reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

MAMUSIE po IN-Vitro

reklama
Madzia od strony gdzie mała śpi podłóż pod łóżeczko książki lub coś innego tak aby łóżeczko stało pod delikatnym kątek katar będzie spływał a małej będzie się lepiej oddychało. Wiem to od znajomej której doradzili to w szpitalu. Tylko ważne jest aby łóżeczko było podniesione a nie materac czy podłożona poduszka. I ten depulol też jest bardzo dobry właśnie wróciliśmy od dr i powiedział że spokojnie można smarować.
Na paluszek mamy maść mam nadzieję że przejdzie bo jak nie to chirurg :/
 
Milena takim małym dzieciom nie bada się grupy krwi bo to się mija z celem . U takich maluszków krążą jeszcze p/ciała matki i gdyby teraz oznaczyć grupę to mogłoby to skutkować błędnym oznaczeniem lub trudnościami w oznaczeniu ponadto potrzeba dość sporo krwi a jak wiadomo u maluchów to nie takie łatwe pobrać tyle krwi . Jedynym odstępstwem jest zagrożenie życia dziecka bądź konieczność operacji ale w takim przypadku robią ją na miejscu w szpitalu . Ja zawsze odradzam mamom robienie grupy krwi u maluchów tylko po to aby dowiedzieć się jaką ma . Jestem analitykiem medycznym ale Ola nie miała jeszcze pobieranej krwi i oby trwało to jak najdłużej bo to tylko niepotrzebny stres dla malucha i dla mamy też .
 
Milena siatki centylowe to takie wtkresy wzrostu, wagi i obwodow gdzie sprawdza sie statystyczna wielkosc. Np 40centy oznacza ze 40%dzieci jest mniejsze niz twoje.

Labo jak ja sie pytalam dlaczego nie ma grupy krwi to powiedzieli ze robi sie to tylko jak jest konflikt serologiczny albo jak matka ma bodajze grupe krwi 0rh -.

Infinity wiem ze najwazniejsze ze rosnie i ciesze sie ze wolniej bo juz jest ciezka tylko boje sie ze jak przytyje ze malo to beda badania krwi itp itd.

Majka u nas w domu tez maseczki kroluja :(
 
Czy któraś z was używa butelek dr. Browns do kaszek? Bo mam smoczki 2 i 3 i nie wiem czy będą dobre do płynnej kaszki/kleiku czy powinnam kupić te specjalne do kaszki. Boję się tylko ze otwór jest wielki bo 4 są powyżej 9 miesiąca a do kaszki są jeszcze kolejne :dry:
 
infinity - super że bioderka lepiej - no niestety gorzej z buntem przy zakładaniu rozpórki...

a my jedziemy jutro na święta do teściów... pakuję małego juz od rana i cały czas dokładam jeszcze coś bo mi się przypomina... masakra... niby na trzy dni tylko ale nie wiem jak się pomieścimy... dobrze że pies zostaje z moimi rodzicami bo już bym go nie upchnęła nigdzie:)
mam nadzieję ze niczego nie zapomnimy...
 
Ema wyobrażam sobie to pakowanie i całą wyprawę jak ja na kilka godzin poza domem mam wrażenie że pół pokoju małej zabieram :-D

W ogóle odkryłam że moje dziecko uwielbia spac z pieluszka na buzi :-D zasypia tak bardzo szybko, chyba pełne zaciemnienie lubi :-p:
20150318_162311.jpg
 

Załączniki

  • 20150318_162311.jpg
    20150318_162311.jpg
    18,9 KB · Wyświetleń: 74
Ostatnia edycja:
znam to... Janek sypia z żyrafką... i najczęściej też taki schowany...
ostatnio są dwa warunki żeby ładnie sam zasnął... smoczek i żyrafka:)WP_20150307_12_32_30_Pro[1].jpg
 

Załączniki

  • WP_20150307_12_32_30_Pro[1].jpg
    WP_20150307_12_32_30_Pro[1].jpg
    25,4 KB · Wyświetleń: 71
reklama
Hahaha ale udane wasze dzieciaczki :) moj zasypia z pieluszką ale w rączce zaciśniętej :)

A propo snu moj klusek jadł o 17 i zaraz zasnął i nadal spi !!!!!!!! Z kąpania nici i z mojego nocnego krótkiego snu pewnie tez bo jak sie obudzi to bedzie chciał sie bawić :/ mógłby tak w nocy pospać :/
ImageUploadedByForum BabyBoom1428008177.713440.jpg
 

Załączniki

  • ImageUploadedByForum BabyBoom1428008177.713440.jpg
    ImageUploadedByForum BabyBoom1428008177.713440.jpg
    33,6 KB · Wyświetleń: 69
Do góry