reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamusie ze Stanów

reklama
Dusia piekne masz zdjecie w podpisie coreczki
Dzieki!

Wama- Sliczna dziewczynka z Poli

strasznie powazna Pola ;-)
a jeszcze straszniejszy fakt ze czas tak blyskawicznie ucieka...niedwno jeszcze z brzuszkiem siedzialas a tu juz Pola ma miesiac!!! Nie wspominajac juz o dzieciaczkach Dusi i Owlrene!!!

Prawda dzieciaki tak szybko rosna ze az strach, zaraz mala zacznie chodzic ;-)

U nas po staremu. czasu brak jak zwykle. Jeszcze teraz koniec szkoly wiec co chwile jakies papiery do pisania. Dziecko moje jest bardzo grzeczne i juz przesypia noce (tylko to mlodsze bo starsze jeszcze sie raz budzi). W dzien tez potrafi duzo spac a jak nie spi to sobie grzecznie lezy. A Michalek troche lobuz ale chlopak wiec tak chyba musi byc haha
 
Wama corcia przeslodka. A co do czasu to chyba wszytskie narzekamy na jego brak. A jak dzieicaczki sie dobrze chowaja to wogle leci i leci. U nas z natalka mozna juz praktycznie gadac na calego, oczywiscie ma swoje ulubione zdania lub zwroty, ktore wkoloko moze gadac. Wiec czasami "wysiadam", bo mi juz jezyk kolkiem staje od tych odpowiedzi. Ogolnie wszytsko ok. Widze, ze nic nie gadacie o naszym spotkaniu, to pewnie nic z tego nie wyjdzie?
 
Dusia ja praktycznie zapomnialam, ze sama juz tez obchodze te swieto. A tak dosc milo byla, bo moja mama napiekla paczkow i jadlo sie oj jadlo.
 
Dziewczyny, przepraszam, ze wpadam Wam na watek :) Mam goraca prosbe czy mozecie wypowiedziec sie na temat fotelikow Eddie Bauer ALPHA OMEGA model: DELUX 3 in 1 CONVERTIBLE CAR SEAT do 45 kg (425 zeta +wysylka 100 zl) oraz Evenflo "3 in 1" model: SYMPHONY CONVERTIBLE CAR SEAT (765 zl)?
Jak te foteliki wypadaja w crash testach czy w USA uwazane sa za bezpieczne? Prosze o porade, zastanawiam sie nad kupnem za posrednictwem Allegro.
 
Dziewczyny, przepraszam, ze wpadam Wam na watek :) Mam goraca prosbe czy mozecie wypowiedziec sie na temat fotelikow Eddie Bauer ALPHA OMEGA model: DELUX 3 in 1 CONVERTIBLE CAR SEAT do 45 kg (425 zeta +wysylka 100 zl) oraz Evenflo "3 in 1" model: SYMPHONY CONVERTIBLE CAR SEAT (765 zl)?
Jak te foteliki wypadaja w crash testach czy w USA uwazane sa za bezpieczne? Prosze o porade, zastanawiam sie nad kupnem za posrednictwem Allegro.
Evenflo jest troche lepszym fotelikiem, Eddie Bauera stanowczo nie polecam, jest wiele innych lepszych fotelikow wypadajacych doskonale w tutejszych testach niz te....Za najbardziej bezpieczne uwzane sa foteliki firmy Britax (Boulvard CS, Advocate CS, Marathon), Sunshine Kids Radian XTSL i 80SL, jest tez The First Years True Fit C630 (poprzednio firma dystrybutowala ten fotelik pod nazwa Compass) ktory otrzymal bardzo wysokie notowania z the National Highway Traffic Safety Administration. Aczkolwiek generalnie istnieje zasada ze "nasze" foteliki przystosowane sa do warunkow tutejszych a w Europie macie wiele innych doskonalych i bezpiecznych fotelikow, nie rozumiem tej potrzeby kupowania na allegro czegos czego nie znamy, jesli chcesz fotelik odmienny od tego ktorym kolezanki woza swoje makluchy to sprobuj sprowadzic sobie fotelik szwedzki - nie ma chyba bardziej bezpieczniej skonstruowanych fotelikow niz w Szwecji.....kraj w ktorym dzieci odnosza najmniej obrazen podczas wypadkow a takze jest najnizsza smiertelnosc powypadkowa.
 
Pytam, bo o opinie prosił znajomy taksowkarz, chciał kupic jeden fotelik z duza rozpietoscia wagowa. W Polsce taksowkarze nie maja obowiazku wozic dzieci w fotelikach, znajomy jednak chce a tylko takie dwa znalazl na Allegro ( od 2,5 kg do 45 kg).

