reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

MAMUSIE po IN-Vitro

reklama
Milena nie martw się na zapas,wady bioderek zdarzają się w kilku przypadkach na 100 przy czym tak poważne jak u nas to nie więcej niż 1%. Badanie jest proste i wg. mnie do samej oceny lekarz nie musi być żadnym super specjalista, co innego leczenie jak jest wadą. W skrócie lekarz na usg mierzy kąty i sprawdza umiejscowienie i ruch biodra w panewce. jest 4 stopniowa skala, 1 to zdrowe bioderka, 2 i 3 dysplazje a 4 jak u nas to zwichnięcie czyli biodro w ogóle poza panewka.

Bziumelka przecież to super waga jak moja z 5600 jest na 10 centylu to u Was przecież nie może być gorzej :tak: moja raz przybrała 500 gram przez 10 dni a innym razem tyle przez blisko miesiąc także dzieci rosną sobie jak chcą, czasami skokowo.

Emilia ja krwawilam mało ale długo bo jakieś 8-9 tygodni i pod koniec zdarzało mi się ze krwawienie ustepowalo i pojawiało się znowu. Pierwszą miesiączkę dostałam po ok. 3 miesiącach.
 
Ostatnia edycja:
Emilia, u mnie dzisiaj też krew nie wiem skąd...
Ogólnie po 2 tyg było już czysto tylko sporadycznie brazowawe plamenie. 2 tyg temu 3 dni plamilam więc myślałam że to @ już. We wtorek bolał mnie brzuch i była krew na wkladce ale myślałam że się przesiliłam bo po zakupach a ladowalam zgrzewki napoi do bagażnika... a dzisiaj zaś krew mimo że nic ciężkiego nie robiłam (no sprzątałam) i zglupiałam... W sobotę jest 10 tygodni. Mój lekarz tylko w poniedziałki przyjmuje więc muszę poczekać do po świętach.
 
Emilia ja też już kiedyś miałam angine ale z taką gorączką to pierwszy raz :/ no nic kuruje się bo nawet przytulić mojego skarba nie mogę :/ chodzę w masce ;)
I na dodatek zapisałam dziś małego na 18 na prywatną wizyte bo obiera mu paluszek u nogi psikałam octaniseptem ale nic nie pomaga boje się zakażenia. I przy okazki zbada małego z tym katarkiem bo u nas nasivin teraz nie pomógł a w święta lekarzy nie ma będe spokojniejsza. Tak więc jak to jest w pewnej reklamie mamy nie chorują- czysta prawda
Madzia kup jeszcze w aptece maść depulol ona jest od pół roku nasmarujesz mała na noc to super będzie jej się oddychało. I dobry sposób z podniesieniem łóżeczka. Podłóż pod nie książke lub cokolwiek innego tylko koniecznie pod łóżeczko nie materac i nie poduszka.
 
Infinity wiadomo ze róznie rosną ale teraz jest na 97centylu, ja sie nie upieram ze ona musi zostać tak wysoko ale nagle nie moze spasc gwałtownie np. na 50ty centyl. Niech schodzi stopniowo.
 
reklama
Bziumelka ja o zmartwieniach odnośnie wagi niestety coś wiem (...) ale obecnie jestem zdania że jak dziecko przybiera i nie spada ciągle diametralnie w dół, to jest ok. A różnice w przyroscie są normalne - w pierwszym roku tak często jesteśmy u pediatry przez szczepienia i tylko dlatego o tym wiemy - ze raz przybierze tyle co 'standardy' nakazują a innym razem za dużo czy za mało ... my byłyśmy poza siatką, później 3 centyl a teraz doganiamy 10 . ..

Milena mówimy o siatkach centylowych, masz pewnie w książeczce zdrowia wykresy, zobacz...
Grupy krwi moja nie miała oznaczonej.

A ja mam sajgon w domu :no: tak się cieszyłam na możliwość zdejmowania tego aparatu z nóg małej a wyszło mi to bokiem -niestety wykumala że jej zdejmuje go na dłużej i jak muszę założyć po godzinie to później nie jestem jej w stanie przez kolejną godzinę uspokoić tak płacze :-( wcześniej miała tylko na chwilę zdejmowany i nie zauważala tego i była już przyzwyczajona ehhh....
 
Ostatnia edycja:
Do góry