reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamusie,staraczki od 2009 roku

mam nadzieje że ten miesiac bedzie szczesliwy bo jutro powinnam dostać @ ale nawet sie na to nie zapowiada... :)

....to dokladnie tak jak ja,mam dostac jutro ale ani widu ani slychu,zadnych objawow poza kluciem w podbrzuszu,ale u mnie to normalka nie ma dnia zeby mnie cos tam nie kulo,tak mam odkad pamietam,od zawsze...moze nie dostaniemy juz okresiku przez najblizsze 9 miesiecy....?

Zycze powodzenia kobietki, mam nadzieje,ze wasze @ juz nie przyjda:tak:

jesli masz problemy z progesteronem to jak najbardziej duphaston podtrzyma Ci ciąże,a pozatym napewno nie zaszkodzi dziecku wręcz tylko pomoże
zawsze możesz sama lekarzowi zasugerować że chciałabyś zażywać duphaston;-)

2 lata temu brałam duphaston raz dziennie i tylko przez miesiąc,myslę że zbyt krótko.Ale teraz będę zażywać również duphaston jak owulka się skończy,a jak zajdę w ciąże to 2 razy dziennie prze 3 miesiące:tak:

Witaj Sawi . Ostatnio interesuje sie niskim progesteronem a wiem, ze na to bierze sie rowniez ten duphaston. Czy robilas wczesniej badania na progesteron? Czy bierze sie go rowniez na podtrzymacie ciazy? Kiedy lekarz go przepisuje? Czy mozna go dostac bez recepty? Czy lekarz zalecil ci, zeby brac go jak najdluzej?Pozdrawiam:-)

U mnie lepiej znacznie lepiej ( własciwie to sama nie wiem dlaczego, dzis jakos dostałam skrzydeł ), odzyskałam siły do walki o maleństwo, wiem, ze przede mna długa droga usłana badaniami ale czuje, ze dam radę.

Tak 3mac Pysiu. Super, ze masz w sobie taki optymizm, byle tak dalej i do przodu.... Egipt to wspaniale miejsce na wycieczke i na relaks :tak::-);-)
Pysiu pisalas, ze tez bralas duphaston. Z jakiego powodu lekarz ci go przepisal, jak dlugo bralas?Czy lekarz kazal ci przerwac, jak zaszlas w ciaze? Zbieram info na temat tego leku i niskiego progesteronu

Hej! My też z mężem będziemy starać się o dzidziusia w 2009! Będzie to już nasze drugie dziecko. Teraz mamy córeczkę Izę 22 lutego skończy 4 lata. Zastanawiam się tylko na kiedy sobie najlepiej zaplanować poród na zimę czy na lato:-)

WItamy w naszym ''malym'' gronie;-) i zycze szybkiego zafasolkowania:-)

A u mnie dzien minal starsznie szybko:-(. Wstalismy z mezem ok 11. Zjedlismy sniadanie i dostalam ta wredna, czerwona @ :wściekła/y:. Tak mnie brzuszek zaczal bolec, ze wzielam tylko tabletki i poszlam na drzemke:-(. Do tego glowa mnie starsznie boli caly dzien, ale ja juz tak mam kiedy @ jest - przerabane, i humor od razu do dupy:-(. Dobrze, ze maz zabral mnie na obiadek na miasto to nie musialam gotowac i troszke o tym wszystkim zapomniala. Jak wrocilismy siadlam przy kompie a tu tyle czytania:tak:, ale udalo sie wszystko ogarnac i wkoncu do was napisalam.
Dziewczyny duzo piszecie na temat tego duphastonu. Jestem ciekawa kto z was bral te tabletki, na co dokladnie i jak dlugo. Napiszcie mi kazda, ktora miala z tym lekiem doczynienia PLISSS;-)Dziekuje.....
A gdzie jest ta kropeczka i lilu19.
Pozdrawiam goraco wszytkie kobietki
 
reklama
witaj mężatka
jesli chodzi o progesteron to nie miałam robionego gdyż jak to lekarz twierdzi nie ma sensu robic hormonów jak go zażywam (a już dłuższy czas lece na hormonach prawie 2 lata,mam nieregularne miesiączki) i lekarze przepisywali mi najpierw luteine a teraz duphaston żeby okres był regularny a przy okazji wspomaga zafasolkowanie i podtrzymuje ciąże..zazwyczaj lekarz przepisuje na uregulowanie cykli,a także jako wspomagacz w zajściu w ciąże no i oczywiście przy niskim progesteronie,chociaż nie rozumiem czemu na progesteron bo duphaston to dydrosteron a luteina to progesteron....mi luteina nic nie pomagała przy zazywaniu nadal niepojawiała mi się miesiączka...a duphaston działa na mnie bosko.czuję się wspaniale,okres miałam dopiero pierwszy od zażywania zobaczymy jak dalej...ale zniosłam możliwie...jakoś ten lek na mnie lepiej działa..niestety ten lek jest tylko na recepte!!! ajak interesuje cię więcej temat duphastonu i innych wspomagaczy to wejdź tu https://www.babyboom.pl/forum/stara...iczne-wspomagacze-staranek-11021/index37.html
najlepiej przeczytaj wszystkie posty,na ostatniej stronie opisałam jak ja zażywam i co zażywam
 
