wszystkie, będę tu zaglądać:)
 
Aniu :-) Małego trzymam mocno pod paszkami i delikatnie opieram mu pupkę:p Nóżkami zaledwie smyra ziemię ale to i tak sprawia mu wielką radochę! Za to od dawna siada... w sensie, że się podciąga. Je na siedząco, inaczej krzyczy. W ten sposób też się załatwia, co daje mi nadzieję, że nie będzie problemu z kupkaniem do nocniczka:)

A co do tego mleka, Megi, powiedz co muszę zrobić aby pediatra wypisał mi receptę na to mleko? Zapisane w karcie ma, że dostaje je z powodu delikatnego brzuszka i kolek.
A i powiedz kochana, kiedy przejdziesz się z nami na spacerek? Dziś byłyśmy na spacerku z Emi i Adaśkiem. Mogłam ponosić tego kochanego szkraba. Cięższy od Kasperka ale straszliwie kochany! Kasperek pierwszy raz śmiał się na podwórku, gruchał i zacieszał:D:D:D

Dziś znów miał trochę zaparcie, za dużo soczku z bananem;)Ta Ale jakoś daliśmy radę! Po kąpieli pociągnął butlę i nawet nie skończył a już zasnął:p

Agrafa, chyba się zarejestruję! Dzięki za link:) Dopiero zerknęłam na Twój suwaczek !!! Kobitko kochana już niebawem będziesz mamusią! :p
Tak się śmiałam, że Emilka tak rozkleja się jak się dowie, że któraś z nas urodzi a wczoraj jak się dowiedziałam, że znajoma jest w ciąży to same łzy mi napłynęły:p
Ot mam nauczkę:D

Spokojnej nocy dziewuszki;*
 
Hej dziewczyny, sto lat mnie tutaj nie było:), tzn ponad trzy miesiące bo tyle mają moje maluchy uff
Jeju dziewczyny nie mam na nic czasu, zresztą same wiecie jak to jest a ja tak mam podwójnie. Jak by tego jeszcze było mało to Hania jest tak absorbującym dzieckiem, że na minutkę nie można jej samej zostawić, ba a nawet położyć. Cały czas chce żeby ją nosić a jak nie to płacze straszniście:( Oluś dla odmiany jest dużo spokojniejszy i leży bez problemu w leżaczku. Gorzej jest jak ma mokrą pieluszkę albo chce jeść, wtedy mam stereo. MASAKRA. Byłam z Hanią u trzech pediatrów, bo dla mnie niezrozumiałą rzeczą jest że dziecko cały czas płacze ale niestety ponoć wszystko jest w porządku, taki ma charakter i tyle. Byłam też z nią w poradni rehabilitacyjnej - ma lekki przykurcz i będziemy chodziły na masaże. Może to chociaż pomoże. Wykończy mnie to dziecko. Jak zasypia to oczywiście krzyczy 2 godziny i nie pomaga lulanie noszenie, rusza nerwowo rączkami, nóżkami i główką potem zasypia by za dwie godziny znów obudzić się z krzykiem.
Dziewczyny może wy macie jakiś pomysł na ujarzmienie mojego dziecka.
Proszę wybaczcie mi moją nieobecność ale ja naprawdę nie mam czasu.
 
Kuna a jak Kasperek staje?
Bo nasza Laura to z 2 misiace juz calymi stopkami staje co tez jej straszna radoche daje;)


Apie nie wypowiem sie za wszystkie mamusie ale ja Ciebie rozumiem;))
Laura tez lubi rączki. Mój na mnie krzyczy a ja praktycznie gdzie z nią nie pójde tam wszędzie ręce ręce ręce.....
 
Kaspi staje na całe stopki i pręży się do pozycji idealnie prostej. Trzymam go prawie w powietrzu ale on podskakuje, daje kroczki... Musiałabyś zobaczyć bo tego nie da się opisać!:)
 
Oj tak szybko to jeszcze się nie klujemy, po wczorajszym usg ciąża młodsza o 2 tyg od OM i termin mi wychodzi na połowę listopada. Do tego mała usiadła na pupie i zobaczymy, co będzie dalej. I martwi mnie jej waga, bo wazy około 1200, jak na 30 tydz, to mało, jak na 28 z usg ok i teraz już sama nie wiem, w którym tyg jestem i kiedy mam się szykować na poród ;-).

Apie, tak się składa, że moja kuzynka cię zna i opowiada mi o twoich maluchach- jaki ten świat mały ;-). Co do płaczu, to moja kuzynka miała takiego wrzeszczacego i teraz nie uwierzycie, ale poszła do jakiejś starej kobitki i ona to dziecko odczarowała i rzeczywiście przestało płakać...

