reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamuśki z kaffe marzec 2010

aaa ok :)
a dajesz ten z hippa risotto z marchewką i indykiem po 7-mym miesiącu?

dajesz małej tylko słoiczki czy sama też dla niej gotujesz?
 
reklama
tego risotta akurat nie daję bo dostaje juz ten ryż z brokulami i o dziwo to jej najbardziej smakuje-więc żeby nie było że tylko ryż je;-)
no i nie gotuję sama bo rozważaliśmy to i nie będzie z tego wielka oszczędnośc tym bardziej że teraz nie ma ani polskich warzyw ani nie zdobędę dobrego mięska...zakupy robimy w markecie. no latem liczę że zacznie już jeść więcej naszych potraw.
aaa jeszcze mi sie przypomniało ze śmiesznych rzeczy że córcia teraz namiętnie wszystko ubiera;-) tzn. np. sama próbuje ubierać buty a wszystkie ciuchy wkłada na głowę...m jej zrobił zdjęcie jak dorwała mój biustonosz i założyła na szyję;-)
 
Ostatnia edycja:
Quassandra jeszcze ja karmię piersią. Miało być pól roku, potem byl plan żeby karmić do roku, ale chyba będzie dlużej.Strasznie to lubię :-) Ale sama muszę przyjmować leki, a ze względu na karmienie piersią tego nie robię, choć czasami mam takie dni że czuję się źle ale mimo wszystko żal mi przestać:-(
A jeśli chodzi o jadlospis to ja wcinam wszystko, i tak było od początku. Cola, groch, cebula, nabial - mojego Piotrusia nic nie rusza;-)
A jak często Wasze pociechy jedzą mleczko w ciągu dnia? Bo mojemu zdarza się że w ciągu dnia od piersi buzię odwraca, mimo że jest głodny, i wtedy na przykład podaję kaszkę lub coś innego. A w nocy to nadal budzi się bardzo często, minimum 3razy.
 
zosia u nas szkrabek juz nie budzi sie na jedzenie w nocy.

ale w dzien je duzo mleka: obowiązkowo na sniadanie i na kolacje, a czasami (jak dzis) obiadek ledwo skubnie, a krzyczy za butla mleka. wciskam co sie da, co tylko nie jest mlekiem, kanapeczki, deserki, moje jedzonko, czesto poskubie, ale niewiele. Woli mleko... cóż. Nic na siłe.
 
zosia-moj tez sie juz w nocy nie budzi,odkad przeszlismy na butle.
teraz dostaje dwa razy mleko a tak to normalne posilki,to co my jemy.Plus do tego jogurty,duzo owocow,czasem mleczna kanapke dostanie.

szarlota-no ja kupuje raczej mrozonki jesli chodzi o warzywa,bo one sa zbierane wlasnie w okresie kiedy rosna-no to tak wyjasnilam:)
tez jakos tego z marketu nie moge przezyc hmmm,ale nie zawsze.zalezy co jemy.
 
Sto lat dla dzisiejszego jubilata rośni zdrowo mały smyku duża buzia od Ksawcia , Krystianka i wirtualnej cioci :-)

Saskiana impreza jutro ?

Co do karmienia to mały dostaje dydka dwa razy w dzień i w nocy co najmniej z 4 , do 12 jest karmienie raz pózniej między 1 a 2 a od 3 to już co godzinę i tak o 7 rano jest ostatnie karmienie . Zupki to przedewszystkim słoiczki gerbera różne postatcie kurczaka z ryżem z kluseczkami z ziemniakami i to samo z szynką i cielęciną plus spagetti , rosołek gotuję na weekend , a tak młody je szyneczkę , parówki cielęce ale i z wieprzowiną też , próbował kiełbasę z indyka tak ociupinkę ,serek biały, frytke też mu dalam spróbować , jest już sporo tych frykasów

młody jeszcze samodzielnie nie chodzi a jak jest u waszych pociech? na roczek wybrał kieliszek bedzie imprezowy gościu nic poza kieliszkiem go nie interesowalo z uporem maniaka do niego powracał , zobaczymy co z chłopaka wyrośnie

jeszcze raz sto lat dla roczniaków sto lat [kwiat]
 
Izabell, saskiana zazdroszczę przespanych nocek.

Krismam widzę że w nocy walczysz podobnie jak ja. Aż mi lżej że nie jestem osamotniona. Do tego Piotruś wybudza mi się zawsze gdy próbuje się przekręcić na brzuszek. Wieczorem o 20 jest już zwykle z łożeczku, a pierwsze karmienie nocne jest około 23, każde kolejne w odstepie około 2godzin od poprzedniego.

Krismam Piotruś też jeszcze nie chodzi samodzielnie.
 
Ostatnia edycja:
kurcze ale wy czesto wstajecie w nocy, moj Mati obudzi sie w ciagu calej nocy zazwyczaj raz na picie, albo trzeba mu podac smoczka, bo sie wybudzi, ale ogolnie spi
ostatnio w ddtvn jakas tam babka mowila, ze nasze juz roczne maluchy powinny przesypiac noc, ze to nie jest ''zdrowe'' by sie budzily az tak czesto, no ale z tym karmieniem piersia pewnie moze tak byc...ojjj wytrwale jestescie..nie ma co...
 
Saskiana witaj!!!
Sto lat dla Kasjanka, samych radości!!

lusia jeszcze nie chodzi samodzielnie, stoi owszem, nawet tańczy albo klaszcze stojąc, ale krok do przodu odważyła sie zrobic dopiero chyba ze 2 razy. Taka ostrozna:)
 
reklama
Artur przesypia CALA noc juz bardzo dlugo nie wiem ile mial 5 miesiecy? a moze juz nawet 4 bo na noc dostawal kaszke.
Sa dzieci ktore nie potrafia spokojnie przespac nocy ale nie wiem od czego to zalezy. To ze dziecko jest niby glodne w nocy to nieprawda. To nocne ssanie czy butelki czy piersi to jest raczej uspokajanie i niz zaspokajanie glodu.
 
Do góry