reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamuśki z kaffe marzec 2010

aa mialam pytac.no ja nie wiem co to!u Kasjanka w odbycie zauwazylam jakis babel.nie boli go to,ale co to moze byc???
moze od termometra,mierzylam mu temperature z 3 razy dziennie ostatnio.ale z wazelina i bardzo delikatnie to robilam.
juz mialam takie nerwy,ze na pogotowie chcialam jechac.eM mnie uspokoil.no ale jak do jutra nie zejdzie....

zna sie ktoras z mamus na tym?

może rzeczywiscie to od tego termometru..kurcze nie spotkalam sie z takim czyms to nie wiem..

Hmmm, chyba udam się do ciebie Ważka na korepetycje z organizacji czau, bo wiem, że ty to sprawnie sobie radzisz z tym wszystkim, dzieci, dom i jeszcze pasje ...

oj poradzisz sobie ..aby tylko wszystko jakoś rozłożyć w czasie i da się radę :tak: później będziesz z siebie Mega dumna :tak: jak trzeba coś zrobić to nie ma bata ..trzeba nawet nie 'spać' :p

Hej Mamusie!
Chyba zajęte wszystkie bo nawet nowych zdjątek na nk nie widze;-) Tzn. ja coś dodałam i chyba zaraz coś dorzucę-tyle ich teraz robimy ze się zdecydować aż nie mogę. :laugh2:
Badka ja nie używam kołderki i poduszki, na podunie to chyba za wcześnie, a z kołdrą też bym sie bała-mimo wkładania pod materacyk. Polecam spiworek, mała śpi w nim grzecznie, obraca się w nim, nawet do karmienia w nocy biorę ją w śpiworku. Tylko rano trzeba szybko reagować bo corcia lubi trzasnąć mega kupala zaraz po obudzeniu-czyli o 6-7 mej rano... A ten śpiworek długo schnie po praniu ;-)

ja tez mam śpiworek i cos w podobie jak śpiworek...zakładam małej choć śpi z nami bo wierci się nie wyobrażalnie:no: w nocy potrafi przekręcić się na brzuszek i tak spać:no:
ja też kołderkę wprowadzę jak najpóźniej. Szymek już po pół roku spał pod kołderką ale on dotąd w ogóle się nie odkrywa ..nie było z tym problemu jak i z tym aby się w pościeli zakopywał..ale wygodniej w śpiworku i się nie martwię ze sie Amela odkryje;)


Dzis znów na targu byliśmy ..małej stos zabawek nakupowałam ehh jak i Szymkowi pewną grę za 2f hihi frajde nawet my mamy:P

YouTube - interesujaca gra wrzesien 2010.wmv

Olena Jasiu ślicznie się bawi..jak moja Amela podobne ciekawe spojrzenie:laugh2:

aa i fotka pod tytułem ..co by tu wybrać:):) eh

http://img444.imageshack.us/img444/5194/dscn4757x.jpg
 
Ostatnia edycja:
reklama
hej.

bylismy w klinice-ten babel to od tej 3dniowki.jakas reakcja na wirus.nic groznego uffff,mamy smarowac to antybiotykiem.a tak to uszy,nos,gardlo czyste ufff.
no i wyszla wysypka-Taka ledwo widoczna,ale lekarz mowil,ze koniec 3dniowki:)

to nasz pierwszy wirus u Kasjanka.i panikujemy,az sie lekarz z mojego meza smial jak mu moe em wytlumaczyl,ze to na pewno od tego,ze przestaje karmic piersia i wprowadzilismy stale posilki.no i dziecko nie wytrzymalo tego psychicznie i sie rozchorowalo.ja juz tez nic nie mowilam he he

poczytam was pozniej,bo padam teraz ze zmeczenia
 
no My kuiliśmy tą

http://www.berbeka.pl/313_fisher-price-kula-pelzak.html

(jak sie ją dotknie to ona jakby ucieka;)) i daliśmy raptem 2f i nawet nie wiedziałam że ona aż 90zl kosztuje:/ ..u jednej kobitki nakupowałam tych różnych zabawek i zaraz posprawdzam ile bym dała jakbym kupiła ze sklepu wrrr..taki dziś miałam cel;) cieśze sie jak głupia bo widzę że dużo zaoszczędziliśmy:O

Saskiana no to super że już po wszystkim , jeszcze tylko ten antybiotyk(był ' bardzo' potrzebny?) niech pomoże:*

Olena zrobiłam dzis Ameli ten serek ..z 75g twarogu chudego zmieliłam , do tego 3 lyżeczki malin i troszke cukru nie całe pół łyżeczki..jak się okazało przez owoce nie trzebabyło dodawać nic płynnego..konsystencja jak serek kupny(dotąd trzeba mielić) ..dla małej mam na dwie małe porcje na początek..już wszamała i bardzo jej smakowało:)
w ogóle nie robiłam więcej bo Szymek nie chce..on woli ten swój kupny a szkoda:p
 
