reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamusie,staraczki od 2009 roku

katerinka gratulacje!:-)
a u mnie dziś owulacja 100% :tak:
mykam.......................................................:-D
O to jakoś podobnie będziemy testować ;-);-);-)

PS.. Kinguś ... podczytywalam watek 2008 staraczek i strasznie jestes dzielna dziewczyka..zycze Ci szybkiego zafasolkowania i szczesliwych 9 miesiecy..Trzymam mocno kciuki za tę owulke;):))
Bardzo dziękuje za miłe słowa, podnoszące na duchu. Miło jest wiedzieć, że tyle osób mi kibicuje :-)

JKingus przygotowana jestes teraz tyklko dzialac i my u dopingujemy!:-)
Oj kciuki są teraz potrzebne :tak::tak:
 
reklama
testów owulacyjnych nie robiłam.. cykle mam raczej regularne:) a co do objawow owulacji to ( wieksza ochota na sex, wrażliwe piersi, lekkie bóle jajnika, śluz.. jest on podczas owulki przezroczysty jak kurze białko:tak: ) i tyle u mnie.
a dni płodne ogólnie mam do końca tygodnia wiec caly czas dzialamy;-)

Co ma być to bedzie!
Buziaki dla was i trzymam kciukasy moocno! :-)

Dzieki Kinga85 za odpowiedz:tak:;-):-) Mam podobne, choc w tym cyklu byl tylko sluz i chyba troszke bol jajniczka wczoraj, ale piersi zaczely mnie troszke pobolewac dzisiaj a robilam test owulacyjny, ktory wykazal dzisiaj, ze owulka sie skonczyla:-(wiec nie wiem czy po owulce tez mozna zajsc w ciaze jesli tak to jak dlugo mozna jeszcze probowac? Ja zmykam, bo chyba mnie na przytulanka bierze jeszcze hihih:tak::tak:. Pozdrawiam i tez 3mam kciki za CIEBIE!!!:tak::happy2::tak:
 
Cześć dziewczyny chciałabym do was dołączyć. My staramy się z mężem już od 7 cykli i ciągle nic. Za każdym razem gdy przychodzi @ to jest wielki smutek, płacz i niezrozumienie dlaczego się tak dzieje. Ale wciąż wierzę że skoro tak bardzo pragniemy tego dzieciątka to w końcu musi ono do nas przyjść i ze wszystkich sił życzę tego Wam wszystkim jak i sobie.
 
robilam test owulacyjny, ktory wykazal dzisiaj, ze owulka sie skonczyla:-(wiec nie wiem czy po owulce tez mozna zajsc w ciaze jesli tak to jak dlugo mozna jeszcze probowac? Ja zmykam, bo chyba mnie na przytulanka bierze jeszcze hihih:tak::tak:. Pozdrawiam i tez 3mam kciki za CIEBIE!!!:tak::happy2::tak:

Jeżeli chodzi o dni płodne po owulacji to ciężko powiedzieć ale z regóły jest to jeszcze 1 lub max 2dni kiedy kobieta ma możliwość zajsc w ciąze.
Ja w tym miesiącu mam tylko 1dzien po owulacji płodny-pn.
Też trzymam za Ciebie kciuki;-)
i pamietaj że jak nie teraz to nastepnym razem moze sie uda:tak: Buźka

Nesii witaj! Na pewno wam sie uda. A wiesz kiedy masz owulacje??
 
hej dziewczynki:-) wkoncu mogę się przywitać z rana:-)
Kingaoj mam nadzieję, że mi się uda w tym 2009, i że badania wyjdą ok, a jabłuszko będzie wisiało napewno ;-))))
Pinacolada będziemy próbowały wszystkie do skutku, i rok 2009 zamkniemy z fasolinką albo bobaskiem juz ;-))
 
Ostatnia edycja:
Witajcie!
Agadaria moj synek chyba ok ale w nowym roku bede wiedziala na pewno po wizycie u hematologa!:-(
Ja czekam na siostre bo wraca na swieta do Polski!ehh juz sie doczekac nie moge a ona chyba w nocy bedzie!:crazy:Ale grunt ze bedzie juz:-)
pozdrawiam:-D
 
Lusesita dzień szybko minie i ani się nie obejrzysz jak siostra będzie u Ciebie:-) długo się nie widziałyście?
 
Witajcie dziewczęta :biggrin2:

Pozwolę sobie w tym wątku zadać pytanie odnośnie Duphaston`u.

Wczoraj wróciłam od mojej ginekolożki.

Byłam kontrolnie zrobić usg i cytologię oraz ponarzekać na moje 40 dniowe cykle i na to, że nie udało mi się zajść w ciążę.
Oczywiście powiedziała, że jak w rok się nie uda to zaczniemy się martwić :biggrin2:
Ale przepisała mi 2 opakowania Duphaston`u na uregulowanie moich olbrzymich 40 dniowych cykli. Mam go brać dwa cykle od 16-25 dnia cyklu.Potem jak przez kolejne dwa miesiące dalej nie zajdę to mam się do niej zgłosić.

Mam do Was pytanie.....


Teraz poczytałam o tym Duphastonie i są dziewczyny, które przy długich cyklach mają owulację np 24 dc, a ten lek zaczęły brać w 15 dc i Duphaston nie doprowadził do owulacji (rozlegulował hormony).

Co ja mam w takim razie zrobić ??? Mam cykle 37-40 dniowe i jestem pewna, że jak wezmę ten lek w 15 dc to zatrzymam owulację bo ona powinna wystąpić około 24dc.....

Kurde boję się i nie wiem czy brać ten lek czy narazie próbować bez leczenia ???

A co w przypadku zajścia w ciążę? Podobno niedobrze odrazu przerwać branie Duphastonu bo można poronić.....

Badź tu mądry....

Sama nie wiem co robić, bo nie wiem tak na 100 procent, w którym momencie mogę zacząć brać Duphaston (nie wiem kiedy kończy się owulacja), monitoring cyklu jest uciążliwy, do gina ciężko się dostać z dnia na dzień, a prywatnie to bym wydała majątek...a po drugie nie chcę zaprzepaścić dwóch owulacji na leczenie duphastonem (bo to oznacza, ze jak nie trafię z braniem leku po owulacji to nici z dziecka przez kolejne 2 miesiące)....

Dziewczyny jak już nie bierzecie duphaston`u to macie juz regularne cykle?
Ja mam taką obawę, że nawet jak mi on je wyreguluje to po zaprzestaniu stosowania mój organizm znowu zarzyczy sobie wrednej małpy tylko raz na 40 dni :biggrin2:
 
witaj Olcia mojej koleżance lekarz przepisał Duphaston na podtrzymanie ciąży bo plamiła, wiem tylko że jest to lek na bazie progesteronu i pomaga wyregulować cykle.
Chciałabym pomóc ale ja nie miałam z nim do czynienia
 
reklama
Olcia-ja dla odmiany bralam Duphaston na wyleczenie torbieli a raczej na wchloniecie sie jej. Czy reguluje cykl..nie wiem po tym Duphastonie troche mi sie cykle bujaly mieszy 29 a 32 dni ale to podobno nie są cykle nieregularne.
Wiesz mysle ze moze warto zaufac lekarzowi...czasami jak sie za duzo czyta i za duzo chce wiedziec to tez niedobrze....jesli masz dobrą ginke to moze sprobuj pobrac te tabsy....no ale jak uwazasz.
 
Do góry