reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamusie,staraczki od 2009 roku

dziewczyny mam pytanie,wiecie moze,czy zly poziom prolaktyny mogl wplynac na wczesne poronienie i czy trzeba miec skierowanie na to badanie i ile kosztuje,orientujecie sie moze ?

Ja wiem tylko tyle ze za wysoka prolaktyna moze zaklocac owu a wczesne poronienie to wiem ze progesteron raczej niski bo prolaktyna za wysoka powoduje blokade zaciazenia..a zrobic sobie mozesz prywatnie bez skierowania u nas kosztuje chyba 22 zl :-)
 
reklama
dzieki kroptusiu za odpowiedz chyba sie wybiore i na prolaktyne i na progesteron jak jestem u gina zawsze mam duzo pytan a o tych wazniejszych zawsze zapominam:(nie wiem co robic czy isc do gina i sie doradzic,czy mam isc tak sama od siebie...
 
JUSTYS ja ogólnie wole pytać się ginekologa i może da ci skierowanie i wiesz wtedy z tymi wynikami do niego i powie co i jak :tak:
 
dzieki kroptusiu za odpowiedz chyba sie wybiore i na prolaktyne i na progesteron jak jestem u gina zawsze mam duzo pytan a o tych wazniejszych zawsze zapominam:(nie wiem co robic czy isc do gina i sie doradzic,czy mam isc tak sama od siebie...

choc czytalam kiedys na innych forach ze prolaktyna moze uposledzac 2 faze i powodowac poronienie, pisala dziewczyna co 2 razy poronila przez prolaktynie i kazali jej jeszcze zrobic wtedy THS czy jakos tak ale 2 grupa pisala ze prolaktyna w ciazy wraz z nia rosnie bo sie potem karmi wiec to naturalne ze bedzie wyzsza i ja tak tez slyszalam ze wysoka moze oznaczac ciaze

Mialam ten sam dylemat ale lepiej chyba do gina bo jak ja poszlam to powiedzial mi kiedy jakie badanie a na forum dziewczyny roznie pisaly mi kazal prolaktyne OBOJETNIE w ktorym dniu cyklu, ja zrobilam zaraz po @ a progesteron 7 dpo wiec najlepiej jak masz owu potwierdzona MONITORINGIEM bo moze wyjsc ten progesteron niemiarodajny jak zrobisz za wczesnie badz za pozno bo ogolnie pisza ze 21-22dc zrobic progesteron ale to jest ok przy cyklach 28 dniowych a innych?? juz nie
 
Ostatnia edycja:
Witajcie dziewczyny! ;-) Również nowe e-koleżanki witam ciepło!

Justyś! Kroptusia ma rację. Poziom prolaktyny wzrasta w ciąży bo jest odpowiedzialny za laktację. Mi np. gin poprzedni powiedział,że jeśli będę "czuła", że mogę być w ciąży, a beta wyjdzie niska to mogę zrobić właśnie prl i jak będzie podwyższony poziom to może oznaczać bardzo wczesną ciążę. Ale to tylko przy odpowiednim poziomie prl bez ciąży. Nie wiem czy może spowodować poronienie. Wydaje mi się,że raczej nie. O to najlepiej zapytaj lekarza.
Ja mam właśnie podwyższoną prolaktynę i biorę na nią bromergon. Niestety aż do zaciążenia muszę go brać, a czuję się po nim ostatnio strasznie.
Badania myślę,że spokojnie możesz zrobić sama,bez skierowania. No chyba,że mając skierowanie będziesz miała bezpłatnie.
 
Kasiulek a co wogóle u Ciebie- na jakim etapie jestes???

Oleńko,ja w tym cyklu nie robię ani monitoringu,ani nic. Mój M musi poprawić jakość żołnierzyków i dopiero od przyszłego cyklu zaczniemy od nowa. Ten będzie po prostu dla nas. Bez stresu i wyczekiwania. Dzisiaj jestem w 6 d.c. i @ już sobie poszła więc możemy zacząć się przytulać,ale jak pisałam bez myślenia o ciąży. Jesteśmy nastawieni na to,że dopiero od maja ruszamy pełną parą. Buziaki!

Niunia a jak Twoja @? Przetrwałaś to jakoś? Dawno Cię u nas nie było. Pozdrawiam i trzymam kciuki za nowy cykl.
 
Ostatnia edycja:
reklama
Do góry