reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

MAMUSIE po IN-Vitro

Esiek mamy takie same pieluszki ;) moj mały kubi się bawić o zakrywać twarz i do usypiania potem mu zabieram. Ale z myślą o lacie i zaciemnieniu w przyszł tyg przychodzą nam montować rolety zewnętrzne które dadzą nam noc i może moje dziecie dłużej rano pośpi ;)
Infiniti ja mam avent trójprzepływowy i spr się super. Polecałam już wcześniej Madzi której nic się nie spr. Buteleka obojętne jaka tylko smoczek do wymiany. Tylko pamietaj jak masz te nowe butle natural to smoczek tez narural bo ja sie pomylilam i musialam dokupywac ;)
 
reklama
Owszem noworodkom tuż po urodzeniu robi się badanie grupy krwi w 3 przypadkach: jeśli dziecko jest chore, jeśli ma żółtaczkę lub podwyższony poziom bilirubiny, jeśli rodzice mieli konflikt serologiczny bo we wszystkich tych przypadkach dziecko może potrzebować transfuzji krwi, więc badanie musi być zrobione na wszelki wypadek. Jak najbardziej jednak istnieje konieczność powtórzenia badania grupy krwi u dziecka pół roku po urodzeniu, ponieważ przeciwciała anty-A, oraz anty- B u dziecka można wykryć dopiero po 3-cim mż(jest teoretycznie uznawana jako nie interpretowalna). Pomijając fakt, że antygeny na krwinkach osiągają pełną ekspresję dopiero w 2 roku życia dziecka i może się okazać, że mamy do czynienia z którąś ze słabych odmian antygenów grup krwi.
 
Lenka cudny widok normalnie☺co prawda nasza sunia tez do Hani nic nie ma ale jak Hania chce ja zlapac to boje sie ze ja chapnie .Moje biedactwo noca oddychalo buzka sobie, ale w miare ladnie spala 2 razy sie przebudzila, a i tez spi z pieluszka lub szmacianym kroliczkiem
 
Ale fajnie wygladaja te wasze dzieciaczki z zakrytymi buziami:-)


Moje dziecko jest jakies inne bo ani smoczka, ani pieluszki, ani sama nie zasypia, jedynie cały czas tylko otwiera ustka na cyca :-) A najgorszy dzisiaj dramat bo ja wyjechałam z domu a ona bunt i nie chce butelki z mlekiem... Masakra. Ona jest uparta po mnie.
 
Lenkabar sliczny widok, w końcu sunia pokochala Filipka :). Nasza suczka tylko w 1 dzień jak wyszlysmy szczekala jak zblizalam sie do Zosi, czy do łózeczka, ale teraz zaakceptowala ją. I często jak karmię malutką, to moja psina wskakuje mi na kolana i w taki oto sposób mam dwójkę dzieci :-D.

Dziewczyny spotkałyście się z czymś takim jak trądzik niemowlęcy? Moja Zosia ma całą buziunię w takich krostkach juz od jakiegos czasu, najpierw myślalam ze to od oliwki, wiec juz od tygodnia nie smaruje jej buzi niczym. Na pewno nie są to potówki. Z opisów ktore czytam na necie najbardziej pasuje mi to na trądzik :(. W nastepnym tyg mamy szczepienie więc zapytam, teraz nie chce iść do przychodni, bo tyle osób choruje że jeszcze coś malutka podłapie. Ale tak to nie ładnie wygląda :sorry2:.
Aa i jeszcze jedno pytanie odnośnie szczepień, czy szczepiąc na NFZ mozna dodatkowo opłacić rotawirusy? Jak szcepiłyście w ogóle dzieciaczki? Tymi skojarzonymi czy na NFZ? Mam naprawdę mętlik w głowie. Wiem że jest to temat dosyć "trudny" na forach, ale ja naprawdę nie wiem ktorą szczepionkę wybrac.
 
Montana ja placilam za szczepionki ale tylko dlatego ze jest jedno klucie a nie 3 . Szkoda mi malucha bylo a sama tez nie chcialabym byc kluta 3 razy pod rzad.
 
Montana rotawirusach to szczepionka doustna i nie wiem jak u ciebie ale ja dostałam receptę na wizycie pediatrycznej poerwszej w domq i musiałam przyjsc juz ze szczepionką.
Pneumokoki i rotawirusach sa dodatkowe , wiec możesz miec ta na NFZ 3 wklucia plus 1 wklucie pneumokoki i doustnie rotawirusy
 
reklama
Montana mój mały też miał trądzik niemowlęcy. Nic z tym nie robiłam i samo przeszło. Przemywałam tylko wodą przegotowaną całą buźke. A potem zaczełam smarować kremem nivea. Jesli chodzi o szczepienia to ja miałam szczepić na rota i pneumo ale na rota nie zdążyłam bo tylko do 12 tyg a mały miał zakażenie dróg moczowych a na pneumo chyba się już nie zdecyduje. Naczytałam się tyle i bratanki mojego męża tak strasznie źle.przeszły tą szczepionkę że zrezygnowałam. Szczepiłam tylko podstawowe szczepionki hexą tą dodatkowo płatną za 60 zł a i po tym mój mały spał cały dzień i już byłam w strachu :/ ale.oczywiście nie neguje i nie krytykuje decyzji innych ;)
 
Do góry