reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamuśki z kaffe marzec 2010

Własnie u nas niestety odkąd Miś poznał smak stania i chodzenia to nic sie na niego nie liczy:) Owszem specjalnie zajmujemy go zabawami na siedząco lub żeby troszkę poraczkował ale jak sobie przypomni że mozna postac to juz hop na proste nózki:) :)

Motylku u nas najpierw było raczkowanie a potem siadanie
 
reklama
u nas tez-stanie i proby chodzenia na maxa.ja tez juz w wieku 10msc chodzilam.
poki co wszystko mam proste.
ale moze sa dzieci ktorym to rzeczywiscie moze zaszkodzic.

qassandra-fakt-sa lekarze i sa lekarze.ale ja bym sie nie odwazyla podwazyc kompetencji lekarza,nie znajac go.

ja bym sie dziwnie poczula gdybys mi napisala,ze moj lekarz to moze byc ten jeden z wielu,ktory nie kuma wielu zagadnien z dzialu medycyna-rehabilitacja.
lekarz dopiero po obejzeniu dziecka moze postawic diagnoze-ani telefonicznie nie moze jej postawic,ani przez net.kazde dziecko jest inne i inaczej sie rozwija.nie ma jednej i tej samej teorii dla kazdego dziecka.

o to mi chodzilo.

motylek-ja daje i maselko i olive,zalezy co mi tam pod reke akurat wpadnie.



zebyscie mnie zle nie zrozumialy:lekarzem nie jestem,nie konczylam medycyny.w Polsce konczylam tylko terapie zajeciowa-ale w zawodzie nie pracowalam.
za to w sporcie mam troche doswiadczenia.

i teraz:przychodza do mnie dwie klientki.kazda chce indywidualny trening.
ogolnie wiadomo,ze np.ramionami(podczas rozgrzewki na przyklad)nie wolno krecic do przodu,tylko do tylu.
ma to zwiazek z miesniami klatki piersiowej i plecow.
no ale widze,ze jedna z tych klientek ma za luzne miesni klatki piersiowej i zaczyna sie garbic.
to co robie?lamie teorie i kaze jej krecic ramionami do przodu by wzmocnic miesnie plecow-by sie w przyszlosci nie garbila.

i o to mi chodzilo-kazdy ma indywidualne potrzeby.teoria teoria,a praktyka....
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
motylek ja podaję oliwę gdyby nie skaza pewnie dodawałabym również masło
U nas najpierw było raczkowanie a pózniej dopiero samodzielne siedzenie, najpierw boczkiem a teraz normalnie prosto
Badka dziwne to z tym podnoszeniem pierwszy raz słyszę Moja pediatra powiedziała, że dziecko samo sobie krzywdy nie zrobi i jeśli samo wstaje i próbuje chodzić bez żadnej pomocy to jest ok zresztą musiałabym Kaję chyba przywiązać do krzesełka żeby jej zabronić to taka mała pchełka która nie potrafi usiedzieć dłużej w jednym miejscu no chyba że dorwie pilota:-D
Od jakiegoś czau podaję Kaji jeżówkę dla dzieci w kropelkach i muszę wam powiedzieć, że jak na razie rewelka, zadnego katarku ani przeziębienia a miałyśmy z tym problem:tak: polecam
 
Badka wyklul sie wam juz zabek, bo pamietam ze mniej wiecej w tym samym czasie nasze chlopaki mieli mala kreseczke na dziaselku:)u nas to jeszcze trwa, wystaje juz i kluje, palcow juz mu do buzi nie wkladam, boli:)hehehe
 
u nas było najpierw siedzenie potem raczkowanie, ale odstęp był minimalny moze z tydzień max...
no i jakoś nie jestem pewna czy stanie tak szkodzi skoro moja mała jak się zmęczy to sama ładnie sida, ugina nózki i siada.
 
Badka wyklul sie wam juz zabek, bo pamietam ze mniej wiecej w tym samym czasie nasze chlopaki mieli mala kreseczke na dziaselku:)u nas to jeszcze trwa, wystaje juz i kluje, palcow juz mu do buzi nie wkladam, boli:)hehehe

Tak, już jakiś czas mamy wystający ząbek.

