reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamuśki z kaffe marzec 2010

hej

u nas nocka spoko-ufffff!!

mamula-no ja tez gdybym druga kreske teraz zobaczyla to bym spanikowala:-)na razie przy jednym chcemy zostac.tak za 2-3latka nastepne.
a ja tez mam lenia-a ze wczoraj mialam to dzis juz nie wypada miec:-)a mam.

savanna-plesniawki moga wystapic w kazdym wieku.ja mam taka slaba flore bakteryjna w jamie ustnej,ze mam czesto.w trakcie ciazy nie mialam ani razu-dziwne.
a szczegolnie jak zaczynam chorowac-to mi sie robia.

mloda-nie mam pojecia,skad ta nagla niechec do kapieli.wiem tylko,ze dzieci w roznych okresach swojego zycia maja rozne pomysly.
sprawdz czy z siusiakiem wszystko ok-czy nie jest zaczerwieniony i go nie boli jak wkladasz do cieplej wody.

asiulek-to dusia tez ci czadu daje:-)
ciekawe jak u natki dzis:)

lece do garow-pozyteczne ale malo przyjemne.nie chce mi sie jak choooleeerraa!
 
reklama
goyek - 2 dni opieki nad dzieckiem przysługują w danym roku albo ojcu albo matce dziecka , które nie ukończyło 14 lat. Z reguły na początku roku składa się oświadczenie w zakładzie pracy o korzystaniu z takiego uprawnienia. Jeśli Ty składasz takie oświadczenie , że chcesz skorzystać, to pod Twoim oświadczeniem będzie musiał podpisać się mąż, że nie będzie w danym roku korzystał z uprawnienia.

Wzór można podejrzeć na moim blogu
Czas macierzyństwa - Wzory pism - bloog.pl

Jeśli Twój eM skorzystał już z jednego dnia to chyba składał oświadczenie u siebie w pracy ? na dwa dni ?

Co do zwolnienia na dziecko, to w przypadku gdy dziecko zachoruje lekarz przepisuje na nas zwolnienie " na opiekę nad dzieckiem" .

Saskiana - dobrze, że mieliście spokojna noc, bo zapowiadała się burzliwa.
Nie ma za co ( dot. książka)
Dziękuje za komplement - ja swojego imienia nie lubię hehe
 
badka-a powinnas lubic.bardzo,ladne kobiece imie.kojazy sie z darem od boga.
ja lubie rzadkie imiona-moge wtedy ich brzmienie dopasowac do osoby.jak jest duzo tych samych imion to traca one na swojej wartosci bo przykladowo:5 dziewczyn w kolku znajomych o tym samym imieniu,to wiadomo ze kazda z dziewczyn jest inna i to imie staje sie takie nijakie.
a jak masz swoje,nietypowe imie to mozesz wczuc sie w jego brzmienie i znaczenie.
 
dzien dobry'

Badka dzieki za ksiazke:)dzisiaj ja przeczytam i moze od jutra sie skusze na jakas dietke,choc nie jestem ich zwolenniczka

u nas nocka ok, wlasnie polozylam malego kolo taty i sobie spia, mam 1,5h wolnego:)my juz po spacerku, bo taka sliczna pogoda ze szok, jak to sie szybko zmienia

ide kapatki, troszke relaksiku dla siebie:)

buzka
 
Hej:-) my juz po alergologu. Więc teraz pełną gębą rozszerzamy dietę:happy2: Ciekawe jak to bedzie, bo córcia łyżeczki ni w ząb :szok:no i mam jak najszybciej dodawać mięsko. Lekarka mówiła żeby kupowac osobno i na razie max. dawka na 1 obiad to płaska łyzka stołowa.
Goyek widzę że Badka Ci już objaśniła.
Mamula co do biegunek. Ja słyszałam ze w sumie nie ma leków dla dzieci. Wszystkie polegają na blokowaniu objawów więc nie stosuje sie ich u szkrabków tylko należy zapobiegać odwodnieniu...U nas na razie szczęsliwie odpukać nic się nie działo.
A jak byłam w przychodni to byli rodzice z takim 1,5 rocznym chorym chłopcem który strasznie marudził. A tu akurat wielka koleja do zabiegowego. No i w końcu jakas kobita po 40 stce powiedziała żeby zajęli się tym dzieckiem bo nie da się wytrzymać, nawet powiedziała że nie można patrzeć jak rodzice je "maltretują" Oj matka zaraz zareagowała-strasznie ją wkurzyło to "maltretowanie". Zaraz się znalazły osoby popierające dwie strony sporu. Niestety ludzie czasem zapominają jak to cięzko jest z dziećmi..
 
