reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamusie w 2012

Hejka!
Ja pełna nerwów, ale młody o dziwo zniósł dobrze. Juz wczoraj mówił, że chce do szkola :szok: ja mu mówiłam, że tam fajne zabawki były, ze dziećmi się bedzie bawił, a mama po obiadku przyjdzie po niego. Na przedwczorajszym spotkaniu adaptacyjnym w końcu mu sie spodobało i na koniec mówił, że przedszkole fajne jest, wiec pewnie dlatego pozytywnie nastawiony był. Dziś tylko powiedział pa, pa mama i zaczął się bawic. Zobaczymy jak dalej pójdzie.
A co do wyprawki, to pełen szok. Generalnie nic nie musze przynosić :szok: nawet pościeli, że o art. papierniczych nie wspomnę. Jak zaczęłam dopytywać, bo sami nic nie mówili, to p. intendentka powiedziała, że jak chce to moge chusteczki do nosa przynieść :szok: no pełen szok, po doświadczeniach żłobkowych. Tam pełne wyposażenie trzeba było dostarczyc na poczatku roku i co miesiąc chusteczki, chusteczki mokre i ręczniki paierowe donosić. Ale może tu w ramach kasy na rade rodziców sie płaci? Nie wiem, zebranie jest za tydzień 7.09 to sie dowiem.
 
reklama
Witam, ehm... nie tak już porannie. Próbuje się zebrać, żeby coś porobić, czy to z domem czy ze sobą. Czy któraś z was jest "panią domu" czy wszystkie pracują?
Dzisiaj dobre wieści, bo od 2 lat namawiałam męża na zmianę kariery (wcześniej był managerem baru). Dzisiaj moje przekonywanie o tym, że ma talent, i że powinien się poświęcić pisaniu odpłaciły - dostał upragnioną pozycję jako copywriter! Jestem z niego ogromnie dumna, więc pomyślałam, że się podzielę radością.

Karolcia, serdecznie Ci gratuluję. Wiem, że łatwo powiedzieć "nie martw się", ale pewnie relaks Ci teraz wyjdzie na lepsze niż stres. Musisz zadbać o siebie i niestety nie można zrobić nic więcej jak czekać. Wszystko będzie w porządku - masz tyle dobrych kobiet trzymających za Ciebie kciuki:)

Ja nie pracuje, zajmuje się domkiem. I mam sporo czasami roboty bo tu mieszkamy my z małą, teściowie i jeszcze 2 braci Mojego :) Tylko że dziele się robotą z teściową. Czasem ja coś gotuje, czasem ona. Ona robi pranie i je wiesza, a ja później ściągam i prasuje. Ja sprzatam górę, ona dół. No ale jak pójdziemy w końcu na nasze mieszkanko to też inaczej bedzie :) Wiadomo że co swoje to swoje..

Witajcie,


Wczoraj nawet kompot z jablek robiłam;-)

laski wybaczcie moja mała aktywnosc , ale chodze ostatnio nieprzytomna i przymulona;-)ale myslę o Was ciepło

To ta ciąża, wybaczamy ;)

Witam

Karolcia
natychmiast proszę myśleć pozytywnie!!

Gosiulek &&&&&&&&&&& mam nadzieję że Ci się udało:)

Qcz ja pracuję i nawet lubię swoją pracę mimo iż pracuję w godzinach beznadziejnych,ale przydałby się dłuższy urlop np L4 z powodu ciąży:)

Jeszcze nie jestem w ciąży ale wczoraj tak o imionkach z mężem rozmawialiśmy i dla chłopca mąż chce Szymon a mi bardzo podoba się Leon a dla dziewczynki to mamy kilka typów mi najbardziej podoba się Anastazja lub Jagna a męża typy to Antonina, Jagoda i Liliana. Co myślicie?

Ha! Szymon jest mój! ;D Olivia już miała być Szymonem ;D Tak uwielbiam to imie.. No ale ewentualnie się jeszcze zastanawiamy nad Filipem :)

Mój mąż jest anglikiem, więc musimy znaleźć jakiś kompromis Polsko-Angielski. Ale moje imiona byłyby dla dziewczynki albo Lena (bo uniwersalne) albo Zosia (ładnie się wymienia na Sophie). Dla chłopca na razie James (Jamie), chyba że spodoba mi się coś, co w obu językach jest podobne lub takie samo.

Lukas/Lucas :)

Witajcie,
kobitki co sie z WAmi dzieje? watek umiera;-)

MAma Sówka koniecznie daj zdjecia domku!!!;-)

my juz mamy imiona przygotowane: Alicja lub Aleksander:tak:

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~` świeża porcja fluidków na dziś:tak:

My chcemy Alexander dać na drugie. Właściwie to dziewczynka ma być Gabriella Alexandra a chłopczyk Szymon Alexander lub Szymon Alex. Lub Filip Alexander ;D

Znów się witam przy kawie, bez śniadania, nie zdrowo. Ale się odchamiam jako tako :) Coś mi leży na sercu a nie wiem co, i tak nie śpie po nocach bo myśle, rano leże godzinami i myśle, jak wstane to rozmyślam. Tragedia..

