reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamuśki z kaffe marzec 2010

Hej dziewczyny
Widzę że sporo się dzieje, pojawiają się kolejne ząbki :) U nas nadal tylko dwie dolne perełki.
Z nowości - Piotruś raczkuje :) od niedzieli zasuwa jak nakręcona zabawka :) bardzo szybciutko.
Mam pytanie - czego używacie na odparzenia oprócz sudocremu ? ostatnio to jest nasz problem.
Znajoma- nieznajoma straszne przeżycie dobrze że maluszkowi tak szybko się poprawiło...
Nam tez przyszły pieluszki- założyłam Piotrusiowi na noc i podobają mi się... ostatnio musiałam go przebierać w srodku nocy bo się moczył. On strasznie dużo je w nocy - najpierw wypija 210 ml mleka na dobranoc później o 12 w nocy 180 ml i do rana ze 3-4 razy budzi się na pierś, wiec pieluszka nie wytrzymywała :(
No a dziś bez przebrania, pieluszka pełna ale praktycznie sucha :) bedę musiała takie zakupić...
YouTube - P1018083.MOV
 
reklama
Marrta my używamy tylko i wyłączie bepanthen - troche drogi bo 18zł a starcza na 5-7 dni, ale nie mamy innego wyjścia. Jule odpaża po każdym innym kremie, ostatnio jej kupiłam nive niby na odparzenia i była MASAKRA, sudocrem też się mam niesprawdza ;(

Dziewczyny apropo proszków do prania, pierzecie już ubranka dzieciaczków w zwykłym proszku czy jeszcze w tym dla dzieci?
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
motylek bephanten używałam na początku karmienia piersią, na obolałe brodawki i rzeczywiście był super. Dzięki za przypomnienie.
My używamy proszku dla dzieci i na razie nie chce jeszcze tego zmieniac.
 
Hej!Znajoma miałaś przykry wieczór:-( Moja córcia tak wymiotowała po Sinlacu...ale kilka razy aż juz tylko woda jej została. A potem też bidulka leżała i nie miala siły się ruszyć. Tak to z tymi dzieciaczkami jest. A teraz ta jelitówka panuje więc trzeba uważać!! brrr
A u nas dziś córcia znowu niespokojnie spała. Mleka jej nie daję w nocy więc kolejną noc wylądowała w naszym łózku...ale wiecie juz nie utyskuje bo się okazało ze ma juz ostrego zabka! Tzn. zobaczyć nie da! wojna ale czuję taką żyletkę:-)
 
witam,

Ja też używam bephanten, ale smaruje tylko po kopce, po sikach już nie. Z pupą zawsze było ok.
Jeśli chodzi o proszek to ja gdzieś jak Bartuś miał 6-7 miesięcy połączyłam proszki do prania małego z naszym i teraz wszystko piorę w tym mieszanym.
 
Co do kremów-na razie nic nie używamy. ale my tylko mleko. Jak córcia cos innego zacznie jeść to i kupki będą bardziej żrące.
proszek oczywiście używamy specjalny-ale u alergika nie będe ryzykować Co do wytycznych to do roku się powinno stosowac specjalne proszki. A potem polecam Wam kupowanie tych "sensitiv"
 
Marta maly super smiga hihi jak to slodko wyglada kiedy tak tymi nozkami przebiera ;)

a i bepanthen bardzo dobry jest..w razie jakby odparzenie sie nadal pogarszalo mozna sprobowac tormentiolem..ale to juz w ostatecznosci..

ja od poczatku staralam sie malej nie przyzwyczajac do czestego przewijania..moja mama miala ze mna problem bo tak mnie zalatwila czestym przewijaniem, co rusz myciem pupki itd, ze w koncowym efekcie wystarczyo pare minut w sikach(nie kupce) by miec raka na dupce;)

tak wiec jak tylko przesypiala noce to przestalam ja w nocy przewijac(8tyg miala) a z czasem przwijalam jak tylko pampers sie napelnil czy to kupka byla bo wlasnie po kupce najczesciej sie pupka odparza...z rodziny to uwarzaja ze jakas sadystka jestem ale malej sie nic nie dzieje..pupka ladna..tesciowa kazala mi malej myc dupke woda przegotowana..nie robilam tak za noworodka(nawet twarzyczki nie bo tak mi w szpitalu doradzili) to czemu teraz mam tak robic:O ale gitek jest..na mleko ktore czasem dostanie w temp pokojowej patrza mina wydeta jakbym jej mleko z lodowki dawala hmm
nadopiekuncza mentalnosc;)

pochwale sie ze dzis spalismy kazde u siebie..tzn wczesniej spalam z dzieciakami na dole a w dzien Amela spala tylko u siebie (jedno lozeczko jest na dole a drugie u Ameli) bo na gorze u siebie w sypialni mialam graciarnie wszystkiego;) wczoraj ladnie wszystko wysprzatalam dzieki tesciowej...tak wiec mala spala o 20.30 do 7, 30 bez przerwy..ale jak to ja oczywiscie zagladalam z 10 razy hehe rano taka zadowolona wstala no i ja sie wyspalam bo ona wierci sie niesamowicie.wiecie na brzuszku spi czesto..
mysle aby spala bez poduszeczki tylko aby materac do gory podniose co by troche glowa byla wyrzej..co myslicie? ona tak sie wierci i pol nocy przespala na brzuchu a chyba bezpieczniej bedzie jak tej poduszeczki nie bedzie miec?

dzis polece na miasto, popatrzylam na Allegro mniej wiecej jakie czego ceny sa i mam porownanie w razie co..

a i proszek tez juz jakis czas normalny, raz taki raz siaki bo to u mamy teraz u siebie a to u tesciowej cos sie upralo...
 
Ostatnia edycja:
motylku ja piorę ubranka Piotrusia w zwykłym proszku i to już dosyć długo, loveli zużyłam tylko jedno opakowanie a potem przerzuciłam się na zwykły proszek.

A co do pupki to ja nigdy nie przemywałam wodą przegotowaną a jedynie po grubszej sprawie przecierałam chusteczkami. Piotruś na szczęscie nie ma skłonności do odparzeń, przewijamy się gdy pampers jest już mocno nabity, a mimo to dupka jest ładna.
 
My poduszki nie używamy w ogóle, mała śpi często na brzuszku. Pediatra poleciła nam by do roku nie dawać do łóżeczka dziecka poduszki ani grubej/ciężkiej kołdry no i się do tego stosujemy ;)
 
reklama
ja mam taka cienka prostokatna mala podusie ale chyba tez z niej zrezygnuje przez to ze wlasnie mala spi czesto na brzuszku..Szymek spal cala noc na plecach , jedynie przekrecal sie troszke na bok...

Zosia woda to ja przemywalam po kupce jak Amela byla malenka...czyli mamy podobne podejscie..

musze sobie kupic prefumy Glam Lucca Cipriano..ale mi sie spodobaly , w jakies gazecie u tesciowej probka byla wiec zaraz ozbacze ile to cos kosztuje...a M juz mi cos na swieta kupila ja ciemnej dupce jestem:( nawet pomyslu nie mam a perfum to on ma ..inne do pracy inne na dzien:O do kolekcji nie potrzebuje hehe przydaloby sie cos oryginalniejszego;)

mysle jeszcze o Lacoste ktora od zawsze mi sie podobala ale to dla mnie:p...

Szymkowi to chce kupic sanki i łoki toki ze tak napisze..tatus tez zapewne cos przywiezie...
 
Ostatnia edycja:
Do góry