ładna pogoda ..hmm tylko pozazdrościć
u nas nadal mgła, ale jutro sklepy zamknięte więc zaraz wyruszamy na zakupy, już nie będę popołudniu mężowi truć jak wróci z pracy..

co do biegunki - to masz racje jak do te pory to tylko przypisywali smecte i tym podobne "wstrzymywacze" a nasz nowy pediatra przypisal nam - Nifuroksazyd - to zawiesina przeciwbakteryjna, ona nie wchłania się z przewodu pokarmowego i wydalana jest w postci niezmienionej....wogole ten lekarz przypisuje leki o których nawet nigdy nie słyszałm, a przecież starszy chorował już nie raz..i co najważniejsze zawsze trafnie, bo działają natychmiastowo...a przede wszystkim ciesze się,że nie wciska odrazu antybiotyku - tylko lżejsze leczenie, a gdy po dwóch dniach nie byłoby efektu, to dopiero wtedy wypisuje antybiotyk....no nic nagadałam się -ale jestem poprostu zachwycona tym doktorkiem heh


Czy Wasze szkrabiki piją z chęcią mleczko? kurcze u nas już tylko butla rano i na noc..w ciagu dnia nie ma mowy by wepchac smoka od butli Maksiowi bo buźki - fakt łądnie wcina obiadki, kaszki, deserki - ale boje się, czy to jednak nie za mało mleka?
 
Mamula u nas pierwsze sniadanie to mleko z dodatkiem kleiku kukurydzianego albo ryzowego, drugie sniadanie to samo mleko i kolacja kaszka. Tez mielismy kryzys mleczny ze Artur strajkowal ale juz dajemy rade choc czasami niedojada tych porcji mlecznych za to nadrabia obiadkami ktore zawsze chetnie wcina i deserkami czy soczkami. Mysle ze jak juz te 2 posilki daje rade zjesc to spoko. nie ma co dziecka zmuszac bo tylko go zniechecisz do butelki i juz w ogole ci mleka nie wypije :-p
z pewnoscia niektore dzieci szybciej odstawia mleko i zaczna jesc "normalnie" i kto wie czy Maksiu do nich nie bedzie nalezec ale to nic zlego.

Dziewczyny mam pytanie. Jak sobie radzicie z lekkimi przeziebieniami?? Bop nie chce z takiego powodu leciec do przchodni do dzieci chorych zreszta uwazam ze srodki farmakologiczne to ostatecznosc tzn jak jest temperatura, ostry kaszel albo straszliwy katar. U nas jest taki lekki katarek i lekki kaszelek i nie wiem co moge zrobic "na wlasna reke". Temperatura wczoraj w ciagu dnia wynosila niecale 38stopni ale niedlugo potem spadla do 36,6
znalazlam cos takiego http://www.grabieniec.pl/pokaz_artykul.php?id_artykulu=723 ale nie widzialam tego nigdy w sklepie moze w aptece znajde :-p
 
Ostatnia edycja:
Dziś pożegnałyśmy się z cycusiem, myslę, że 8 miesięcy wystraczy. Fakt Lilianka jadła z niego tylko nad ranem ale jadła. Dziś obudziła się około 4 i zrobiłam jej po raz pierwszy butelkę. Na początku to przytulała się i tak dziwnie patrzyła potem złapała smok i wyciągnęła całe 220 ml nie spuszczając ze mnie dziwnego wzroku. Po wypiciu chcę ją do łóżeczka a ona w poszukiwaniu piersi ustkami mi wędruje.

mloda mi w trakcie karmienia piersią nawet 1 kg z wagi nie zleciał, więc zazdroszczę mamusiom, które chudły w trakcie karmienia. Moja położna powiedziała, że minimum trzeba 6 miesięcy karmić po dopiero po takim czasie zaczyna sie chudnąć ale coś mi się wierzyć nie chce. Tłumaczę sobie, że może tak się stało bo 8 tygodni po porodzie dostałam pierwszy okres to i gospodarka hormonalna inaczej wygląda.

happyM u nas z mlekiem nie ma problemu, czasami musze małej dawać zamiast obiadu butelkę i wrzeszczy i nie chce jeść (szczególnie jak się nie wyśpi).
 
tina u nas maly szybko zapomnial o piersi:)

mamula-zalezy ile dajesz i jakie to mleko dajesz.bo jak np.200-235 rano i wieczorem to starczy.na mojej mm 2 bylo napisane,ze max.to 3 razy dziennie.
ja daje 2-3 razy ale do tego raz kaszke na mm,raz na krowim,do tego jogurt.

ja teraz zmienilam ta mm2 na mm1 spowrotem,bo u nas byly male problemy z karmieniem-maly jadl za duzo i za czesto,musialam troche pokombinowac,zanim poszlibysmy do lekarza i by robili mu wszystkie badania.
no i jest lepiej-daje wiecej tlusczu w ciagu dnia,i rano i wieczorem 200-235ml-butelke.
z tym,ze w ciagu dnia mu cos jeszcze na mleku robie.

savanna-nie mam pojecia co na to przeziebienie.w kazdym razie dzialaj szybko,zeby w cos gorszego sie nie przerobilo.
dziewczyny na pewno poradza jak sie zjawia.

szarlota-no to zaczynasz z mieskiem:)trzymam za was kciukasy,bedzie dobrze:-)
 
reklama
Do góry