reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamy 2010

Gizelka gratulacje!!!

Jak na wcześniaka,Misiek to i tak miał fajną wagę, wszystko się ułoży.

Podobno jest jakieś mleko dla wcześniaków, ale nie wiem, czy ono nie jest dla takich z niską masą urodzeniową, a Misiek tu ok. Najlepiej spytaj pediatrę, co Ci może przepisać na receptę, bo te mleka z apteki, to raczej ok.20 zł za puszkę.
 
reklama
Gizela moja córcia pijła mleko z apteki Bebilon pepti 1 normalnie w aptece bez recepty kosztuje 22,23 zł ale na receptę to o połowę taniej. Mleko typowo dla alergików. W puszcze jest 450 g. Ale jeśli Twój synuś nie ma żadnych niepokojących objawów po bebiko to wydaje mi się że nie ma potrzeby zmienać mu mleko. Moja pije już 4 mleko bo ciągle wysypana buzia albo brzydko zielona kupa z grudkami. Teraz właśnie jesteśmy na bebiko 1, bo jak widać nie każdemu dzieku Pepti służy :-(miała tak zieloną kupę, jak zgniła trawa, nie trawiła tego mleka. Zbaczymy jak będzie na bebiko ale chyba w końcu dobraliśmy mleczko bo na razie odpukać jest ok :-)

pozdrawiam ;)
 
Byłam na zwiedzaniu porodówki w ZG i nie jest źle ;-).

Sali do porodów jest 5, w tym 2 płatne (po remoncie, fajne łózko w 1, w drugiej wanna do porodu w wodzie). Sale bezpłatne też ok, po prostu widać, że dawno remontowane.

Akurat jak byłam rodziły 2 kobitki i absolutnie nic nie było słychać!!! Chyba mają super znieczulenia ;-).


Ja to się pewnie będę darła na całą ZG ;-).
 
Hej Dziewczyny :)))

Pomóżcie ! czy ktoras z Was zmagała się ze wstretnymi pleśniawkami ??
Mój Maluszek ma cały jezyk w tym cholerstwie,smaruje mu siuskami ale schodzi tylko z przodu jezyczka a tak gleboko nie moge siegnac zeby mu wytrzec :(( co zrobic?

I mam pytanie do '' butelkowych '' Mam, czy jest mozliwe aby moj Maluch nie najdal sie mlekiem? Karmie go Bebilonem Comfort 1 , kupka ok itd,ale Malemu ''przysluguje'' siedem porcji na dzien po 90-120ml 3-4 miarki proszku, je za kazdym razem 120ml z czterech miarek mleka i po zjedzeniu jest dalej jakby nienasycony,dopajam go w miare mozliwosci herbatkami lub przegotowana woda ale nie chce za bardzo pic,a nawet jak wypije to i tak biedny glodny ...
Tak myslalam to mleczko jest lekkostrawne,wiec moze wprowdzic mu zwykłego Bebilona 1 , a tymczasem mieszac mu np. dwie miarki Bebilon Comfort i dwie miarki zwyklego... juz nie wiem sama,Maly na wadze przybiera baaardzo dobrze i nie chciaslabym zrobic z niego Grubaska ;-)

Buuuziaki Kochane:**
 
Somiracle ;)
Laurze zaczynaly sie pleśniaweczki ale lekarka poradziła nam Aphtin jakoś tak, jest on bez recepty ;))
Posmarowałam Laurze tylko 2 razy buzie i ślady przyszłych pleśniawek znikły ;)
Wyciska się go najlepiej na pieluche ;) i wtedy musisz paluszkiem "wyskrobać" pleśniaweczki. Lekarka mówiła, że dzieci tego nie lubią ale my na szczęście z Laurą problemu nie mieliśmy;)
Co do mleka moja Laura powinna teraz jeść jakieś 180-200ml 5-6 razy dziennie.
Szczerze ja nawet nie pamiętam tych norm co na mleczku są - od dawna ich nie stosuje;)
Zjada teraz pełną ale dosłownie pełną butelkę wyjdzie jakoś 300ml albo ponad;) A są dni, że i to jej mało;)
Są dni, że potrafi w nocy co godzinke jeść, a nie jest na samym mleku;) Waży niecałe 7kg.
Poza tym Ty masz FACETA :D:D nie bój się jak mu się teraz przytyje za dużo On i tak to wybiega jak zacznie chodzić. Rośnie, wyciągnie się ;)
Powiem Ci, że Laura i na cycu i na butelce była karmiona "na życzenie" i zjadała tyle ile potrzebuje. Karmiłam ją 2 tygodnie jadła co 2-3h, na butelce o ile dobrze pamiętam od 3 misiąca jadła więcej niż są rozpisane normy na mleku;)
Pozdrawiamy Mamusie i Dzieciaczki;**:))





Aha;) i jeszcze mi się przypomniało;)
Somiracle wygotuj wszystkie smoczki butelkowe i uspokajające;))


Agrafa;) Nie przejmuj się z tego co pamiętam rodziłam z 3 albo 4 kobietami:p i tylko mnie było słychać:D:D A krzyczałam róóóżne rzeczy:D:D:szok:;)))
 
Ostatnia edycja:
reklama
somiracle ja się tych norm nie trzymam, mała je tyle ile potrzebuje. ma 7 tyg i wcina 130 w porywach do 140. jada średnio co 3 godziny, ale czasem juz po 2,5h jest głodna i jej daje. Nie głodź swojego maluszka. dawaj mu tyle ile chce, kazde dziecko jest inne jedno w tym wieku zje 100 a drugie 140. a te normy to są po to żebyśmy wiedziały ile mniej więcej powinno zjeść.
a na pleśniawki aftin polecam.

pozdrawiam :)
 
Do góry