reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

MAMUSIE po IN-Vitro

reklama
Oj szczepionki to temat rzeka... My szczepimy Filipa płatnymi 6w1, pneumo i rota. Do szpitala M też przywiózł płatną szczepionke Engerix. My bardzo szybko przekonalismy się że warto było podać rota, bo Fifi był malutki, miał parenaście tygodni, do tego wcześniak jak pojawiło się u nas w domu dziecko, u którego po kilku godzinach rozwinęła się okropna jelitówka (rotawirus). Tylko ja wiem z jaką ulgą odetchnęłam dzieki świadomości, że szczepiliśmy. Zaraził się, ale przebieg był super łagodny, jedna zielona brzydko pachnąca kupa i trochę bólu brzuszka. Koniec. A mogliśmy wylądować w szpitalu.
To nie tak, że ja jakaś super zwolenniczka szczepionek jestem. Ale uważam, że mój strach przed NOP nie może narażać dziecka mojego i innych na ciężkie choroby i wybieram mniejsze zło. Ale staram się nie być w tym agresywna, choć czasem z trudem mi to przychodzi... ;-)
 
Hej dziewczyny, to ja razem z tygodniową córeczką dopisujemy się do wątku :)

Na razie mała głównie je i spi, chociaż dzisiaj wyraziła chęć polezenia w salonie "dla towarzystwa". Leżała tak 40 minut i słuchała odgłosów domu i rozmów dorosłych. Trochę się zdziwiłam, bo to jest w końcu tygodniowe dziecko.

lenkabar, jaki jest koszt tej szczepionki 6w1?
 
Lilka pomylilam się za energixa w szpitalu dopłacałam 60zł a późnoej kontynuacja hexa 200 zl.
Lenka córka moich znajomych była szczepiona na rota a jak miała roczek to zachorowała tak ciężko i szybko że nieprzytomną ją do szpitala wieźli :( .A mój pediatra powiedział, że on mi nie zagwarantuje że mały nie zachoruje po szcepionce a jak zachoruje to że przejdzie ją łagodnie. Ale tak jak pisałam każdy sam decyduje o własn dziecku.
 
Witaj finesse ;)
Tak jak wcześniej napisałam w szpitalu szczpiłam energixem 60 zł i lekarz mi powiedział że jak szczepie energixem to później muszę kontynuować hexą która u mnie kosztuje 200 czyli to 6w1.
 
Bo juz sie przerazilam ze u mnue takie ceny. Ja nie wiedzualam ze mozna kupic szczepionke ktora zaszczepia w szpitalu . Musze zobaczyc czym byla szczepiona.
 
Ja szczepiłam 5w1 + żółtaczkę Engerixem. Do tego pneumokoki.
W kwestii szczepień każdy rodzic/lekarz ma inne zdanie więc jest to ciężki temat, każdy musi sam wysłuchać opinii innych, jak najwięcej poczytać, przemyśleć i podjąć decyzję która wg. niego będzie słuszna ...

My wszystkie szczepienia przechodzimy na razie super, zero skutków ubocznych, tylko wszystko szczepię pojedynczo z odstępem co najmniej 10 dni.
 
Ostatnia edycja:
reklama
Infinity ja kupiłam chyba wszystkie możliwe smoczki do kaszek bo marcysi nie chciało się specjalnie ciagnąć dr. browna też mam ale nie sprobowałam bo dałam najpierw tego trójprzepływowego aventa i do tej pory go używam kaszkę robie raz gęstszą raz rzadszą i jest ok, nam najbardziej podpasował z dr. browna daję samo mleko. Tylko w tym aventa tak jak mówi majka musisz sprawdzić czy masz nową butelkę czy starszą i taki smoczek kupić.

Co do pieluszek to Marcyśka też tak nakrywa sobie na buzie i zasypia ale ja się tego boję i zdejmuję jej, mimo monitora oddechu.

My tez szczepiliśmy engerixem i potem kontynuacją hexą szczepiliśmy 6w1 + rota+pneumokoki ale za wszytsko płaciliśmy i i tak były dwa kłucia w udka i rota do wypicia całość coś około 700 zł ostatnia tylko tanie bo już bez rota.

A u nas w domu zawitał skoczek. MArcysia jeszcze nie do końca kuma o co w nim chodzi ale chyba jej się podobają zabawki naokoło.
 
Ostatnia edycja:
Do góry