Ejcie, to już 10 dzień cyklu.. Kiedy to zleciało?? ;D
 
Ostatnia edycja:
heja

trina to chyba dobrze, ze nic nie musisz przynosic:-D nie wiem czy chodzilas do przedszkola, ale jesli tak to chyba Twoja mama pamieta jak nic nie bylo w sklepach a trzeba bylo paste do zebow przyniesc na plastyke albo inne rzeczy. I fajnie ze synek wtapia sie w zycie przedszkolne

Mama S domek na drzewie? Ale fajnie:-D toc Bartek bedzie miec zabawe

wika no imprezka udana, super:-D jeszcze niedawno stekalas z innego powodu, wiec chyba fajnie, ze masz gdzie wrocic;-)paly bedziesz stawiac, usmiechnij sie

Qcz na obecna chwile ja siedze w domu. Wychodzi mi to bokiem, bo poza drobnymi zajeciami niezwiazanymi z obsluga domu, siedze w tym wiezieniu. Cos okropnego. Ucieklabym do pracy.

karolcia akurat antonina to jedno z ostatnich imion jakie dalabym corce. Sophie, jak Qcz napisala ladnie sie wymawia, ale np u mnie jest tyle zos, ze nawet o takim imieniu nie myslalam.

martolinka
wypoczywaj, tez lazilam zamulona i nic mi sie nie chcialo;-)


mnie wczoraj po powrocie juz sie nie chcialo wlaczac sprzetu. Mala przytyc kilo, urosnac 2 cm, lepetyna ponad cm wieksza, normalnie bez placzu przezyla szczepienie.

jej, w przychodni widzialam takie malenstwo az zapytalam sie meza czy nasze tez takie bylo, bo jakos nie pamietam:zawstydzona/y: a on powiedzial, ze jeszcze mniejsze:-D i zaraz bedzie kolejne, wiec mam sie nie rozklejac:-p

dobra potem cos skrobne
 

Eeee... widzisz, coś nie mogę się do takich imion przekonać. Ale wspomniałyście Filipa - zupełnie zapomniałam o tym imieniu, a jest bardzo ładne. No i takie samo w obu językach. Kuba mi się też podoba, ale strasznie nie podoba mi się ani Jakub ani Jacob.

Qcz na obecna chwile ja siedze w domu. Wychodzi mi to bokiem, bo poza drobnymi zajeciami niezwiazanymi z obsluga domu, siedze w tym wiezieniu. Cos okropnego. Ucieklabym do pracy.

Ja siedzę w domu też póki co przymusowo. Recesja uderzyła potwornie w branżę kreatywną i pracy jest bardzo mało. W związku z tym odkąd się przenieśliśmy do Edynburga, mąż znalazł pracę po 4 miesiącach poszukiwania, a następnie ją stracił. Ale chyba tak musiało być, bo włąśnie znalazł nową, lepszą. Ja z kolei jak szukałam tak szukam już od marca i jedyne co dostaję to albo jednodniowe kontrakty albo staże (ten nadchodzący - niepłatny). Raz mi się udało kontraktów nałapać sobie na pełen miesiąc pracy, ale po tym cisza. Więc póki co siedzę w domu i próbuję rozkręcić coś własnego.

trina - jestem w szoku! Żadnych farb, pościeli, nic? To jest publiczne przedszkole?
 
Bo widzisz Liv, babie to nie dogodzisz :-D tak źle, tak nie dobrze:-D teraz mi ciężko bo po dwóch miesiącach laby od nowa wdrożyć się w obowiązki szkolne i jakoś zorganizować czas w domu, będzie na początku masakra:szok::szok:

a i szybko się zapomina jak małe były nasze dzieci :-p:-p

Trina, nic tylko zazdrościć takiego przedszkola. I dobrze, że Maciusiowi zaczeło się podobać :) Powodzenia :)
 
ja zapomnialam, wika, ale maz pamieta:-D
to sa uroki dlugich wakacji;-) szybko sie przestawisz

Qcz zawsze recesja najpierw trafia takie branze, ale spoko na pewno znajdziesz cos dla siebie. Wiem, ze to nie jest takie hop, ale na pewno sie trafi
 
Hej!
My tam mamy wybrane imiona, ale co z tego jak nie mamy kogo nazywać:-) Poza tym myślę, ze jak już będzie kogo, to mi się imiona ulubione zmienią.:-)
Mija mi 4 dzień przymusowego urlopu nad morzem czerwonyn;-) Jeszcze dwa dni i wracam:-) W weekend mamy dwa roczki:szok:

Co u Was kobitki?
 
trina - jestem w szoku! Żadnych farb, pościeli, nic? To jest publiczne przedszkole?

no właśnie państwowe, a własciwie miejskie. i nic nie chcą :szok: Dyrektorka powiedziała w odpowiedzi na moje pytanie o chociazby pościel, "jeszcze nie biedujemy, jak sie pogorszy to wtedy bedziemy prosić" :szok:

Dana - no właśnie tak to jest z tymi imionami, Maciek miał byc np. Patrykiem ;-)
 
reklama
Do góry