reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamusie ze Stanów

Witam po przerwie. Pozdrawiam nowe mamy.
Eva jestem ciekawa czy juz tulisz swoje dzieciatko. mam nadzieje, ze u was wszytsko ok.
Filemonka ja mam stanowe ubezpieczenie i corcie szczepie wg wykazu, ktory mi dano po porodzie. Na poczatku to co wizyta to szczepienie. Nie wiem czy w kazdym stanie jest tak samo i jakie sie ma ubezpieczenie, bo moze kazde pokrywa cos innego. Warto tego sie dowiedziec.
 
reklama
Witam

przepraszam ,że się wcinam, ale mam pytanie odnośnie zaleceń w innych krajach w temacie szczepień - więc chyba zadanie ich tu bezpośrednio w waszym wątku ma jak najbardziej sens:)

Jak to jest w USA ze szczepieniami - czy są obowiązkowe i jeśli tak na na co i w jakim wieku ? Na co ewentualnie zaleca się szczepić i też jak to wygląda w praktyce?
Proszę o odpowiedź :) - może być też na PW:)

sama mam dylemat szczepienny i stąd moje pytanie:)

Pozdrawiam:)

ps. wybaczcie,że nie skorzystałam z szukam, ale niestety na tym forum nie działa to zbyt idealnie - i tak trzeba szukać ręcznie- a przy 5 miesięcznej córci to wolę jej tej czas poświęcić ;)
 
hejka!
niestety jeszcze nie tule synka, jak do soboty nie urodze jade na wywolanie porodu:szok:
co do szczepien nie sa obowiazkowe, jednak przy zapisie dziecka do szkoly wymagaja karte szczepien wiec nie wiem jak to by bylo jakby dziecko nie bylo szczepione czy by nie robili problemow
 
wymagaja karte szczepien albo list napisany przez rodzica ze rodzic nie zyczy sobie szczepic i taki list dolacza sie do stanowej formy zdrowotnej wypisanej przez pediatre badz lekarza rodzinnego. Nikt tutaj nie zmusza nikogo do zadnych szczepien - rodzic ma prawo wyboru, nie wiem jak w innych stanach ale tu jest to honorwane. Zycze powodzenia!
 
Kasiek 121 - Wyczytalam, ze w USA (moze to zalezy od stanu) do niedawna byly obowiazkowe szczepienia. Do 6 roku zycia dziecka podawano w sumie 49 szczepionek :szok: Jak dla mnie to jakies wariactwo. Tym bardziej, ze szczepienia nie sa niczym dobrym. Chociazby z powodu rteci, ktora podaja wraz z innymi szczepami...

evaUSA1- Oj to dalej trzymam kciuki i szczesliwego rozwiazania zycze :happy:

Pawimi - Dzieki za info. To dobrze, ze chociaz w niektorych stanach nie ma obowiazku szczepien. W PL jest tak, ze trzeba szczepic, a jak tego nie zrobisz to ponoc placi sie kare pieniezna :crazy:

Pod koniec lipca lece z rodzina do VA i juz sie nie moge doczekac. Czeka nas mnostwo pracy z wiazanej z wynajeciem mieszkania, kupnem samochodu, zalatwianiem ubezpieczenia etc...
Najbardziej bedzie mi brakowalo polskiego jadla (kapusty kiszonej, ogorkow kiszonych, buraczkow czerwonych...)
Pewnie tego nie kupie w USA?
Pozdrawiam :-)
 
filemonka - nie wiem jakie "niedawno" masz na mysli badz ten artykul ktory czytalas bo moj 8 i pol letni syn nie jest szczepiony od samego poczatku a w szkole jest od 3 roku zycia i nigdy nie mialam z tym problemow - od poczatku jasno okreslono co mam przyniesc zeby udekumentowac swoja decyzje. Moj nastarszy dorosly juz syn byl szczepiony i dostal zaledwie kilka szczepionek wiec tez nie wiem jak to sie ma do 49 szczepien ktore wyczytalas ;-) W Polsce od niedawna jest ustawa ktora zezwala na selektywne szczepienie badz pominiecie szczepien calkowicie bez grozby kar. To bardzo swiezy przepis wiec wiekszosc moze o nim jeszcze nie wiedziec.
Rozumiem ze sie denerwujesz wyjazdem a rownoczesnie jestes podkescytowana. Akurat kupno samochodu a juz wykupienie ubezpieczenia jest bardzo prosta czynnoscia :-D roznie moze byc z mieszkaniem zwlaszcza jesli nie zna sie okolicy. Zycze zeby to wszystko jakos rozwiazalo sie pozytywnie. Jesli chodzi o polskie jedzenie to raczej jest go pod dostatkiem, produkty ktore wymienilas sa u mnie w normalnych amerykanskich spozywczych marketach wszedzie, a wcale nie tylko w tych typowo polskich delikatesach jak to bywalo kiedys sto lat temu kiedy przylecialam i zaopatrywalismy sie w polnijnych dzielnicach w sklepach z personelem mowiacym po polsku.:tak:
 
filemonka - 49 szczepien hehe:szok: dobre pierwszy raz to slysze, nie martw sie szczepienia w usa sa nieobowiazkowe!
co do polskiego jedzenia napewno znajdziesz w poblizu jakis market z europejskimi produktami,
dzieki filemonka za trzymanie za mnie kciukow, jutro ide na wywyolanie strasznie sie boje, pierwsza ciaza rozwiazala sie sama odeszy mi woidy na 2 tyg przed terminem a teraz czekam i nic wiec jutro jest ten dzien:-)
 
evaUSA1, Pawimi, informacje znalazlam na stronie National Vaccine Information Center – Vaccine Watch Dog
gdzie jeszcze do niedawna byly zalecane szczepienia przez Amerykanskie Narodowe Centrum Informacji o Szczepieniach. Dziekuje Wam bardzo za info. Troche mnie uspokoilyscie tymi informacjami.

Pawimi - To rzeczywiscie przepis na temat szczepien w PL musial wejsc w zycie od niedawna. Jakis czas temu nie chcialam zaszczepic corki i powiedziana mi, ze jesli tego nie zrobie to czeka mnie wysoka kara pieniezna :szok:
Jasne kupno auta, wynajecie mieszkania etc... to sa proste czynnosci. Tylko, ze jak czlowiek pojawia sie nagle z dnia na dzien w obcym kraju z 2 walizkami i musi na poczatek mieszkac w hotelu doslownie bez niczego z malym dzieckiem. Do tego jeszcze chodzic do pracy to troche jest ganiania, a tym bardziej jak sie nie ma na miejscu znajomych, rodziny...

evaUSA1-Trzymam kciukasy w dalszym ciagu i zycze krotkiego i jak najmniej bolesnego porodu
 
reklama
kochana dokladnie bylam w tym samym miejscu ponad 18 lat temu, wyladowalam na O'Hare z dwoma walizkami i dwumiesiecznym niemowleciem na reku, w kieszeni mialam zwinieta kartke z adresem gdzie mam sie udac "mieszkac", a w drugiej bodazje z 2 tysiace dolcow na przezycie. Powiem tylko ze udalo sie i w sumie chyba warto bylo. Powodzenia zycze;-)
 
Do góry