Czesc dziewczyny....troszke mnie nie było;)musze nadobic zaległości....:zawstydzona/y:mam pytanko :-) czy bierzecie jakies wspomagacze czy zdajecie sie na nature??
ja po ostatniej "ciazy" zastanawialam sie nad duphastonem, ale chyba z tym jeszcze poczekam.....jak do marca sie nie uda to lece po recepte;-)
 
Kinga i jarzebinka zazdroszcze Wam takiego nastawienia, mam nadzieje ze ja tez bede umiala zachowac taki spokoj jak Wy przy kolejnym staranku, choc jak narazie nie moge sie za bardzo doczekac nawet pierwszej @ wiec nie wiem kiedy to bedzie.. :-( jarzebinka a to co Ty w pracy na BB przesiadujesz?? no ladnie ;-)
Beti cos mi net ostatnio szwankuje, jakies problemy w telekomunikacji i dlatego nie mialam jak zagladac :/
Kurcze, duzo ponad norme te wyniki? te badania to jakies wazne? napisz bo kurcze tak nieprecyzyjnie napisalas i sie niepokoje.. mam nadzieje ze nastepne beda w normie i w ogole wszystko bedzie dobrze..no i testowanko sie powiedzie..
Ja narazie mialam robione czesc badan, po nowym roku (czyli w sumie juz) mam sie zglosic na kolejne, no i na wyniki przeciwciał antykardiolipinowych musze dlugo czekac :/ aa i jeszcze na ta nieszczesna @, kurde same oczekiwania..
ninonka zazdroszcze Ci tego szalu z pisaniem pracy..kurcze tez to nie dawno przezywalam.. a jaka satysfakcja na koncu..:)
Dziewczyny a jeszcze odnosnie folika mam takie pytanie, bo rowniez zarzywam i na dodatek ostatnio zauwazylam ze w tabletkach na wlosy (belissa) tez w skladzie mam kwas foliowy i teraz wychodzi na to jakbym brala 1,5 tabletki i nie wiem czy to nie jest za duzo..nie wiecie moze??

 
wpadłam powiedzieć dobranoc:-)
Amelka z meżusiem bierzemy folik, prócz tego ja jeszcze centrum, a męzulo androvit:-)
życzę wszystkim kolorowych snów:-)
dobranoc:-)
 
Marlena jeżeli uważasz, że za dużo bierzesz kwasu foliowego to jedne z tabletek bierz co drugi dzień, a najlepiej na necie wpisz sobie kwas foliowy, przeczytaj jakie są skutki jego nadmiaru w organizmie i wtedy będziesz wiedziała najlepiej, ja jak zaczęłam rok temu brać folik i miałam różne dziwne objawy troszkę o tym poczytałam ograniczyłam niektóre witaminki i wszystko się unormowało:happy:
 
Czesc dziewczyny....troszke mnie nie było;)musze nadobic zaległości....:zawstydzona/y:mam pytanko :-) czy bierzecie jakies wspomagacze czy zdajecie sie na nature??
ja po ostatniej "ciazy" zastanawialam sie nad duphastonem, ale chyba z tym jeszcze poczekam.....jak do marca sie nie uda to lece po recepte;-)
ja biorę clostilbegyt i duphaston.clostilbegyt zwiększa owulację a dupek pomaga w zagnieżdżeniu zarodka :)
dodatkowe witaminki to kwas foliowy ja i mąż (2x1tabl)
mąż Salfazin 2 tbl.dziennie no i ja Mg,B6 i oczywiście te hormonki wymienione wyżej.zażywamy pierwszy cykl więc zobaczymy jak to będzie a więcej na temat wspomagaczy możesz poczytać tu
https://www.babyboom.pl/forum/staramy...1/index37.html
 
witajcie
ja na sekundke
malo jestem bo siostrzyczka we wtorek wyjezdza i z nia siedze duzo
Adi lepiej ja dalej kaszle i w dodatku meza mi rozbiera
Ja folik tez lykam i skrzypowite i centrum i tyle chyba:sorry2:
Teraz zasiadlam ale nadrobic was nie moge:szok:;-):-)
 
No tak niuna niby moge poszukac, a jak cos spytam sie lekarza..nie grozi mi predkie staranko :-( pf pf pf moze to wypluje, ale moze narazie bede brala tak jak biore.. a jak sweterek? jakiego koloru bedzie?
sawi czemu bierzecie podwojna dawke kwasu foliowego i salfazinu??
 
reklama
Do góry