reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamusie,staraczki od 2009 roku

reklama
To super wiadomosc:tak:Uwazaj na siebie i duzo zdrowka zycze!:tak:
Gratuluję. to pewnie wybraliście już jakies sliczne imie dla syneczka?
pamiętasz czy przytulaliście się przed owu czy raczej podczas? (ciekawa jestem czy sprawdzają się metody planowania płci;-)
Imionka dla dzieciaczka wybraliśmy już dawno. Syn będzie Tomasz - po tatusiu, a córcia - Maja :-)
Pamiętam, że korzystałam z kalkulatora dni płodnych znalezionego w necie i oprócz tego wiedziałam mniej więcej kiedy będzie owulka, więc celowałam na dzień, dwa przed owulką. Oczywiście konkretnego dnia owuli się nie da ustalić, ale jak widać udało nam się. Na kilka dni przed owulą jest czas na dziewczynkę, więc oboje z moim T byliśmy pewni, że córa będzie, a tu siusiaczek na usg się pojawił:-) tak więc nie ma reguły. Najlepiej co 2 dni się kochać:tak:
Imagination..jejku, szpital, dbaj o siebie i malutkiego facecika, pewnie T wniebowziety bo chyba bardzo chciał synka?
...mój ostatnio stwierdził, ze nadal do niego nie dociera, ze jestem w ciazy..cóz chyba powoli musi zaczac bo to juz za 2 dni 16tc zacznę...a brzuszka prawie nie widac...mówie prawie bo ja juz róznice odczuwam, ale inni jeszcze nic nie widzą...

Wczoraj miałam paskudny nastrój, płakałam popołudniu, ze znowu bede wyglądac jek wielki wieloryb...ech co te hormony z mózgiem robią, przecież ja po ciaży w 7 miesięcy do starej wagi bez żadnego wysiłku wróciłam....juz po porodzie mialam tylko 5 kg wicej :-(...musiałam sie pilnowac by ni chudnac zbyt szybko by miec kaloryczne mleczko...glupol ze mnie
Nooo, T był w szoku niemałym jak Mu powiedziałam o synku, bo był już nastawiony na kobietkę. Jest happy i chwali się każdemu, ze będzie miał syna:-) No i czulszy wobec brzusia jest:-) Zresztą w poniedziałek mam wizytę u gina i zapisane usg, więc się przekonamy czy i tutaj o synku powiedzą:-)
Kochana, T w sumie do tej pory traktował moją ciążę bardziej racjonalnie niż fizycznie (tzn.kładł nacisk na nasze potrzeby materialne, a nie na mój stan fizyczny), więc było mi przykro. Teraz dopiero do Niego to trafiło, jak coraz większa się robię, trafiłam do szpitala i Mały zaczął się częściej ruszać... Ale lepiej późno niż wcale :tak:
 
bo to juz za 2 dni 16tc zacznę...a brzuszka prawie nie widac...mówie prawie bo ja juz róznice odczuwam, ale inni jeszcze nic nie widzą...

To czemu w suwaczku masz 14 tydzien jak zaczniesz 16?? A waga sie nie przejmuj jak zaszlam w 1 ciaze to wlasnie zaczelam odchudzanie bo wazylam przy wzroscie 164 cm 77kg :szok: a tu ze fasolka to mega dol ze dociagne do 100 :-) ale cala ciaze mialam mdlosci wiec w pierwsze pol roku schudlam 6 kg a potem spokojnie do 85 a po porodzie nie wiem kiedy wazylam 60kg i to byla najcudowniejsza dieta w zyciu mojego maluszka :-)
 
Dzień Dobry laseczki
...jakas taka dzis rozlazla jstem..nic mi sie nie chce:baffled::baffled::baffled:i nawet kawa mnie nie ocuciła.raczej bardziej zmuliła...milego dnia babki:sorry2:
 
Hej kobitki !!!