Co do Szwecji, spędziłam tam ponad miesiąc wakacji dawno temu, w tym kraju jest inna kultura jazdy, ludzie przestrzegaja przepisów, są zdyscyplinowani, a ich drogi są "normalne" w sensie nawierzchni, może stąd takie a nie inne statystyki.
Swoją drogą ja również rozglądam się za nowym fotelikiem dla córki - najchetniej z funkcją pozwalającą rozłożyć fotelik (gdy dziecko zaśnie) do spania, bez potrzeby wysiadania z samochodu. Z "rozkładanych" w ten sposób dostępnych w Polsce mam CONCORD TRANSFORMER XT ISOFIX za 1100 zł, trochę drogo, no i część przy głowie za bardzo rozbudowana, mojej córce przeszkadzało to w patrzeniu przez okno :/ Mamy dwa samochody - dwie skrajności: małego Seata Arosę i dużego pickupa Dodge Ram. Jak jeden fotelik pasuje do małego to źle się "układa" w dużym :/
 
reklama
Pytam, bo o opinie prosił znajomy taksowkarz, chciał kupic jeden fotelik z duza rozpietoscia wagowa. W Polsce taksowkarze nie maja obowiazku wozic dzieci w fotelikach, znajomy jednak chce a tylko takie dwa znalazl na Allegro ( od 2,5 kg do 45 kg).
rozumiem, myslalam ze szukasz dla siebie bo nie wiem dlaczego ale od jakiegos czasu zauwazylam na roznych forach zainteresowanie "naszymi" produktami zwlaszcza fotelikami czy wozkami i sciagania ich przez Allegro w zasadzie na slepo co dla mnie jest niezrozumiale zwlaszcza ze w Europie jest ogromny asortyment tych dobr dostosowanych doskonale do panujacych tam warunkow. Z tego co wiem to Sunshine Kids Radian XTSL i 80SL tez bywa na Allegro, sprzedaje je sklep z Nowego Jorku.

Co do Szwecji, spędziłam tam ponad miesiąc wakacji dawno temu, w tym kraju jest inna kultura jazdy, ludzie przestrzegaja przepisów, są zdyscyplinowani, a ich drogi są "normalne" w sensie nawierzchni, może stąd takie a nie inne statystyki.
akurat nie dokladnie kulture jazdy czy warunki drogowe mialam na mysli a raczej fakt ze w Szwecji dzieci jezdza tylem do kierunku jazdy do przynajmniej szostego roku zycia co znacznie uszczupla te statystyki jesli chodzi o powazne obrazenia czy smierc na drogach. A bedac przelotem na wakacjach w dodatku dawno temu moze nie do konca interesowalas sie tematem fotelikow;-) bo ja przyznam ze bylam w wielu miejscach Europy ale zastrzelcie mnie bo nie wiem jakimi fotelikami wowczas jezdzono:-D

Swoją drogą ja również rozglądam się za nowym fotelikiem dla córki - najchetniej z funkcją pozwalającą rozłożyć fotelik (gdy dziecko zaśnie) do spania, bez potrzeby wysiadania z samochodu. Z "rozkładanych" w ten sposób dostępnych w Polsce mam CONCORD TRANSFORMER XT ISOFIX za 1100 zł, trochę drogo, no i część przy głowie za bardzo rozbudowana, mojej córce przeszkadzało to w patrzeniu przez okno :/ Mamy dwa samochody - dwie skrajności: małego Seata Arosę i dużego pickupa Dodge Ram. Jak jeden fotelik pasuje do małego to źle się "układa" w dużym :/
wlasnie przegladnelam sobie filmik na temat tego fotelika i zastanawia mnie jaka to funkcja "rozkladania" chodzi ci o ten kat odchylenia do tylu? U nas ma to chyba kazdy z fotelikow. To sie nazywa po tutejszemu "reclining mode". Moj siedmiolatek jezdzi takim Graco i napewno do samego konca bedzie uzywal tego fotelika. W tej chwili jest zapiety pieciapunktowym pasem (krzyzakiem) ktory jest wbudowany w fotelik a za kilka miesiecy odczepimy te pasy i bedziemy go zapinac samochodowymi. Fotelik ma LATCH (czyli amerykanski odpowiednik Isofixa), ruchomy zaglowek, odchylanie do tylu do spania (aczkowiek nie jest to jakis wielki kat), mozna odpiac oparcie i uzywac jako podwyzszenia dla calkiem starszego dziecka. Mlodociany za to jezdzi ciagle tylem do kierunku jazdy w Britaxie Boulvard CS o ktorym wspomnialam we wczesniejszym poscie. Troche drogi to fotelik bo ponad trzy stowki (aczkowiek mozna dostac taniej na corocznych wyprzedazach modeli pod koniec sezonu), niestety jednak wszystkie te lepsze foteliki maja takie ceny mniej przyjemne dla kieszeni. Pasazer Boulvarda ma teraz prawie dwa i pol roczku i mam nadzieje ze jeszcze z rok pojezdzi tylem. Pozniej oczywiscie przelozymy go kierunkiem do przodu i powienien nam wystarczyc jeszcze ladna chwile. Gdybym teraz kupowala sprobowalabym ten fotelik Compass ktory tak dobrze wypadl z ostatnich testach. My mamy po dwa foteliki, u nas ja jezdze duzym samochodem a maz osobowym ale jestesmy oboje na tyle leniwi ze nie chcialo by nam sie przepinac fotelikow, zreszta czesto jest taka sytuacja ze nie wiadomo co sie wydarzy w ciagu dnia i ktore z nas bedzie odbierac dzieci ze szkoly wiec tak jest wygodniej zeby kazdy z nas mial swoje foteliki. No to tyle z tematu fotelikow ;-) Swoja droga milo ze strony twojego znajomego taksowkarza ze chce dbac o dobro dzieci swoich klientow.
 
Do góry