reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamuśki z kaffe marzec 2010

wnika- mój maluch potrafi w nocy tak się obrócić , że tam gdzie powinien mieć nóżki ma główkę :szok: , więc obawiałam się z tą kołderką.. Jutro spróbuję go przykrywać w dzień to będę go doglądać.
Bartuś też cały czas chce siadać, nawet teraz ciężko mi go nakarmić butelką, bo siada, wierci się i chce jeść na siedząco :baffled:
Dzisiaj postęp bo zjadł trochę obiadku z jagnięciną.. reszta stoi i czeka. Może zmienią mu się smaki i za jakiś czas znów podejdę z tymi nielubianymi daniami.
Aaa i od kilku dni maluch ma zatwardzenie. Dusi 5 razy dziennie małe kopki. Cały czas go przepajam..to wodą , to koperkiem, to jabłkiem z melisą i ciągle to samo. Widzę, że się męczy jak dusi. Sama nie wiem co mam mu podać. Z tymi śliwkami nie próbowałam.
 
Ostatnia edycja:
reklama
Witajcie dziewczyny.
Wnika, Twój mały to debeściak:szok: jak on zasuwa:szok:. My na takie raczkowanie to sobie jeszcze troszkę poczekamy, zresztą chyba tak jak na ząbki:tak:. Czekamy na wszystko cierpliwie - i na naszego Filipa przyjdzie czas:-D.
Zmykam, życzę Wam spokojnej i przespanej nocki - buziaczki.

Saskiana, widzę że i Twoje maleństwo dołączyło do raczkujących - gratuluję wszystkim mamom małych sparwnych spryciuszków :)
 
Ostatnia edycja:
Wnika młody bomba a jak zasuwa :-)
Saskiana fantastycznie raczkuje Twój maluch tylko gratulować:-D
Olena Jaś cudownie się bawi , ma fajną bańkę wstańkę :tak:
Wszystkim mamą raczkujących , chodzacych dzieci gratulację

u nas na razie przy chorobie pozycja na brzuszku wzbudza płacz, jedynie siedzenie jest ok lub rączka , jak przejdzie infekcja to poćwiczymy przekręcanie się co do raczkowania to my jesteśmy daleko w polu ale młodego brat nie raczkował może to dziedziczne za to po 6 m-c kazał sie prowadzać , zobaczymy M zamówił krzesełko do karmienia Ksawcio lubi siedzieć z podpórką przesiedzi z 20 minut i się bawi , mam takie turystyczne krzesełko w fishera i tam sobie siada jak np kotlety biję .

Nie wiem jak u WAs ale u mnie pojawiają się nocne krzyki ksawcia, śpi i krzyczy przes sen i tak w ciągu noc z 5 razy , dzisiaj dałam mu viburkol i jest narazie ok może to zęby a może jakiś skok rozwojowy .
Co do spania pod kołderkami nie pomogę bo my śpimy razem .

z jedzeniem zupek czy deserków u nas krucho młody jest chory i co mu podam wszysko jest wyplute , poczekam aż dojdzie do siebie i ponowie próbę z zupkami i jabłuszkiem, pozostaję cycuś .

Mam prośbę powiedzcie mi jak się wkleja zdjęcie prz swoim profilu i suwaczki pod każdą wypowiedzią , może bym doszła do tego ale moje szkraby mi nie dadza tyle czasu w ciągu dnia na eksperymenty a w nocy róznie z tym bywa , będę wdzięczna za podpowiedź .
uciekam dobrej nocki pa
 
wklejam jeszcze raz informacje.
Jeśli chcesz coś ustawić najpierw musisz wejść w ustawienia ( po prawej na górze). Masz wtedy panel uytkownika cyli wszystko to co możesz sobie ustawiać do konta.
Jeśli chcesz mieć zdjęcie przy niku wchodzisz po lewej stronie w edytuj avatar. Wybierasz opcje 2 - i wybierasz zdjęcie ze swojego komputera. Wcześniej na komputerze musisz zmienić rozmiar zdjęcia do takiego jaki oni chcą.
Późniejsz na dole masz - zapis miany i powinno już być.