Właśnie siedzę w pracy z racji tego, że jestem kadrową i aktualizuję w systemie płacowym wszystkie zmiany na rok 2009 (tzn procenty podatków, nowe granice dochodów itd)

Znalazłam dość istotną informację, która Was też powinna zainteresować :-)


Wydłużenie okresu zasiłkowego dla pracownicy w ciąży

Okres zasiłkowy dla kobiety w ciąży wynosi 270 dni. Zgodnie z nowym brzmieniem art. 8 ustawy zasiłkowej, zasiłek chorobowy przysługuje przez okres trwania niezdolności do pracy z powodu choroby lub nie­możności wykonywania pracy z przyczyn okre­ślonych w art. 6 ust. 2 tej ustawy - nie dłużej jednak niż przez 182 dni, a jeżeli niezdolność do pracy została spowodowana gruźlicą lub występuje w trakcie ciąży - nie dłużej niż przez 270 dni. Zatem kobiety w ciąży po wykorzystaniu 182 dni zasiłkowych nie muszą już ubiegać się o świadczenie rehabilitacyjne.
Regulacja ta nie ma zastosowania do ubezpieczonych, w stosunku do których w dniu 1 stycznia 2009 r. została już wydana decyzja przyznająca świadczenie rehabilitacyjne (art. 17 noweli ustawy).

Ponadto zmiana w urlopie macierzyńskim:
-dla pierwszego porodu było 18 tyg a teraz jest 20 tyg
-dla drugiego i kolejnego porodu było 20 tyg a teraz jest też 20
-dla porodu bliźniąt było 28 tygodni, a teraz im więcej dzieci przy jednym porodzie tym więcej tygodni urlopu (31 tyg bliźniaki, 33 tyg trojaczki, 35 tyg czworaczki, 37 tyg pięcioraczki i więcej :-) Ale tego żadnej z nas nie życzę HIHI

I oczywiście pojawił się urlop tacierzyński-tatusiowe mogą też skorzystać z uprawnienia dotychczas biorącego pod uwagę tylko mamusie !!!
 
Witam! Jestem nowa na tym forum...wraz z mezem podjelismy decyzje ze najwyzsza pora zaczac sie starac o rodzenstwo dla naszej juz 2-letniej corki;)Tylko ze ja do tej pory bralam tabletki i juz dokladnie nie wiem jak to jestz ta plodnoscia zaraz po odstawieniu tabletek??Moj gin mowi ze niby odrazu plodnosc wraca...czy ktoras z Was brala Tab i od razu po odstawieniu zaszla w ciaze??I jak myslicie ze moze zaczac juz przyjmowac witaminki dla babek w ciazy??:tak:pozdrawiam
 
hej dziewczynki:-)
ja już za 8 dni testuje:-) mam nadzieję, że styczeń już zakończę z fasolinką pod serduszkiem:-)
 
Witam! Jestem nowa na tym forum...wraz z mezem podjelismy decyzje ze najwyzsza pora zaczac sie starac o rodzenstwo dla naszej juz 2-letniej corki;)Tylko ze ja do tej pory bralam tabletki i juz dokladnie nie wiem jak to jestz ta plodnoscia zaraz po odstawieniu tabletek??Moj gin mowi ze niby odrazu plodnosc wraca...czy ktoras z Was brala Tab i od razu po odstawieniu zaszla w ciaze??I jak myslicie ze moze zaczac juz przyjmowac witaminki dla babek w ciazy??:tak:pozdrawiam
Wiesz,moja znajoma odstawiła tabsy w kwietniu,a w maju zaszła w ciążę.A inna dopiero w czwartym czy piątym cyklu...Takze to chyba zależy od organizmu
Czarodziejka , a Ty gdzie łazisz po innych wątkach:-p:-):-p:-):-):-)hehe
ja ci zaraz dam:-):-):-D:-D:-):-)

No własnie:-D:-D:-D
Witajcie kochane!!!!
Ja nie spie dzis od3 , bo mi mala w nocy zaczęła pokasływać....:angry::angry::crazy::crazy:
Poszła do przedszkola,bo w piatki moga przynosic swoje zabawki,wiec nie dało rady zostac w domku;-)
Zobaczymy po południu,mam nadz ze mi sie nie rozchoruje znowu.Antybiotyk skonczyła dzien przed wigilia,a teraz znowu????


ja juz nie wiem,moze to jakas alergia,to niemozliwe,zeby dziecko było chore non stop...;-(
 
Ostatnia edycja:
reklama
No to ja sie u Was melduje bede podczytywac :-) Dzieki Marzenixx za zaproszenie :)). Czuje sie dobrze mozna powiedziec inaczej niz sobie wyobrazalam poza tym ze ciagle chce mi sie cos przekasic to nic nospe mam brac 3 razy dziennie wiec brzus prawie nie dokucza troche piersi i to przy dotyku i to wsio :). Na sylwestra kazalam schowac wode pod stol bo mi smierdziala masakrycznie :)
 
Do góry