Szarlota- u nas w nocy jest temp. 20-21 stopni, czyli w miarę ciepło, a mimo wszystko i ja nawet potrafię zmarznąć. Od niedawna odkręcam trochę kaloryfer na noc. W dzień mamy 21-23 stopnie, czyli ciepło, a nic nie odkręcam, tylko w łazience na wieczór.
 
znajoma nieznajoma gratuluję kolejnego ząbka
mama maluszka ja tego zółtka jakoś nie pilnuję:-( co z tymi waszymi zębami sie dzieje? Chyba też czas skoczyć do dentysty na przegląd:-)
Qassandra mój pije wodę i herbatkę z niekapka, mleczko z butli.
Gosiaaa dobrze że jesteś:-) to Martusia już duża dziewczynka jak umie pić z butli:-)
Dorotkaaa ja też używałam bobodent przy pierwszym ząbku, wydaje mi sie że dawał małemu ulgę na jakiś czas.
Mamula zdrówka dla dzieciaczków:-)
Michłka a co to za jeżówka? Bez recepty mżna dostać?
My tez mieliśmy mały problem ze spaniem w nocy tzn o 23, Piotruś zasnął tak jak zwykle około 20 i obudził się 22.45 i godzinę nie spał:-( za to później do rana już ok:-).Teraz właśnie śpi, a ja zmykam przygotować drugą część obiadku:-) rybkę w sosie śmietanowym:-)

Ooo jak cichutko, Piotruś jeszcze śpi, ja po obiadku:-) a Wy gdzie się podziewacie?
 
Ostatnia edycja:
Ale mam problem, Badka u nas też marzniemy w nocy. Przez to wzięłam Dominikę do siebei, a dawno tego nie robiłam. Ale już nie wiem w co ją ubierać??? Mamy 20-22 stopnie ubieram ja w body, pajac + spiworek...a moze są super ciepłe śpiworki???


aaa jeszcze pytanie o żele - ano nie stosujemy, nie stosowąłam wcześniej. Skoro działają tylko kilka minut to dla mnie nie ma to sensu. A chemia zawsze mnie odstrasza, m to już w ogóle jest przeciwny lekom.Tyle że u nas zębow nadal brak;-) tak jak i @ ;-)


hmm u mnie temp, spada do 19 stopni w nocy,palone jest zawsze z rana, w dzien do max 22 ale naprawde max bo przy wyzszej temp to sie kuzwa ciagle poce wrrr dzieciaki również...przy OLEJOWYM ogrzewaniu to mi bylo duzo latwiej trafic w okreslona temp w domu ehh

mala spi w tak jakby beciku zasuwanym ..na sobie ma tylko pajacyk bawelniany..

musze wlasnie kupic spiworek bo ten co mialam to za maly i cienszy jest od tego mojego becika ktory uzywam teraz...a on sprawdza mi sie idealnie..

Gosia wielkie gratulacje co do butelki, wreszcie sie udalo co za ulgaa;)

Zosia jakbym czytala o swojej Ameli...wszyscy ja chwala jaka grzeczna kiedy to bylismy u tesciowej teraz, ze siedzi i sie bawi grzecznie tyle czasu bez noszenia itd. ale jak tylko ja sie zostawi to ryk hehe

wiecie u nas ta jelitowka panuje, wszyscy po kolei ja przechodza wlacznie z dzieciakami w rodzinie wrrr

moja zaczela ladnie siedziec najpierw, a teraz juz jakis czas ladnie przyjmuje pozycje do raczkowania i sie tak husta raz w jedna raz w druga ..robila te ruchy juz wczesniej jak pisalam...

na tym pompowanym kolku to sie rzuca na wszystkie strony siada prostuje nogi rece...wyciaga sie za kolo by cos siegnac... cwiczenia ida pelna para

moze wkleje jakis filmik czy fote jak mi sie szybko zaladuja, Amela wlasnie spi , tesciowa odwiozlam do domciu swojego a Szymek u dziadkow buszuje bo jakze inaczej..

aaa przy niedzielnym obiadku napstrykalam Ameli focie z 4 miesieczna ewa jak sobie razem siedza..co najlepsze Ewa ciagle Ameli zabawki zabierala hehe
wczoraj znowoż z Londynu wpadla odwiedzic mnie kolezanka ze swoja 6 miesieczna cora, bosze jaka boska i madra dziewczynka..ty glowe w bok i ona tez w ta strone hehe 'a kuku' tak sie nauczyla;)

oczywiscie zabawa z Amela ta sama jak i z Ewa i tez pieknie juz sama siedzi..ciagnie sie do przodu po zabawke i ladnie sama sie prostuje..
 
Ostatnia edycja:
reklama
Do góry