Kuna w tej aptece można też realizować recepty- zamawiasz przez net i potem przy odbiorze pokazujesz receptę. Aha i zapisz się w doz.pl do programu dla mamy i maleństwa, dostaniesz kartę zniżkową i można dodatkowo do cen z netu dostać np 15% taniej- wtedy jest napis, że to zniżka.


portal o zdrowiu i apteka online
 
Kuna ja pediatrze po prostu powiedziałam żeby mi dała receptę na Bebilon pepti bo mała na razie tylko po nim jest spokojna, czystą buźkę, i robi kupki bez zatwardzeń. Wpisała w kartę że bierze i dawkowanie. Najbardziej mnie śmieszy to, że na recpte jest to mleko traktowane jak lek , a bez recepty już nie i normalnie moża je sobie kupić w aptece, tyle że drożej. Paranoja...:no:
A co do spacerka ;) wybiorę się z Wami w któryś dzień jak będę w ZG, ale wyprawa z moim starszym dzieckiem to masakra. Śmieję się że on ma kołowrotek w tyłku bo 5 sekund nie posiedzi spokojnie. A dziennie kosztuje mnie to dużo nerwów :/
 
CZESC DZIEWCZYNY :-)
Malutki poszedl spac a ja w koncu znalazlam chwile zeby napisac!!!

Maly jest Kochany!! w dzien prawdziwy Aniolek!!! W nocy wstaje do karmienia dwa razy, ok. 24:00 i pozniej ok. 3:00-4:00. Karmie tylko piersia - niewyobrazalny ból jak zaczyna ssac :(((( ale jestem twarda i jakos zniose, polozna mowila ze do 6 btyg powinno sie wszytsko unormowac i bol piersi powinien takze zniknac ! Wiec czekam!

Napisze szybko o moim porodzie, a wiec mialam CC, poniewaz tetno Maluszka po trafieniu na patologie jeszcze kilka razy zaniklo na KTG i lekaqrze obawiali sie najgorszego, ogolnie jak uslyszalam - " prosze sie przygotowac robimy CC" to wpadlamw mala histeria pobniewaz w ogole nie bylam na to przygotowana,caly czas sadzilam ze urodze normalnie,ale podano mi dwa razy kroplowke i nic - zero skurczy i rozwarcia.
Teraz jestem suuuuuuper wdziecznqa za cesarka,do siebie doszlam dosc szybko,tylko jeszcze pozostal bol plecow, blizna mam taka malutka i cieniutka ze az jestem w szoku ze przez takie male naciecie wyciagneli mojego Szkraba!!!

Ja ze szpitala jestem BARDZO ZADOWOLONA I GORACO POLECAM, oddzial Patologii i sama Porodowka - SUUUPER ! co do Roomingu mialam kilka zastrzezen i trafilam na kilka niemilych pielegniarek ale ogolnie tez super,ja jestem jak najbartdziej ZA !

Mamusie ktore karmia piersia - kiedy bol sutkow u Was zniknal?
Kuna Ty nie karmisz piersia? Ciagle mi sie wydawalo ze`tak? :tak: Twoj Maluch ma ponad 3 miesiace i juz tak ladnie spi? Czyli moge sie ludzic zde Moje Malenstwo tez da Mamusi pospac jak bedzie mialo ok. 3 miesiecy ??? ;-)

i mam jeszcze do Was pytanko, moglybyscie polecicmi jaiegos pediatre,musze wybrac jak najszybciej a nie wiem :(((
Polozna Srodowiskowa mowila mi zebym poszla do przychodni na Fabrycznej " ZDROWIE" , czy ktoras z Was tam chodzi???

I jezszce mam pytanie co do szczepien dodatkowych dla Maluszka, chce je zrobic, orientujecie sie jakie sa koszta i jak mozna to zalatwic? U pediatry? Robilyscie takie szczepienia ? :))))

Pozdrawiam Was wszystkich Goraco i ide zobaczyc do mojego Malenstwa,zaraz pewnie wstanie , karmienie i pojdziemy na spacerek bo taka sliczna pogoda :)))))

BUUUUZIAKI :*:*
 
reklama
Somiracle, ponoć w przychodni na Zamenhofa i w "Wigorze" są świetni pediatrzy. W Aldemedzie na deptaku jest p Korczewska- dziś poznałam i polecam:)

Jeśli chodzi o szczepienia to załatwiasz to u pediatry więc się nie przejmuj!:)

Co do karmienia, też miałam ten ból i on NIE PRZESZEDŁ, stres z tym związany, silne kolki, problemy z kupą, chlustanie zaprowadziło nas do butli po której mały śpi całą noc! (21-6 rano).
Jeśli chodzi o cesarkę, to ja też nie miałam jej planowanej... I nie byłam tak zadowolona jak Ty. Ale o tym na spacerku!;-)

Megi! Dziś dostałam receptę na 5 puszek i jestem ogromnie wdzięczna za radę!!!:) Zawsze to jakaś oszczędność:D

Agrafa, nie opieraj się na terminach. Twoje ciało samo da znać kiedy urodzić, może nawet 3tyg. przed terminem albo po;-) Wiem, to nie jest miłe uczucie kiedy nie wiesz kiedy to nastąpi;P Ale spokojna głowa, co ma wisieć nie utonie!

Kurcze szkoda tej Apie, na prawdę jej współczuję! Wczoraj zamieniłam z nią kilka słów na gg... Szkoda bo nawet nie ma długich spacerów z tą Jej Hanią... Trzeba się zmówić i pociotkować trochę co by odciążyć mamuśkę!:)

PS: Kasper tak słodko śpi, że z drugiego pokoju słychać chrapanie!!!!:)
 
Do góry