Jeśli chodzi o suwacki to najpierw muszi wybrać sobie jakiś na stronie www
np. babyboom.pl, slub-wesele.pl
Tam ustawiasz sobie suwaczki i wybierasz sobie jakie chcesz. ( masz tam krok po kroku)
Później dostajesz ( na ostatnim kroku) kody. Jeden z nich musisz skopiować i wkleić w tych naszych ustawieniach do ..
edytuj sygnaturę ( po lewej stronie) . Później musisz wziąść zapisz sygnaturę. Można wcvześniej ją podejrzeć jak będzie wyglądał suwaczek biorąc - podgląd sygnatury ( po prawej stronie)
Do suwaczka mozesz dostawić zdjęcie - wybierasz cały czas w edytuj sygnaturę - obrazek w sygnaturze. opcja 2 - wybierając zdjęcie e swojego komputera ( wcześniej zmieniasz u siebie na komp.rozmiar taki jaki wymagają) , dalej wybierasz - dodaj zdjęcie w sygnaturze, a na końcu wyślij ( po prawej stronie na dole).
Można dodać dwa suwaczki robiąc odstęp pomiędzy skopiowanymi kodami. ( wcześniej sukas odpowiedniego suwaczka).

Można dodać dwa zdjęcia, ale tego nadal nie potrafię zrobić. Jedno zdjęcie dodaje to kasuje mi się poprzednie
 
Hej

wnika-kurcze,moj schodzi na dol lozeczka-robi zakret i idzie na dol:(

olena-Ale Jas jest pocieszny-z jaka mina obserwuje ta zabawke:)

mloda- uswiadomilas mnie,ze tez musze pomyslec o jakims krzeselku do karmienia.ale ten czas leci!
to co wkleilas-praktyczne.musze tez o takim pomyslec.

co do jedzonka-moze na poczatek mieszaj Aleksowi swoje jedzenie ugotowane z jedzeniem ze sloiczka-tak zeby mogl sie do nowego smaku przyzwyczaic.i tak stopniowo te sloiczki odstawiac.
bo te sloiczkowe jedzenie jest zupelnie inne w smaku podobno.
Mojemu podalam sloiczek to w sumie nie mardzil-jadl.

marta-moj tez jeszcze nie siedzi sam.pcha sie do gory,ale nie umie utrzymac rownowagi.
nie przejmuj sie tym pytaniem pediatry.czesc dzieci juz siedzi a czesc nie.

wnika-he he,ale twoj brzdac ma speeda:):)

sagapo-tak szczerze to im dluzej malec nie chodzi,nie pelza tym lepiej dla mamy.bo jak juz ruszy to musisz miec oczy wokol glowy,a tak jeszcze sobie mozesz odpoczac:)

krismam-ja karmie od kilku dni znow tylko piersia.i moj maly tez sie zaczal w nocy z krzykiem wybudzac.tez spimy od 2 dni razem.nie wiem czy to ma zwiazek z tym karmieniem hmm

a czytalam o tym jak wszyscy razem spicie-plus pies:):)to sie nazywa:rodzinka w komplecie:)
my tak z bratem tez mame molestowalismy.moja mam jednak po kilku latach nie wytrzymla:uciekala przed nami do najpierw mojego lozka:to my z bratem za nia.Potem do brata lozka:to znow ja gonilismy.
i w sumie nocki odbywaly sie na wedrowkach.
az tata sie wkurzyl i zabronil nam wchodzic do ich lozka.ale byl placz!

uciekam,do moich chlopakow.

aa mialam pytac.no ja nie wiem co to!u Kasjanka w odbycie zauwazylam jakis babel.nie boli go to,ale co to moze byc???
moze od termometra,mierzylam mu temperature z 3 razy dziennie ostatnio.ale z wazelina i bardzo delikatnie to robilam.
juz mialam takie nerwy,ze na pogotowie chcialam jechac.eM mnie uspokoil.no ale jak do jutra nie zejdzie....

zna sie ktoras z mamus na tym?
 
Witajcie!!
Ja tylko chciałam się przywitać. Ostatnio mam dużo roboty. Moja siostra była na przymiarce sukienki, wyglądała prześlicznie. Dumna jestem że mam taką śliczną siostrzyczkę :-). Mam trochę roboty z przygotowaniami. Ale nie narzekam, lubię takie dekoracyjne sprawy. Do tego jeszcze muszę sobie dopracować kreację :-).