Ale wczoraj miałam dzień ... Marta chyba jednak mi się pochorowała. Piszę, że chyba, bo nie mogłam się dodzwonić do naszej pediatry i poszłam z Nią na pogotowie. Co było wrzasku to szok. Jakby Ją tam ktoś ze skóry obdzierał, albo wrzątkiem polewał. Pani doktor posłuchała, pooglądała i w sumie stwierdziła, że poza minimalnie zaczerwienionym gardełkiem nic niepokojącego nie widzi. A Marta cały dzień mi spała, w ogóle bawić się nie chciała i najlepiej było na rękach wtulona we mnie albo w babcię. Jedzenia w ogóle nie wołała ... normalnie, jak nie moje dziecko. Jutro idziemy do kontroli do naszej pediatry, zajrzy Jej jeszcze do uszek. No wczoraj pani doktor stwierdziła, że to może przez zęby, bo idą "całą parą". Jedyneczki jakoś bezstresowo wyszły, a teraz zapowiada się koszmar.Marta usnąć nie mogła, sama nie wiedziała czego chce. No i jak obejrzałam te Marty dziąsełka, to wychodzi mi na to, że Marcie idzie dolna trójka ...
Dziś już jest troszkę lepiej. Marudzi, ale nie jak wczoraj, no i trochę się bawi i śmieje, ale jeszcze tak nieśmiało ... jak to mówi moja mama "uśmiecha się tak pod wąsem".
 
Gosiaaa ale bol:(kurcze az plakac sie chce jak malenstwo choruje, buuuza buzka dla WAS!!!

Nika - pozwol ze bede pisac po staremu:) gratulacje!!!

Olena - super zabawka, chyba sie skusze i malemu taka kupie

moj maly nadal sie budzi 2 razy na jedzenie:(dzisiaj ledwo co wstalam, choc i tak mam luz, bo zje i spi dalej

no nic..to na tyle..buziole

aaaa Wazka ale Amelce glowa latala:)haha i jaka buzia rozdziawiona...cos pieknego!slicznie siedzi

dobra, teraz to spadam

aaa nie...Wnika = maluszek torpeda:)pieknie!!!
 
Ostatnia edycja:
dziewczyny mam pytanie
kupilam dzisiaj arturkowi mleko nastepne 2 zawiera jakies ilosci witaminy D3
chce jutro sprobowac je podac, ale arturek dodatkowo dostaje dziennie kropelke witamy D3 i teraz nie wiem czy podawac ja dalej jezeli to mleko ta witamine zawiera? Ta witamina jest niebezpieczna w nadmiarze i w niedoborze wiec nie wiem co robic :( moze ktoras z Was przerabiala juz zmiane mleka i wie co i jak
 
Sawanna zapewne w 100ml tej witaminy jest 1,2 mikrogram(zobacz i przelicz)...jesli maly na dzien zjada z 800ml to juz tym zapewnia sobie dzienna dawke, do tego dochodzi inne pozywienie 'stałe' i kaszki na mleku...jedna kropla zawiera z 12mikrogramów a 10 to dzienna potrzebna dawka..zalezy tez jak dziecku sie ta witamina wchlania a wiadomo ze naturalna lepiej..zapewne jesli mu podasz teraz jeszcze ta krople dziennie to go nie przewitamizujesz, skonsultuj to z pediatra co sadzi,,bo moze ci powie abys co drugi dzien mu podawala badz co dzien i najlepiej zrobic badania pod tym katem jesli masz mozliwosc...

ja daje co 2 dzień od 6 miecha..karmienie ostatnio juz mam mieszane(piers butla)
 
reklama
Super jest ta zabaweczka ktora sie Jasiu bawil :) sama sie zastanawiam nad jej kupnem

Co do spania ja wkladam Arturka do spiworka i pod koldre z ktorej i tak sie wykopuje. Ostatnio mi sie budzil w nocy co godzine. Ja zmeczna szlam przykrywalam go i dawalam mu smoczka i zasypial od razu. Za godzine to samo... i rano sie zorientowalam chyba co moglo byc powodem. Mysle ze bylo mu zimno w gorna partia cialka bo mial zimne lapki i nosek :( dlatego pod pizamke juz wkladam body z dlugim rekawem. Biedaczek ale dobrze ze nawet katarku nie dostal.

Co do mleka to kupilam Bebiko 2
nawet nie mam czasu poczytac w necie o tym dlatego Was pytam.
Mamy remont i kurde nawet spimy wszyscy w 3 w salonie. Artur ma tu swoje lozeczko a my na samym materacu z naszego lozka czyli mamy jeden wielki burdel..........

Wazka dziekuje :) przelicze to sobie. Do pediatry idziemy na szczepionke chyba za tydzien to akurat sie dowiem, ale przez ten tydzien musze miej wiecej wiedziec co i jak :p

Jeju patrze na Wasze maluszki i stwierdzam ze urodzilam obiboka :)

Wazka Arturek ma identyczna grzechotke z Chicco :D

bardzo fajna strona :) Witamina D - Mamopedia
Wg niej zalecana dawka to 400 jm a jedna kropla Devikap zawiera 500jm
Artur zjada 570ml mleka dziennie a w 100ml znajduje sie 1,5 um wit D3 co daje w sumie 8,55um a norma dzienna wynosi 10um takze mysle ze nic sie nie stanie jak sie wstrzymam z kropelkami przez tydzien do konsultacji :D
sorry za spam :D ale jak zwykle pisze mysli na bierzaco

cholera nie wiem :/
mamy zalecona jedna krople w ktorej znajduje sie 500 j.m. D3
W necie wyczytalam ze niemowleta karmione sztucznie maja niby w mleku calkowita potrzebna dawke :/ ja sie chyba wstrzymam z tymi kroplami przez tydzien skoro sa w mleku i skonsuluje sie z lekarzem bo nie chce przedobrzyc
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Do góry