reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamusie ze Stanów

reklama
Maniu, ja Tu zagladam i podczytuje tyle, ze pisac jakos nie mam o czym. Do wizyty jeszcze ponad tydzien a czuje sie tak jak nie w ciazy- zadnych mdlosci, zachcianek, boli. Normalnie gdyby nie pierwsze usg w 8t wogole bym nie uwierzyla. Teraz tez powatpiewam ale co ma byc to bedzie.Swoja droga zastanawiam sie czy ta druga wizyta bedzie rownie bezosobowa jak pierwsza. Za czarujacym usmiechem pani doktor jakos trudno mi zlapac nutke prawdziwego zainteresowania w poszczegolne przypadki. Ale szpitale pewnie wszedzie sa takie same niezaleznie od kraju.
Pomalu tez przywykam do tego spokojnego zycia - bo to co jest dla mnie tak naprawde w tej calej Ameryce zupelnie nowe, to fakt, ze nagle nie mam zadnych konkretnych zajec. Po dosc intensywnym zyciu w Europie taka zmiana przygniata. Dziwne jest to, ze jak studiowalam i dorabialam to zaklinalam sie, ze po obronie zrobie sobie kilka miesiecy wakacji zanim zaczne cos innego. A po przylocie juz po tygodniu chodzilam po scianach i nie wiedzialam co ze soba i cala ta wolnoscia zrobic. Tak jakos mialam uczucie, ze niczego dla siebie nie robie i zycie mi ucieka przez palce. Po tygodniu penetrowalam juz rynek pracy ale ten w naszym typowo uniwersyteckim miasteczku nie jest zbyt bogaty.Kilka tygodni lekkiej depresji i teraz jest troche lepiej szczegolnie jak juz wiem co mnie czeka za kilka miesiecy. ;D Pozwalam sobie na luz nadrabiania zaleglosci w lekturze (tu musze przyznac ze amerykanskie biblioteki uniwersyteckie bija europejskie na glowe), plytach,szlifowanie angielskiego. No i na ostatnie swobodne podroze (bo kto wie kiedy bedzie to nam znow dane bez dziadkow pod bokiem). W tym roku Thansgiving postanowilismy wiec wykorzystac z mezem na zapoznanie sie z okolicami Seattle, Vancouver i natura Vancouver Island. Potem jeszcze miesiac i swiateczna goraczka w Europie  - wiec do stycznia czas w pelni wypelniony a potem to zobaczymy. Teoretycznie rzecz ujmujac nie mam sie wlasciwie na co skarzyc a praktycznie jak sama wiesz powodow jest wiele i nie kazdy jest rownie racjonalny i latwo zrozumialy dla kogos kto stoi z boku i nie jest na naszym miejscu. Ja mam tylko nadzieje, ze wraz z rozwojem ciazy przestane sie w koncu koncentrowac calkowicie na sobie i na tym co moglabym robic w innym miejscu a czego tu jestem zupelnie pozbawiona i dostrzege w tej calej sytuacji troche inny wymiar.
Zycie bywa czasem niezle zaplatane.

 
Witam wszystkie mamusie.Wraz z mezem i synkiem (11 miesiecy) mieszkam w NY.Zauwazylam,ze czesto poruszany byl temat ubezpieczenia i pomocy dla matki z dzieckiem. Ja proponuje zainteresowac sie programem WIC.Jest to federalny program dla matki i dziecka, polegajacy na darmowych badaniach dziecka i wystawianiu czekow na zywnosc.Glownie mleko, ser i sok. Z tego naprawde warto skorzystac.Jezeli ktos bedzie zainteresowany, chetnie udziele wiecej informacji.
A tak w ogole to jakos juz dawno tu nikt nie zagladal.Co sie dzieje?
Bardzo serdecznie wszystkich pozdrawiam.
 
Witaj ja w polowie roku lece do mojego meza ze synkiem czy to ubezpieczenie jest rowniez w chicago?
Chialam sie troszku dowiedziec bo narazie trochu sie boje tego wyjazdu.
 
Witam Witam

KAsia przepraszam ze sie nei odezwalam ale pracy mam bardzo duzo i Olivka osttanio mi chorowala. Co do programu WIC to niestety o nim nie slyszalam, w Chicago jest KIDCARE I MEDICAID.

Alexandra napewno to jest program federlany bo ja jestem na 100% przekonana za kazdy stan ma swoj i nie ma prgoramu federalnego.

Wlasnie co sie dzieje wiem ze jest wiecej mam z USA, czemu tutaj nikt nie zaglada.
 
Anja26 ja co prawda nie z Chicago ale wiem ze Wic jest w kazdym stanie, ja na przyklad mieszkam w oregonie i z niego korzysta moje dziecko (jest teraz na formulie) , kolezanka z Saint louis tez korzysta ,napewno jest i wchicago-poszukaj na internecie. Jesli jestes karmiaca matka to dostajesz walczery(wygladaja jak czeki, tylko tam dokladnie jest napisane co mozesz za nie dostac) z zywnoscia dla siebie,a jesli dziecko jest na mleku sztucznym to ono dostaje ok 9 puszek formuly, a od pol roku jeszcze jakies jedzenie dla dzieci
 
Aaaaaaaa juz teraz poczytalam i wiem o co chodzi, to jest tylko pomoc na jedzenie. Bo ubezpieczenie panstwowe to kazdy stan ma swoj program. Ja niestety nie moge zkorzystac bo sie nie lapie na to, ja na nic sie nei lape mam zaduze zarobki :mad: BYlam z tego powodu taka zla >:D Bo dosc ze place podadki na wlasnie to panstwowe ubezpieczenie to niestety dla Olivki musilam wykupic prywatnie ubezpieczenie bo panstwoe mi sie nie nalerzy. U mnie wpracy placa za mnie ale jak bym chciala dopisac olivke to 600 na miesiac, takze dziekuje bardzo, znalazlam prywatne za 210 ale dalej tragedja bo dosc ze place miesieczne skladki to do tego 30 od wizyty i za szczepionki pokrywaja tylko 80% takze jeszcze musze doplacac. Ale cale szczescie od pierwszego marca Olivka bedzie na meza ubezpieczeniu to nam troche ulrzy.
 
reklama
Ja sie zalapalam na panstwowe ubezpieczenie dla malego bo niebylam mezatka i przez pare miesiecy prawie niepracowalam wiec moje zarobki byly marne.A tam potrzebuja dowodu na zarobki 3 miesiace wstecz.a jak sie ma ubezpieczenie panstwowe to automatycznie kwalikuje sie na wic.Mojemu malemu przyznali ubezpieczenie na rok bez wzgledu na zmiany w zarobkach.Niestety od sierpnia ja tez sie nie kwaliwikuje i musze malego dopisac do mojego ubezpieczenia w pracy +300$,albo kombinowac cos innego.
 
Do góry