reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

MAMUSIE po IN-Vitro

reklama
Montana czyli Twoja mała ma inne krostki. U nas lekarz powiedział, że Alicja ma zmiany hormonalne. Ma takie drobniutkie krostki, jakby zaskórniki. Na razie buźkę przemywam tylko przegotowaną wodą
 
Lilka ona dzwiga pupe do gory i cofa sie do tyłu to jakby chciala juz chodzic na czterech.Przed chwila byla afera , ze chce siedziec i koniec, jak ja posadzilam to cieszyla sie jak niewiem co,3 minutu bez podpórki dala rade, a teraz odplynela przy cycu i śpi
 
montana - w temacie kupek... Janek jak był na piersi od początku do jakiegoś 3 miesiąca robił kilka dziennie, potem rzadziej... nie tak dawno, jak zaczęłam dokarmiać ale tylko jedną butlą w ciągu dnia doszliśmy do poziomu jednej kupy na 3 - 5 dni... nawet pytałam pediatry bo już nawet za którymś razem mu czopka zaaplikowałam jak mi płakał, to powiedział że na piersi może być albo kilka kup dziennie albo nawet jedna na tydzień, tyle że powinno być bez płaczów większych i kupa normalnej konsystencji - żeby nie była za twarda... Janek jak tak rzadko robił to nadal kupy były luźne, więc potem już nie szalałam z czopkami ani z niczym, bo nawet jak trochę popłakiwał to nie miał zatwardzeń...
teraz od czasu jak je marchewkę mamy kupę co drugi dzień i gęstszą trochę, ale nadal papkowatą - a tak się bałam że marchew ponoć zatwardza...

a co do chusteczek, to nam pasują dady... właśnie dlatego że nie są tak wilgotne jak pampersa... bo po pampersowych to trudno nawet nam było krem po pupie rozprowadzić...
pieluchy też ostatnio dady kupiliśmy i w ciągu dnia są spoko, na noc tylko nadal pampersy zielone, bo Janek spędza w nich praktycznie 12 godzin ostatnio - jak zdążę przy lekkim marudzeniu smoczek podać to śpi od 20 do 7 rano:) tyle że ten smoczek to wypluwa regularnie... i w środku nocy mu to nie przeszkadza, ale tak od 4 to już co jakieś pół godzinki czy 45 minut muszę pomagać i podawać, to śpi dalej...

a my dziś po szczepieniu, maluch dzielny najbardziej płakał w momencie odwracania na boczek bo nie mógł się już patrzeć na nalepki ścienne z myszką miki:) przy kłuciu tylko troszkę zapłakał i zaraz na rękach się uspokoił na myszki patrząc:)
skorzystaliśmy też z powrotu wiosny i już dwa spacerki zaliczone dziś:)
miłego popołudnia:)
 
Ostatnia edycja:
Co do chusteczek to ja uzywalam przez pierwsze tygodnie water wipes, one sa prawie jak woda bo maja 99.9% wody i 0.1 ekstraktu z owoców. Nic nam nie podraznialy, a np pampersy i j&j juz troche tak. Potem przeszliśmy na huggies pure i sa tez ok, krotki maja skład. Ale czasem używamy innych i tez ok, juz pupka nie jest taka wrażliwa jak na poczatku.
 
A Olusia za tydzień skończy 9 miesięcy a zębów ani widu ani słychu . Podobno ząbkowanie jest dziedziczne a mi mama mówiła , że miałam 9 miesięcy jak mi zęby poszły ale za to wszystkie na raz .
 
Dzieci podobno najwiecej dziedzicza nie tyle po swoich rodzicach co dziadkach. Moja Hania tak jak moja mama zaczela zabkowac w 4 mc zycia.

Ja uzywam pieluch dady i sa super wedlug mnie. Teraz jeszcze wydali serie ze sa ciensze niz dotychczas.
 
Wow, nie wiedzialam że moga byc az takie rozbieznosci z tym wychodzeniem zebow...
My pieluchy dady w ciagu dnia uzywamy, na noc zielone pampersy, ale chusteczki dady mi kompletnie nie pasuja, bo strasznie ciuezko sie je wyciaga z opakowania, jedna reka to nie mozliwe. Kindii tez nie bo za sztywne, zielone pampersy za cienkie, biale opampoersy ok. A moje ulubione sa nivea.
 
reklama
Też bym chciała już przejść na ten wątek, ale spokojnie czekam tyle ile trzeba :-)

Emilia M, cieszę się że chwalisz te waterwipes. Mam ich kilka paczek :-) Dodatkowo jeszcze jedną paczke lidlowych i pampers sensitive które dostałam w szkole rodzenia.

Tutaj sroka robi analizę niektórych, jeśli ktoś jest zainteresowany.
Sroka o....: Chusteczki nawilżane
 
Do góry