reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamusie z WROCŁAWIA i okolic.

Kadia nasz to niejadek ale obawiam się, że nie długo przestanie jeść w ogóle. zaczyna protestować przy ulubionych potrawach, a na ich miejsce nie wchodzi nic innego co by polubił :-( w przedszkolu jak coś wcisną to zje ale jakie to ilości to pani nigdy nie wie :| makabra :-(
stokrotka nie wiem jakie autobusy na Jagodno jeżdżą i jakiego masz maluszka. w zwykłym MPK teraz nie ma większych problemów z tym żeby wsiąść z wózkiem. zawsze jet w przedniej części miejsce na wózki. a jak autobus ma schody to w większości przypadków nie ma problemu żeby jakaś dobra dusza pomogła.
 
reklama
Pestusia bardzo ci dziekuje za stronke. Wczoraj ja znalazlam i dala mi poczucie ze dam rade :) To o śmieszne ale dla takiego dzikusa jak ja co nigdy nie jechal tramwajem bo nie bylo takiej potrzeby podroz a tym bardziej z dzieckiem i wozkiem jest wielkim wyzwaniem :) Niewiem nawet gdzie sie kupuje bilety czy sie placi za dziecko i wozek i ile taki bbilet kosztuje zarówno autobusowy i tramwajowy... Od wczoraj pada deszczyk wiec siedzimy w domku, nie mamy tu za bardzo gdzie wyjsc bo sa tylko trzy sklepy i apteka :-D.Może dzis jakis spacer zaliczymy...

Mam jeszcze pytanko: czy mogłby mi ktos polecic dobrego pediatre gdzies tu niedaleko Jagodna? Wpisalam w wyszukiwarke i masakra... wyskoczylo tyle ze sie w oczach mieni a wybrac niewiem kogo.
Pszukuje tez dobrze "zaopatrzonej" biblioteki...Tez wyskoczylo kilkanascie i niewiem do ktorej sie wybrac...???

I trzecia sprawa, mam jednorożca na biegunach i rowerek dla dziecka do sprzedania... Moge sprzedac lub wymienic sie na inne zabawki... Jak sa chetni to na priv prosze.
Pozdrawiam, Młego dnia!!!
 
Ostatnia edycja:
Pestusia bardzo ci dziekuje za stronke. Wczoraj ja znalazlam i dala mi poczucie ze dam rade :) To o śmieszne ale dla takiego dzikusa jak ja co nigdy nie jechal tramwajem bo nie bylo takiej potrzeby podroz a tym bardziej z dzieckiem i wozkiem jest wielkim wyzwaniem :) Niewiem nawet gdzie sie kupuje bilety czy sie placi za dziecko i wozek i ile taki bbilet kosztuje zarówno autobusowy i tramwajowy... Od wczoraj pada deszczyk wiec siedzimy w domku, nie mamy tu za bardzo gdzie wyjsc bo sa tylko trzy sklepy i apteka :-D.Może dzis jakis spacer zaliczymy...

Mam jeszcze pytanko: czy mogłby mi ktos polecic dobrego pediatre gdzies tu niedaleko Jagodna? Wpisalam w wyszukiwarke i masakra... wyskoczylo tyle ze sie w oczach mieni a wybrac niewiem kogo.
Pszukuje tez dobrze "zaopatrzonej" biblioteki...Tez wyskoczylo kilkanascie i niewiem do ktorej sie wybrac...???

I trzecia sprawa, mam jednorożca na biegunach i rowerek dla dziecka do sprzedania... Moge sprzedac lub wymienic sie na inne zabawki... Jak sa chetni to na priv prosze.
Pozdrawiam, Młego dnia!!!

witamy we Wrocku:-) a mieszkanko kupiliscie juz wykonczone??co do pediatry to nie pomoge nie moja okolica...bilety kupisz w kazdym autobusie,tramwaju i mozna placic karta lub wyrobic sobie urban card..za dziecko i wozek nie placisz o ile dziecko siedzi w wozku.Dzieci chyba do 4 lat maja za darmo przejazdy. co do sprzedazy to mozesz wystawic to na gumtree.pl lub tablica.pl wystawienie za darmo i sa podzialy na regiony polski. Albo sporoboj te rzeczy wystawic na bb w sprzedazy.
 
Hej dziewczyny dawno mnie nie było.U nas kłopoty. Mila ma wzmożone napięcie mięśniowe i ma byc rehabilitowana metoda Vojty. Nie trzyma głowy przy próbie trakcji ,za mocno podnosi ją do tyłu przy lezeniu na brzuchu az czasem się przewracała, robiła mostki, czesto się napinała co myliłam z bólem brzuszka, odwracala ciągle główkę w lewa strone, zaciskała piąstki zwłaszcza jak cos próbowała zrobić i się napinała.Mogło się wydawac, ze silna bo przy pionizacji i na brzuszku sztywno trzyma głowe a tu się okazuje, ze to tez niedobrze .Może macie jakieś namiary na dobrego rehabilitanta.
Strasznie się o nia martwię i powiem wam szczerze, ze rycze non stop.
 
Witaj Wisienko.
Choć rozumiem Twoje obawy to nie martw się. To da się wyrehabilitować... Choć wiem, że metoda Vojty, jest ciężka do zniesienia dla mam bo dzieci płaczą.... Pewnie masz do wyboru, albo będziesz prywatnie rehabilitować małą, albo mając skierowanie na NFZ z tytułu wczesnej interwencji. Zapytaj lekarza bo nie wiem czy nie jest potrzebne skierowanie neurologa, ale uprzedzam tym samym, że wczesna interwencja obejmuje zespół lekarzy w tym psychologa czy pedagoga, logopedę do których trzeba cyklicznie chodzić i często sprawują opiekę do ok 1 roku życia, a jak trzeba to i dłużej. Także pomyśl jaką formę pomocy byś chciała... Pozdrawiam.
 
Wisieńka spróbuj na ul.Dobrzyńskiej, z tym że tam jest ndt bobath. A to lekarz pierwszego kontaktu zadecydował o tej metodzie, czy byłaś już u lekarza specjalisty?
Moja Olka miała właśnie wzmożone napięcie mięśniowe i asymetrie i dostałam skierowanie, z tym że to ja wybierałam sobie, gdzie będziemy chodzić i wybrałam właśnie ten ośrodek.
Ola jest pod opieką dr.Kałamoniak (ale to tylko co 2 m-ce wizyta), za to ma rehabilitację 2x na tydzień, byłyśmy też już u neurologa i logopedy i mamy jeszcze wizytę u psychologa.
 
reklama
Do góry