A i do tego mam trochę roboty związanej z pracą. Jeszcze do niej nie wróciłam, a już mam roboty ... no cóż, jak ktoś żyje pracą :-) ja swoją lubię, więc, to przyjemność, choć teraz przy Samusiu, trochę muszę kombinować z czasem. Ale wszystkiego można się nauczyć, pewnie organizacji czasu też :-). W pon idę na pierwsze zebranie do moich maluszków, wrócę do nich w październiku, ale dyr zaproponowała, co prawda przez moją koleżankę, bo do mnie chyba śmiałości nie miała, by dzwonić, wie że jestem na urlopie teraz, wiec zaproponowała, żebym była na tym pierwszym zebraniu, co by rodzice mnie poznali. Trochę papierkowej roboty miałam z tym zebraniem, ale już sie wyrobiłam.

A i do tego projekt ekologiczny na konkurs prezydenta miasta, który napisałam będąc na macierzyńskim, wygrał dofinansowanie :-) cieszę się jak nie wiem co :-). Ale teraz muszę z kopyta ruszyć z realizacją tego projektu. On ma zaplanowaną realizację od września, więc moja zmienniczka będzie go realizowała na razie z dziećmi sama, ja za to będę go realizowała, od strony technicznej i organizacyjnej z domu, telefonicznie, mailowo :-) . Same widzicie kupę roboty. Dyr zaproponowała, co bym w związku z tym konkursem, już w tym roku zaczęła awans zawodowy .... hmmm do tej pory było że w tym roku nie zaczynam stażu ... ale może szkoda by mi taki projekt nie wszedł do teczki .... ale co za tym idzie do 20 ego mam napisać plan rozwoju na 3 lata ...a to dość krótki termin ... wiec nie wiem w co ręce włożyć.

Poczytam was wieczorkiem. Dziś lecę do mamy szyć bolerko dla mojej siostry. Takiego misia :-).

Hmmm, chyba udam się do ciebie Ważka na korepetycje z organizacji czau, bo wiem, że ty to sprawnie sobie radzisz z tym wszystkim, dzieci, dom i jeszcze pasje ...

Samuś lepiej, nie płacze za wiele, nie grymasi.
 
Witam


Badka śliczne dzięki na prawdę ogromniaste dzięki :-) i buziole

Saskiana a jak Kasjanek sięe czuje , jak jego temperatura , nie pomogę z bomblami nie wiem co to ale może tak jak myślisz całuje gorąco i trzymam kciuki za WAs:-)

pozdrawiam gorąco
 
Hej Mamusie!
Chyba zajęte wszystkie bo nawet nowych zdjątek na nk nie widze;-) Tzn. ja coś dodałam i chyba zaraz coś dorzucę-tyle ich teraz robimy ze się zdecydować aż nie mogę. :laugh2:
Badka ja nie używam kołderki i poduszki, na podunie to chyba za wcześnie, a z kołdrą też bym sie bała-mimo wkładania pod materacyk. Polecam spiworek, mała śpi w nim grzecznie, obraca się w nim, nawet do karmienia w nocy biorę ją w śpiworku. Tylko rano trzeba szybko reagować bo corcia lubi trzasnąć mega kupala zaraz po obudzeniu-czyli o 6-7 mej rano... A ten śpiworek długo schnie po praniu ;-)
Yra mam taką zabawke ale nie wpadłam na to aby pokazać córci- teraz też ją przetestujemy :-)
Saskiana nie wiem co to więc nie pomogę... Trzymam kciuki za zdrówko Kasjanka
Goyek fiu fiu widzę że dzielnie dajesz radę-obrotna z Ciebie mamusia!
Pewnie wkrótce wszystkie marcówki znów wrócą do pracy a ja dalej będe kurą domową...dziś jest taki artykuł na onecie-no cóż też się czuję "zdziadziała". Tzn. jestem bardzo na bieżąco z polityką, ale wypadam z zawodu no i faktycznie częsciej sprzątam niż sie maluję...hm
Ostatnio przerabiałam takie "pasje" jak sudoku teraz obrazki logiczne. Ale jak juz się obcykam że nie mogę znaleźć nic trudnego to znów się nudzę. Na dodatek zaraz wraca sezon seriali i m znów będzie płakał że się nimi "ogłupiam" :baffled:
 
reklama
Szarlota sto lat dla Twojego skarba wczoraj miał urodzinki :-):-)

Goyek ty jesteś sup:-)er babka i jak obrotna a przytyło ci sie chociaż trochę?
i na tym kończę młody się buntuje spadam na moment a gdzie kupiłyście t ę bańkę wstańkę to to Szarloty i Oleny?
 
Do góry